Ekran Kartının Oyunlarda Tam Kullanılmaması

Bu konuyu okuyanlar

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar
Bilgisayarımda GTX 770M Ekran kartı mevcut bugün MSI Afterburner indirdim işlemcinin ve ekran kartının sıcaklığına bakayım diye yarım saat CS GO oynadım fakat ekran kartını yüzde 50 üzerinde kullanıldığını görmedim ve sıcaklığı hep 70 derece civarı bu ekran kartında muhtemelen diğer oyunlardada tam performans alamıyorum ben ekran görüntüsünü ekliyorum .
bu sorun ile karşılaşıp çözüme ulaşan varmı ?

7amV9Y.png

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
47 fps çok az gerçekten kartına göre. Nvidianın ayarlarından varsayılanı nvidia , yine nvidia ayarlarından güç yönetimi modundan max. performans ve pil ayarlarından yüksek perf. seçtiğine emin misin? Birde 97 derece baya sınırda soğutucu kullanmanı tavsiye ederim.

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hocam şimdi vsync genelde açık oynuyorum ben 60 FPS de sabitliyor ancak onu kapatırsam 122 FPS lere kadar çıkıyor fakat bu seferde FPS de ani düşme sorunu yaşıyorum yani 120 olan FPS aniden 30 a düşüyor oyun donuyor geri 120 ye yüksleiyor ve oynayamıyorum o yüzden vsync açık tutuyorum

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Hocam şimdi vsync genelde açık oynuyorum ben 60 FPS de sabitliyor ancak onu kapatırsam 122 FPS lere kadar çıkıyor fakat bu seferde FPS de ani düşme sorunu yaşıyorum yani 120 olan FPS aniden 30 a düşüyor oyun donuyor geri 120 ye yüksleiyor ve oynayamıyorum o yüzden vsync açık tutuyorum

Cihaz hiç servise gidip termal macun gördü mü? Görmediyse görse iyi olur , sıcaklıktan dolayı sistemin kendini yavaşlatıyor , vsync açtığın zaman 60 da sabitlendiği için cihazın yorulup ısınmıyor o yüzden de daha az fps drop yiyorsun.