Ekran kartından dolayı bilgisayarın açılmaması (resimli detaylı )

Bu konuyu okuyanlar

byjrsln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar yaklaşık 10 aydır pc yi sorunsuz kullanmaktaydım bugün pcyi açtığımda işlemci fanı yada ekran kartı fanı aşırı çalışmaya (emin değilim) başladı bi anda ve bilgisayar kapandı sonra tekrar açmayı denedim fanlar normaldi ama yine bilgisayar açılmıyordu sonra biosu cmos reset ile sıfırladım ve ekran kartını çıkarttım onboarddan çalıştırdım sorun olmadı ekran kartını taktım ve bilgisayar şuan windows yükleniyordan sonra siyah ekran geliyor ardından aşağıdaki resimdeki olay oluyor. ekran kartı takılıyken onboarddan da açılmıyor bilgisayar

benim tahminim ekran kartının macununu değiştirdim bi hafta önce fazla sürdüysem bundan kaynaklanmış olabilmesi.

başka ne nedeni olabilir?

garantiye göndersem yapılır mı?

Ekli dosyayı görüntüle 13718

ayrıca donanımlar

ekran kartı powercolor r9 290
işlemci i5 4670k
anakart gigabyte z97x gaming 5
psu corsair cx 750w 80plus

ayrıca dediğim gibi 10 aydır sorun yoktu.

ayrıca ekran kartını başka pc de denemedim yarın denicem konu güncel olsun lütfen

buda resim

9E9Zr9.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 13719

brsozl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartını garantiye göndermelisin değişim yapılacaktır muhtemelen. GPU arızalı.

byjrsln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gonderdim butun testlerden gecmis sorun yokmus acaba hangi parcada sorun var cok garip

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
eğer arızayı bulamıyorsan vatan bilgisayara götürüp arıza tespiti yaptırabilirsin yada herhangi bir bilgisayarcıya