Ekran kartında problem olduğunu düşünüyorum

Bu konuyu okuyanlar

alprn90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben de dell 3521 var ekran kartım görünmüyor dxdiagda ve cpu z de ekran kartım yokmuş gibi ama aygıt yöneticisinde görünüyor bu hatayı yeni vermeye başladı ve aşırı derecede kasmalar oluyor.
Ekranı kapattığım zaman bilgisayar kendini kapatıyor
Parlaklık ayarını da değiştiremiyorum
IMG_20190913_181026.jpg
IMG_20190913_111156.jpg

Reaksiyon puanı
390
Hocam ilk olarak hataya neyin sebep verdiğini bulmamız gerek. Bu hata ne olduktan sonra ortaya çıktı?

alprn90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam ilk olarak hataya neyin sebep verdiğini bulmamız gerek. Bu hata ne olduktan sonra ortaya çıktı?
Temizlemek için söküp geri taktım 2 3 gün termal macun süremedim o şekilde kullandım büyük ihtimal yanlış hatırlamıyorsam ondan sonra

Reaksiyon puanı
390
Temizlemek için söküp geri taktım 2 3 gün termal macun süremedim o şekilde kullandım büyük ihtimal yanlış hatırlamıyorsam ondan sonra
Hocam ekran kartını leptoptan nasıl söktünüz? Ekran kartı bilgisayara kaynaklı olur. Aygıt yöneticisinde nasıl görünüyor? Eğer etkin değil gibi duruyorsa etkinleştirmey ideneyin veya güncellemeyi deneyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ekran kartını leptoptan nasıl söktünüz? Ekran kartı bilgisayara kaynaklı olur. Aygıt yöneticisinde nasıl görünüyor? Eğer etkin değil gibi duruyorsa etkinleştirmeyi deneyin veya güncellemeyi deneyin.

Son düzenleme:

alprn90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam ekran kartını leptoptan nasıl söktünüz? Ekran kartı bilgisayara kaynaklı olur. Aygıt yöneticisinde nasıl görünüyor? Eğer etkin değil gibi duruyorsa etkinleştirmey ideneyin veya güncellemeyi deneyin.
Yok hocam ekran kartını sökmedim yukarıda ekteki fotoğraflardan sol alttakine bakarsanız o aygıt yöneticisinden bir de bu ddu yu kyllanacağım ama sistemi güvenli modda çalıştırmam gerekiyormuş onu nasıl yapacağımı tam anlayamadım

Reaksiyon puanı
390
Tamam hocam şimdi anladım. Ben sizin bilgisayarınızda nvidia ya da amd ekran kartından var sanmıştım. Hocam sistemi güvenli modda çalıştırmak için:
1) Bilgisayarı yeniden başlatmaya basarken shifte basılı tutun
2) Sorun gider kısmına tıklayın
2) Gelen seçeneklerden gelişmiş seçeneklere tıklayın
3) Başlangıç ayarlarına tıklayın
4) Sonra da yeniden başlata tıklayın bilgisayarınız yeniden başlayacak
5) Yeniden başladıktan sonra tekrar karşınıza gelen ekranda klavyenizden f4 tuşuna basın
Bilgisayarınız bu şekilde güvenli modda açılacaktır.

alprn90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamam hocam şimdi anladım. Ben sizin bilgisayarınızda nvidia ya da amd ekran kartından var sanmıştım. Hocam sistemi güvenli modda çalıştırmak için:
1) Bilgisayarı yeniden başlatmaya basarken shifte basılı tutun
2) Sorun gider kısmına tıklayın
2) Gelen seçeneklerden gelişmiş seçeneklere tıklayın
3) Başlangıç ayarlarına tıklayın
4) Sonra da yeniden başlata tıklayın bilgisayarınız yeniden başlayacak
5) Yeniden başladıktan sonra tekrar karşınıza gelen ekranda klavyenizden f4 tuşuna basın
Bilgisayarınız bu şekilde güvenli modda açılacaktır.
Teşekkür ederim. Bende amd ve nvidia olduğunu düşünmüyordum hatta bilgisayarı temizlerken amd çipseti gördüğümde şaşırmıştım, bilgisayarın internet sitesine girdiğimde amd kullandığını gördüm oradan indirdim dosyayı ddu ile temizledim şimdi kurulum gerçekleştireceğim

Kurulum tamamlandı dedi ama kurulum işlemi sırasında uyarılar alındı günlğk kaydını görüntüle dedim böyle şeyler çıktı
IMG_20190914_153024.jpg
IMG_20190914_153006.jpg
IMG_20190914_153240.jpg

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Termal macunsuz kullanman gpuya zarar vermiş servise vermen gerek.

Reaksiyon puanı
390
Yüklendiğine göre bi sıkıntı olmaz. Eğer tekrar bi hata ile karşılaşırsanız yine yazın. Ama bende aynı şeyi düşünüyorum. Bilgisayarı termal macun olmadan kullanmasaydınız daha iyi olurdu. Yine hata alırsanız buraya yazın. Çözülecek bi şeyse hallederiz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Lehimleri bozuluyor kurşunsuz lehim 90-100 derecede eriyor ve bozuluyor...

alprn90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistemin gerekli bütün güncellemelerini yaptım hem amd hemde intel hd 4000 driverları kurdum donanımsal bir hata var galiba

Lehimleri bozuluyor kurşunsuz lehim 90-100 derecede eriyor ve bozuluyor...
Öyle bir durum da ne yapılması gerekt

Reaksiyon puanı
390
Sistemin gerekli bütün güncellemelerini yaptım hem amd hemde intel hd 4000 driverları kurdum donanımsal bir hata var galiba

Öyle bir durum da ne yapılması gerekt
Hocam en iyisi güvenilir bir servise götürün. Orada son durumun ne olduğunu daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
En iyisi bga isi yapabilen kalifiye servise vermek olur yada notebook firinlama diye arat youtube'ta...

Bu en son yapilir servisten gelmis 6 ay gecmeden tekrarlayinca.