ekran kartımda sorun var

Bu konuyu okuyanlar

larapok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar öncelikle, sorunum şu; Pc'ye büyük bi heyecanla oyun yükledim fakat oyuna giremiyorum. Ekran kartı sorunu veriyor. Çok fazla araştırma yaptım neredeyse heryolu denedim ama bir türlü sorunu çözemedim. (buradaki yorumlarıda okudum ama nafile) windows7 64bit.
- Aygıt yöneticisi/görüntü bağdaştırıcıları/ AMD Radeon HD 7640G ve AMD Radeon HD 7670M (ikisindede sarı ünlem gözüküyor)
Herşeyi denedim sorun çözülmüyor lütfen yardım edin ya. Güncel gözüküyor kaldırıp tekrar kurdum olmuyor amd'nin kendi sitesinden indirdim kurdum olmuyor yani hiç bi şekilde düzeltemiyorum. Directx kontrol ettim ekran kısmında ekran kartım hakkında herhangi bir bilgide yazmıyor ekran kartım gözükmüyor.

Reaksiyon puanı
390
Hocam hangi bilgisayarı kullanıyorsunuz ve özellikleri nelerdir? Ayrıca yüklemek istediğiniz oyun nedir?

larapok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hangi bilgisayarı kullanıyorsunuz ve özellikleri nelerdir? Ayrıca yüklemek istediğiniz oyun nedir?
Windows 7 - AMD A8-4500M APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.90 GHz
6,00 GB (kullanılan miktar 5,48 GB)
64 bit işletim sistemi
ACER PC
- Sims 4 torrent aracılığıyla indirip kurdum fakat açılmıyor işte.

Reaksiyon puanı
390
Bilgisayarınızın biosu güncel mi? Bunun dışında diğer ekran kartı sürümlerini denediniz mi?
Oyun tam olarak ne hatası veriyor. Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

larapok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu internet üzerinden aldım oyunu geri sildiğim için aynen bu hatayı veriyor.
açıkçası pek anlamıyorum bu konuları o yüzden yardım istedim, biosun güncelliğini nereden kontrol ediyoruz? ekran kartı sürümlerini kaldırıp amd sitesinden tekrar 64bit olanları indirip yükledim yanında tekrardan ünlem verdi ve yinede olmadı :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarınızın biosu güncel mi? Bunun dışında diğer ekran kartı sürümlerini denediniz mi?
Oyun tam olarak ne hatası veriyor. Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
bunu internet üzerinden aldım oyunu geri sildiğim için aynen bu hatayı veriyor.
açıkçası pek anlamıyorum bu konuları o yüzden yardım istedim, biosun güncelliğini nereden kontrol ediyoruz? ekran kartı sürümlerini kaldırıp amd sitesinden tekrar 64bit olanları indirip yükledim yanında tekrardan ünlem verdi ve yinede olmadı :(

Ekli dosyalar

• Hata.jpg
    Hata.jpg
    42.5 KB · Görüntüleme: 314
Reaksiyon puanı
390
BİOS sürücüsünü hiç güncellememişseniz güncel değildir. BİOS sürümünü bilgisayarınızın driver sitesinden indirebilirsiniz. Bunun için siteye girdiğinizde arama yerine bilgisayarın snid numarasını yazın böylece karşınıza bilgisayarınız için uyumlu sürücüler çıkacaktır. Bunların içinde ekranız için uyumlu sürücülerde vardır. Ekran kartı sürücünüzü bilgisayarınızın driver sitesinden mi indirdiniz? Ayrıca driver güncellemelerini driver booster gibi programlardan güncellemeyin.
Bunu dışında aygıt yöneticisinde ekran kartı bilgilerinde ne yazıyor? Onun da ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
Acer driver sitesi: Sürücüleri ve Kılavuzları İndir | Acer Resmi Sitesi

Reaksiyon puanı
390

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
o halde en güncel sürücüyü kurması gerek ki oyun açılsın, çünkü hatada öyle yazıyo :D onu da çözer inşallah..

larapok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BİOS sürücüsünü hiç güncellememişseniz güncel değildir. BİOS sürümünü bilgisayarınızın driver sitesinden indirebilirsiniz. Bunun için siteye girdiğinizde arama yerine bilgisayarın snid numarasını yazın böylece karşınıza bilgisayarınız için uyumlu sürücüler çıkacaktır. Bunların içinde ekranız için uyumlu sürücülerde vardır. Ekran kartı sürücünüzü bilgisayarınızın driver sitesinden mi indirdiniz? Ayrıca driver güncellemelerini driver booster gibi programlardan güncellemeyin.
Bunu dışında aygıt yöneticisinde ekran kartı bilgilerinde ne yazıyor? Onun da ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
öncelikle ekran driverimi https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000m-series/amd-radeon-hd-7670m buradan indirip kurdumda olmadı.

oyunun istediği minimum ekran kartı gtx650, sizde de 7670m var sanırım o kartla bu oyun zaten baya zor çalışır sanki :D belki ondan açmıyodur.

UserBenchmark: AMD Radeon HD 7670M vs Nvidia GTX 650
işin garibi ben bu oyunu bu bilgisayarda çok çok fazla oynadım kaldırmıştım. şimdi ne olduda olmuyor anlayamıyorum

Download for Radeon HD 7670M 13.4 / 12.104.0.0000 / Windows 7 (64bit)

bu driverla aynı mıydı yoksa başka bi driver mıydı yüklediğiniz? 19/4/2013 tarihinde yayınlanmış 141622kb kodlu driver bu.
hayır indirdiğim site burasıydı https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000m-series/amd-radeon-hd-7670m

birde vermiş olduğunuz urlden girdim https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/support-product/4099?b=1&pn=NX.M0FEY.001 çıkıyor. (windows7 64bit yapınca)

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    20.2 KB · Görüntüleme: 357
Reaksiyon puanı
390
Tamam hocam bilgisayarınızın snid numarasını girmişseniz sizin bilgisayarınız budur. Buradan işletim sistemini windows 7 yaparak VGA driverını indirip kurmayı deneyin. Ek olarak da BİOS bölümüne girerek de en güncel BİOS yazılımını yükleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

larapok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam hocam bilgisayarınızın snid numarasını girmişseniz sizin bilgisayarınız budur. Buradan işletim sistemini windows 7 yaparak VGA driverını indirip kurmayı deneyin. Ek olarak da BİOS bölümüne girerek de en güncel BİOS yazılımını yükleyebilirsiniz.
hemen deniyorum umarım olur. onun dışında bios yazılımı 3 tane gösteriyor hangisini indirmem gerekir?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    18.8 KB · Görüntüleme: 322
Reaksiyon puanı
390
Aynen hocam ikinciyi indirin. Windows 7 için en günceli odur. Bu arada BİOS yazılımını indirirken bilgisayarınız şarja bağlı olsun.

Reaksiyon puanı
390
bak ya hemen değiştirmiş yorumu :D
Hızlı hızlı yapayım dedim de gözünüzden kaçmamış :D

olmadı zaten :'(
Hocam en üstteki program zaten windows 8 cihazlarda çalışıyor. Onun dışında en alttaki WD'nin harddisk için yayınladığı bir güncelleme. Ortadakinin çalışması lazım. Windows 7'niz 32 bit mi 64 bit mi?

larapok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hızlı hızlı yapayım dedim de gözünüzden kaçmamış :D

Hocam en üstteki program zaten windows 8 cihazlarda çalışıyor. Onun dışında en alttaki WD'nin harddisk için yayınladığı bir güncelleme. Ortadakinin çalışması lazım. Windows 7'niz 32 bit mi 64 bit mi?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    10 KB · Görüntüleme: 243
Reaksiyon puanı
390
Windows 7 64 bit kullanıyorsunuz. O halde Windows başlat tuşu ile r ye aynı anda basın karşınıza çalıştır ekranı çıkacak. Sonra oraya "msinfo32.exe" yazın ve enter a tıklayın. Ordan sistem özetine gelerek bios tarihine ve sürümüne bakın.

larapok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 64 bit kullanıyorsunuz. O halde Windows başlat tuşu ile r ye aynı anda basın karşınıza çalıştır ekranı çıkacak. Sonra oraya "msinfo32.exe" yazın ve enter a tıklayın. Ordan sistem özetine gelerek bios tarihine ve sürümüne bakın.

2012 diyor sanki..

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    8.1 KB · Görüntüleme: 237
Reaksiyon puanı
390

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Hocam bios ya da sorunlu sürüm den dolayı da olabilir mi?

BİOS sürümünüz bilgisayarın ilk biosu olmalı ancak niye hata verdi anlayamadım. Verdiği hatayı da ekran görüntüsü olarak atabilir misiniz?

atmış ya zaten :D bence biosla alakası yok ya başka bi derdi var.