Yardım Ekran Kartım Yanmış Olabilir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar, genellikle haftada 2 3 kez bilgisayara oturuyorum, bugün oturduğum sırada ekrana görüntü gelmiyordu,ancak power tuşuna bastığımda mouse ledi ilk 2 saniye yanıyordu, bilgisayarı açtım,rami, çıkardım, bios pili değiştirdim, dpi, hdmi kablosu her şeyi denedim, çözüm olmadı, anakartta vga ışığı yanıp duruyor, ekran kartını çıkardığım sırada soket kısmının yanık gibi durduğunu farkettim, sizce yanmış olabilir mi? sorunu nasıl çözebilirim, teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
-İşlemcide entegre ekran kartı varsa, işlemcininkiyle açmayı dener misiniz?

-Bence de ekran kartının rengi değişmiş, yanmış olabilir kaç derecede çalışıyordu ki?

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
-İşlemcide entegre ekran kartı varsa, işlemcininkiyle açmayı dener misiniz?

-Bence de ekran kartının rengi değişmiş, yanmış olabilir kaç derecede çalışıyordu ki?
Maalesef entegre ekran kartı yok, bilgisayarda genellikle dizi film izliyordum arada valorant giriyordum, ekran kartım gtx 1060, ısınmayla alakalı bir şey olacağını çok sanmıyorum, peçeteyle sildim, şuan normal rengine geldi, sadece paslanmış da olabilir hiç emin değilim, umarım bir şey olmamıştır

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Görüntü pek hayra alamet değil.

Ekran kartı yanmamış olsa bile bu sorunun neyden kaynaklı olabilceğini tespit etmeniz lazım. Kasanın egzoz tarafında yanıcı bir materyal olabilme durumuna karşı düzenlemene yapmanız şart.

Hamzarrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Görüntü pek hayra alamet değil.

Ekran kartı yanmamış olsa bile bu sorunun neyden kaynaklı olabilceğini tespit etmeniz lazım. Kasanın egzoz tarafında yanıcı bir materyal olabilme durumuna karşı düzenlemene yapmanız şart.
Ekran kartını çıkartınca mouse ışığı ve klavye ışığı yanıyor monitör ışığı da yanıyor, ekran kartını takınca mouse ve klavye ve monitor ışığı yanmıyor,ekran kartı aslında normal bir şekilde dönüyor, ama yine de ekrana görüntü gelmiyor, ve vga ışığı yanıyor, yanmış olan ekran kartı dönmez diye düşünüyorum biraz garip

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Sorununuz ekran kartında yada anakartınızda olabilir. Anakartınızda başka pcı soketi varmı ?

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Ekran kartını çıkartınca mouse ışığı ve klavye ışığı yanıyor monitör ışığı da yanıyor, ekran kartını takınca mouse ve klavye ve monitor ışığı yanmıyor,ekran kartı aslında normal bir şekilde dönüyor, ama yine de ekrana görüntü gelmiyor, ve vga ışığı yanıyor, yanmış olan ekran kartı dönmez diye düşünüyorum biraz garip

Hayır, fanları dönebilir. Anakartında başka ekran kartı slotu varsa ona takıp dener misin? PSU modelin neydi?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Çip reballing yapılması gerekebilir.