Ekran Kartım Yanıyor

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Slm Arkadaşlar. Bana yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İstanbuldan ERCAN SALURLU dan Dual-x Sapphire R9 270X ekrab kartı aldım 350 TL ye sahibinden üzerinden. Benim sorunum 1- Ekran kartına benchmark testi yaparken ya da oyun oynarken sıcaklık 86 derece oluyor ve sistem donup kalıyor fan hızı düşüyor.
2- Bazen ekrandan siyah siyah çizgiler gelip gidiyor ekran pır pır yapıyor. Her açtığımda da aynı sorunla karşılaşıyorum. 3- Fan hızı yüzde 50 yi geçtikten sonra fandan sürtme sesi geliyor.
4- Sapphıre TRIIX programında VRM sıcaklığını göremiyorum daha doğrusu hiçbir programda göremiyorum. Ekran kartının üst kısmına sistem boştayken bile el vurulmuyor. İnsanın eli yanıyor
5- Sapphıre TRIIX programında reset yada apply uygula fiyatına tıkladığım anda ekran simsiyah geçiyor ve bilgisayarın fişini çekmeden geri gelmiyor. Bu arada yeni sıfır 700W Caguar 80Plus Powerim var. Driver 2018 sürüm 12. Ay 15.gün Çok teşekkürler

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
tazminat davası aç elim yandı kortum bisiler uydur 10bintl koparırsın sonra o parayla yenisini alırsın suan sende olanıda atarsın:cool::cool::cool:

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
tazminat davası aç elim yandı kortum bisiler uydur 10bintl koparırsın sonra o parayla yenisini alırsın suan sende olanıda atarsın:cool::cool::cool:
adam nick'inin hakkını veriyor en azından??

---- Mesajlar birleştirildi ----

Slm Arkadaşlar. Bana yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İstanbuldan ERCAN SALURLU dan Dual-x Sapphire R9 270X ekrab kartı aldım 350 TL ye sahibinden üzerinden. Benim sorunum 1- Ekran kartına benchmark testi yaparken ya da oyun oynarken sıcaklık 86 derece oluyor ve sistem donup kalıyor fan hızı düşüyor.
2- Bazen ekrandan siyah siyah çizgiler gelip gidiyor ekran pır pır yapıyor. Her açtığımda da aynı sorunla karşılaşıyorum. 3- Fan hızı yüzde 50 yi geçtikten sonra fandan sürtme sesi geliyor.
4- Sapphıre TRIIX programında VRM sıcaklığını göremiyorum daha doğrusu hiçbir programda göremiyorum. Ekran kartının üst kısmına sistem boştayken bile el vurulmuyor. İnsanın eli yanıyor
5- Sapphıre TRIIX programında reset yada apply uygula fiyatına tıkladığım anda ekran simsiyah geçiyor ve bilgisayarın fişini çekmeden geri gelmiyor. Bu arada yeni sıfır 700W Caguar 80Plus Powerim var. Driver 2018 sürüm 12. Ay 15.gün Çok teşekkürler
overclok gibi bir islem yaptınız mı üzerinde bios ayarlarını falan sıfırlayın ilk sonra temiz kurulum ile driver güncellemesi yapın yine olmaz ise çöp vermiş adam size diyeceğiniz.

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bence satan, bu cihaz üzerinden ya mining yaptı yada aşırı OC uygulayıp sonrada sattı .Geçmiş olsun.
Bir daha alış veriş yapacaksan sana tavsiyem,Demirci Burhan (neo) donanımhaber 2.el ekran kartlarında tek geçerim 3 kez alışveriş yaptım bu kadar malının arkasında birini daha tanımadım .
Buyur kendin bak (=

Son düzenleme:

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Teşekkürler Hemen Deniyorum

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Malesef İnadı Driver güncelledim temiz kurulum yaptım ekran kartının biosunu güncelledim. Her şeyi yaptım. Ancak yinede aynı hatayı alıyorum. Hayatımda ilk kez bir ekran kartı aldım hevesimde kursağımda kaldı ????
O ekran kartını temiz diye satan adama lanet olsun.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Hocam e ekran kartı çöp herhalde yaş overclok gibi bir islem yaptınız mı üzerinde bios ayarlarını falan sıfırlayın o
Malesef İnadı Driver güncelledim temiz kurulum yaptım ekran kartının biosunu güncelledim. Her şeyi yaptım. Ancak yinede aynı hatayı alıyorum. Hayatımda ilk kez bir ekran kartı aldım hevesimde kursağımda kaldı ????
O ekran kartını temiz diye satan adama lanet olsun.
Hacam herhalde adam kart ölmeye yakın vermiş kırbacı vermiş kırbacı dibine kadar kullanmış sonra Kakalamış bilgisayarcıya falan götürseniz ne olup olmadığı bilmeden para ister yapacak birşey yok şuanlık ya odanızda dekoratif olarak kulnıcaksınız yada öyle istiyenler oluyor öyle gidebilir 50tl ye falan acayip hoş görüntüsü yok yani kartın.

Hocam tamamen sökün ekran kartını temizleyin macununu yenileyen ama kaliteli bir şey olsun 10tl lık mavi şeyin içinde satilanlardandan değil.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
40
hemen ekran kartına laf atmayalım bence.Fan hızım 50 ye gectikten sonra sürtme sesi geliyor demişsin.Fanda ezilme olduğunda sürtme sesi gelir.Belki fanın yeteri kadar soğutmuyor bu yüzden ekran kartı ısınıyor.?
1-Sağ alt tarafta bulunan pil simgesine sağ tıklayın 2-Güç seçenekleri 3-yüksek performansın yanındaki plan ayarlarını değiştire tıklayın 4-gelişmiş güç ayarlarını değiştir 5-açılan pencereden işlemci güç yönetimini bulun 6-buradan en yüksek işlemci durumunu düşürün.Tavsiyem:priz takılı iken olan ayarı pcniz çok ısınıyorsa 80 yapın az ısınıyorsa 90 yapın. bunları yap ısınma sorunu azalsın.Sonra bidaha dene bakalım aynı sekıldemı olacak

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir araştırma ve çalışma sonucunda sorunların sadece bir kaçını çözebildim. Ekran kartıma ait GÜNCEL bios buldum ve flaşladım. Böylece 86 derecede donma sıkıntısı geçti ancak halen ısınma sorunu devam ediyor. Dün 100C gördüm aklıma üstünde çay kaynatmak geldi ben de vazgeçtim. Çekirdek hızını bile 1070Mhz den 650Mhz ye düşürdüm bu defa 2 dk da 94 derece gördüm. Halen VRM sıcaklığını göremiyorum. Bence 150C oldu. Çünkü ekran kartına sıcaktan elimi bile sürelerini. Yakın zamanda video yüklemeyi düşünüyorum.

Aynı zamanda şunu da farkettim. Cpu sıcaklığını video render yaparken 15dk da 81C görüyor. Termal macunu yeni 6TL lik bir termal macunla yeniledim

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
40
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir araştırma ve çalışma sonucunda sorunların sadece bir kaçını çözebildim. Ekran kartıma ait GÜNCEL bios buldum ve flaşladım. Böylece 86 derecede donma sıkıntısı geçti ancak halen ısınma sorunu devam ediyor. Dün 100C gördüm aklıma üstünde çay kaynatmak geldi ben de vazgeçtim. Çekirdek hızını bile 1070Mhz den 650Mhz ye düşürdüm bu defa 2 dk da 94 derece gördüm. Halen VRM sıcaklığını göremiyorum. Bence 150C oldu. Çünkü ekran kartına sıcaktan elimi bile sürelerini. Yakın zamanda video yüklemeyi düşünüyorum.

Aynı zamanda şunu da farkettim. Cpu sıcaklığını video render yaparken 15dk da 81C görüyor. Termal macunu yeni 6TL lik bir termal macunla yeniledim
bir tek çözüm yolun var işlemci hızını düşürmek.İşlemci markana göre internetten setting programı indereceksin core 1 core 2 core3 core3 yazanları 2 kademe düşüreceksin 80 den yukarı cıkmaz o sıcaklık

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Ekran kartından bahsediyoruz hocam çekirdek sayısı falan yok shader ve texture çekirdekleri var onlarında tereflop değerlerini elleyemessin.

Reaksiyon puanı
40
Ekran kartından bahsediyoruz hocam çekirdek sayısı falan yok shader ve texture çekirdekleri var onlarında tereflop değerlerini elleyemessin.
ekran kartından bahseden sensın dostum.pcnın donmasının sebebi işlemci hızının ısınıp hızını yarıya kıtlemesı bu sayede sıcaklık düşer.Bu durumdan kurtulması için sıcaklık sornunu çözmesi lazım.bunun içinde işlemci hızını biraz düşürürse zaten bu sorunu çözer.Suan piyasadaki tüm oyunları 2.5 ghz ile oynuyorum.Benım pc 3.8ghz ama.Bosuna 3.8e kadar cıkmasına gerek yok cıktıgında ısınmaktan baska bır işe yaramıcak.He bu arada aynı fps ve akııclık verıyor.

burada yardım isteyen çoğu arkadas kendi sorununu bilmiyor zaten.O yüzden benim dediğim işlemi önce yapması lazımki sorun işlemcimi ekran kartımı onu görelim.Ben sadece ekran kartı olduğunu düşünmüyorum.Fandan sesde geliyor diyor.Soğutmasıda sıkıntılı olabilir onun.

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
ekran kartından bahseden sensın dostum.pcnın donmasının sebebi işlemci hızının ısınıp hızını yarıya kıtlemesı bu sayede sıcaklık düşer.Bu durumdan kurtulması için sıcaklık sornunu çözmesi lazım.bunun içinde işlemci hızını biraz düşürürse zaten bu sorunu çözer.Suan piyasadaki tüm oyunları 2.5 ghz ile oynuyorum.Benım pc 3.8ghz ama.Bosuna 3.8e kadar cıkmasına gerek yok cıktıgında ısınmaktan baska bır işe yaramıcak.He bu arada aynı fps ve akııclık verıyor.

burada yardım isteyen çoğu arkadas kendi sorununu bilmiyor zaten.O yüzden benim dediğim işlemi önce yapması lazımki sorun işlemcimi ekran kartımı onu görelim.Ben sadece ekran kartı olduğunu düşünmüyorum.Fandan sesde geliyor diyor.Soğutmasıda sıkıntılı olabilir onun.
Yazdığın şeyi bizim açımızdan okusan sende işlemci ne alaka ... Dersin onun için böyle ayrıntılı anlatman çok daha iyi oldu sizinkide farklı bir görüş saygı duyuyorum yani.

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Arkadaşlar işlemcide hız düşürürsem video render yaparken kasma oluyor süre 2 katına çıkıyor kullandığım İŞLEMCİ 2 Core intel core i3 4130 3.40Ghz

Aynı zamanda acaba ekran kartının ısınması kasadan kaynaklı olabilir mi? Ekran kartının fanının hemen altında 1cm boşluk var sadece. Ve kasada sadece 1 adet egzoz slient fan var. Aynı zamanda ekran kartının canları orjinal değil değiştirilmiş. ve ekran kartının arkasında modelin yazdığı kağıt ucundan biraz yanmış. 150TL bütçem var bununla işlemcime sıvı soğutmanı alayım KASA mı alayım ekran kartına ek fan mı alayım şaşırdım

Acaba herkes tüm mesajları baştan okuyabilir mi?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
40
Arkadaşlar işlemcide hız düşürürsem video render yaparken kasma oluyor süre 2 katına çıkıyor kullandığım İŞLEMCİ 2 Core intel core i3 4130 3.40Ghz

Aynı zamanda acaba ekran kartının ısınması kasadan kaynaklı olabilir mi? Ekran kartının fanının hemen altında 1cm boşluk var sadece. Ve kasada sadece 1 adet egzoz slient fan var. Aynı zamanda ekran kartının canları orjinal değil değiştirilmiş. ve ekran kartının arkasında modelin yazdığı kağıt ucundan biraz yanmış. 150TL bütçem var bununla işlemcime sıvı soğutmanı alayım KASA mı alayım ekran kartına ek fan mı alayım şaşırdım

dostum ben sana çözümü söyledim kendin denemek istemedin.Olmayacak bir şeyide söylemezdim zaten.benden bukadar umarım çözersin sorununu

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
dostum ben sana çözümü söyledim kendin denemek istemedin.Olmayacak bir şeyide söylemezdim zaten.benden bukadar umarım çözersin sorununu
Hocam ben denedim. Zaten o yüzden kaşla olduğunu söyledim ya. Zaten işlemcim iyi değil. Bu kasmalar hız düşürünce o yüzden oluyor

ercansalurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba. Konuyu açan arkadaş ekran kartını benden almıştır ancak alışveriş esnasında ve satışa sunduğum mecralarda da(sahibinden.com ve letgo) belirttigim gibi ürün için kendisine 6 ay garanti verilmiştir. Arkadaşımıza kartı vermeden önce her musterimize verdiğimiz ürün gibi kartin testleri yapılarak teslim edilmiştir. Saticisinin garanti verdiği ürün arizalaninca çözümü başka mecralarda aramak biraz mantıksız geliyor ancak tabi ki de arızalı ürün aldiktan sonra bunu bu tarz mecralarda da belirtmek kendisinin elinden alamayacagimiz bir hakkıdır. Bahsi geçen ekran kartından toplamda 9 adet satmış olup hepsine sattığım diğer ürünlerde de geçerli olan 6 ay garanti süresini verdim. Ancak arkadasimizda bana ulaşabileceği telefon numaram olmasına rağmen aldığı kartin arızalı olduğuna dair herhangi bir geri dönüş yapmamistir. Başka mecralarda da(sahibinden.com) satışa sunulan ve aynı şekilde garanti verdiğimiz diğer ürünlere de asagida bırakilan ilan numaralarindan erişebilirsiniz. Herkese iyi geceler.
657772644
657770626
654078663
651985995
Youtube: Teknik Takip
ERCAN SALURLU

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Hocam alırken hiç mi test yapmadın ? Bodoslama gidipte kart mı alınır ? Bence biraz sizde de var hata.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
bence ekran kartının termal macunu yenilenmeli...