Ekran kartim var ama oyunlarda çalişmiyor lütfen yardim edin

Bu konuyu okuyanlar

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartımın özellikleri

Ad: AMD Redeon HD 8350

DAC türü:Internal DAC (400MHz)

Yakaşık Top Bellek : 2809MB

Geçerli Görüntü Modu: 1600x900 (32bit) (60hz)

Bilgisiyarımın özellikleri

Model: Casper Nirvana

İşlemci : intel(R) pentium(R) CPU G3420 @ 3.20 Ghz

Ram:4.00 GB
Sistem türü: 64 bid

özellikler bu arkadaşlar ekran kartının driverleri güncel herşey güncel fakat lolu bile en düşük ayarlarda ancak oynayabiliyorum çoğu oyunda kasıyo her forma baktım bulamadım çözümünü lütfen yardım edin ya 1 haftadır ugrasıyorum pcyi 2 hafta önce aldım

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşım kasmasının sebebi ekran kartının çalışmamasından ziyade HD 8350 olması olabilir. Giriş seviyesi, en dandik gpulardandır. Zaten casper hiç bi üründe işe yarar bi gpu olduğunu görmedim... Bi benchmark yazılımı ile test et istersen. Sonra burdaki ile karşılaştır

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Senin gpu 331. sıradaki olan :)

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun ya her oyunda kasıyor yeni gpu mu almalıyım ?

SANTİNO-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun ya her oyunda kasıyor yeni gpu mu almalıyım ?
Anakartında mxm girişi varsa ekran kartını değiştirebilirsin.Ancak işlemci de pentium olduğundan öyle yüksek bir gpu alma.İşi gerçekten bilen birine yaptır.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
hic yorma kendini ekran karti yukseltcem diye .Yeni bir pc almaya bak ;)

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten yeni

- - - Mesaj Güncellendi - - -

çok bi beklenti sitemiyorum ya sadece düşük ayarlarda rahat rahat kasmadan oynamak istiyorum düşük ayarlarda bile kasıyor çoğu oyun

ekran kartı gpu falan değiştirmeden program vs bişeylerle bu sorunumu halledemeyizmi ? sadece oyunları düşük ayarlarda oynamak istiyorum

SANTİNO-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Game Booster indir bir dene.Belki kasmayı azaltabilir. Bazı sistemlerde öyle ince noktalar oluyor ki kasmayı tamamen kaldırabiliyor.

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim hiç bir faydası yok bu arada beniç için uğraştıgınız için sonsuz teşekkürler

SANTİNO-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Combofix ile tarat.Driver Booster ile driverları güncelle. Advanced System Care ile de tarat. Bu kombinasyon bilgisayarı canlandırır. Oyunlara da katkısı illaki olur. Driverlar önemli.

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herşey güncel 3 gün önce bilgisiyarın kendi format atma özelliginden format attım

GuvennC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam laptoplarda genel yasanan sıkıntılardan biride olabilir eger laptopsa oyunlar kendilerini onboard üzerinden acıyor olabilir yani demem o ki yüksek performans olarak gözüken ekran kartını o an görmemesindende kaynaklanıyor sıkıntın büyük ihtimalle.ayarlardan herzaman yüksek performans olanı seçiniz( tabi bunun zararı olarakta sarjınız daha hızlı bitecektir)

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisiyarım masaüstü dediklerin mantıklı denedim ama yine olmadı .s bilgisiyarımla ilgili tüm bilgileri veririm bilen yada başına gelmiş birisi varsa yardımcı olsun lütfen

sadece oyunla alakalı degil sanırım hd film izlerkende takılıyor arada sırada kasmalar oluşuyor

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartını taktığın halde bilgisayarın onu görmüyor olabilir mi ? kasayı açıp bir kontrol et , eline almışken macununu değiştir ve tekrar tak ..

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasa ekran kartını görüyor dxdiag ile baktım ısı sorunum yok macunla alakası olmaz

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunum hala devam ediyor yokmu bilgisiyardan çok iyi anlayan

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Eski driverler varsa onları sil sonra ekran kartının driverını kur bakalım olcakmı.

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öylede denemiştim format atıp yapmıştım ben öyle birşey daha var sorunumu çözmenize yardımcı olabilir ben filmleri tam ekran yaptıgımda görüntü kalitesi düşüyo ve hafif kasmalar oluşuyo tam ekrandan cıktıgımda görüntüsü ve kasma düzeliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
atladığın detay güç kaynağın kaç watt ve markası ne? yetmiyordur... ekran kartıda düşük güçle çalışınca...

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olabilir ne yapmalıyım yardımcı olurmusun video ve oyunların ekranını ne kadar küçültürsem o kadar az kasıyor dediğin mantıklı güç kaynağından olabilir

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
power suppy nin özellikleri şöyle

modeli fsp-250-50 hmn
250 w
max 97 w

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartımda fan yok soğutucumudur sizce görsellerde kartımı arattırdım hepsi fanlı

mert27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş o video donma işi dedi in anda iş değişti , aynı problemi yaşamış ve çözmüş biri olarak söylüyorum tekrar format at ama bu sefer kendininkinden değil.internetten katilimsiz bir işletim sistemi bul yükle , sistem 64 bit ise kesinlikle 64 bit driverlari kullan ... ve son olarak.bunu yapmadan önce bir video aç mesela bu yazıyı okurken ve buyutmeden önce sağ tikla özellikler de acilan yerden donanım hızlandırması veya ona benzer bir şey yazar "tik" işaretini kaldır ve tekrar izlemeye devam.et büyüyerek eğer sorun düzelmez ise formata gir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tek videoda sorun yokki oyunlardada kasıyor win8.1 kullanıyorum format atma özelliği var cd ilemi format atmamı istiyorsun

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

tek videoda degıl oyunlarda da kasıyor win8.1 kullanıyorum format atma özelliği var cd ilemi format atmamı istiyorsun

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mert bana anlatırmısın nasıl işletim sistemi yüklücem hiç bilmiyorum bozarım diye korkuyorum

birşey daha sormak istiyorum bu windows 8.1 in format atma özelliğinden format attıgımızda driverlerin dosyaları kalıntıları falan siliniyormu ? silinmiyorsa sorunumu çözdük

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu güncel sorunum çözülmedi

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardım edebilecek yokmu ekran kartımı nasıl güçlendirebilirim oyunlardan performans alabilirim lütfen yardım edin

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47

resul5445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı alacak durumum yok ve garantidende cıkıyormuş birazda olsa nasıl performansını yükseltebilirim yada ekran kartımı takas edebilirmiyim