Ekran kartım çok ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim güç kaynağım 400
Wat ve temiz ekran kartim ati hd 4800 serisi iyimi sizce ve power yetersiz kalinca ekran karti cok isinip kapanma yaparmi benimki 110 dereciyi buluyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Benim güç kaynağım 400
Wat ve temiz ekran kartim ati hd 4800 serisi iyimi sizce ve power yetersiz kalinca ekran karti cok isinip kapanma yaparmi benimki 110 dereciyi buluyor
min. 450watt psu gerek ve bir süre o şekilde kullandıysan o kart çöp ona 1000watt psu taksan da yaramaz düşük psu ile dengesiz voltajlar veriyordur karta yüksek voltaj veriyordu psu değişince voltaj düşük kaldığı için performansı düşebilir çünkü kartın besleme kısmı zarar görmüştür uzun süre yüksek voltaj alınca trasistörleri yarı iletkenler voltaja uyumsağlar doğru voltajı veren psuda düzgün çalışmaz o yüzden .

H

hasan uysal

SDN Okuru
Arkadaşlar ekran kartım çok sicak power 400 watt onceden ekran kartim hic isinmazdi 32 bit ten 64 bit formatı attim ve pc cok yavasladi simdi 32 bit formati atiyorum ammavelakin ekran kartima dokunamiyorum o derece sicak ramlerimi deyistirmistim bi ara ondan bir sıkıntı olacagini zannetmiyorumda bu arada ekran kartinda fan yok demir cubuklar gibi bisi var
bi yardımcı olun be :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
çok sıcaksa dokunma ona niye dokunuyorsun? ısıları yaz kaç derece?

YarıBilmiş55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran Kartım amd readon hd 6350 kötü olduğunu biliyorum fakat şöyle bir durum var boştayken 22 ve 43 arası değişiyor oyuna webe veya başka birşeye girince çıkıyor webde 55 derece oluyor oyunda 65 80 arası video izlerken 62 derece boşta çok fazla durursa 50 ye falan çıkıyor çok ısınınca bir anda ekran gidiyor power supun fanı hızlı çalışmaya başlıyor yardım edermisiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Kartım amd readon hd 6350 kötü olduğunu biliyorum fakat şöyle bir durum var boştayken 22 ve 43 arası değişiyor oyuna webe veya başka birşeye girince çıkıyor webde 55 derece oluyor oyunda 65 80 arası video izlerken 62 derece boşta çok fazla durursa 50 ye falan çıkıyor çok ısınınca bir anda ekran gidiyor power supun fanı hızlı çalışmaya başlıyor yardım edermisiniz.
bu arada ekran kardım 64 bit ve 1024 mb memory size ' ı var ve ayrıcada 5 gb da grafik belleği var

Son düzenleme:

Stalker06

Asistan
Reaksiyon puanı
32
sıcaklıkların normal ama tereddüte düşüyorsan fan sesindende rahatsız olmuorsan msı afterburner programıyla fan kullanım ayarlarını değiştirebilirsin,
istediğin ısıya gelince ne kadar döneceğini ayarlayabiliyorsun.