Ekran kartım çok ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes bndede 70 80 ni buluyor oyunda power sap 430 waat yeterme acaba

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba ben 18 şubatta ati radeon hd 4850 1 gb 256 bit ekran kartı aldım bugüne kadar rahat rahat kullanıyordum.Bugün ekran kartım çok ısınmaya başladı ve çok ısınınca pc kapanıyor.Fanı biraz ağır gibi çalışıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum herkese teşekkürler..

Aç bi içini temizle kaliteli bi macun sur bılmıyosan bu ıslerı gıt bı bılgısayarcıya macun surdur fanları temızlet sıkıntı kalmaz...

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Tamam zaten en fazla 65C yi buluyor 60C ekran kartları için serinse sorun yok o zaman
kardeş hayır var o kart işlemcini bilmiyorum ama çift çekirdek varsayıorum 65 watt lık bi işlemciyle o kart minimum 340 360 watt civarı ister minimumm kesinlikle ama kesinlikle bi 400 watt güç kaynağı al gerçek yoksa kartın yanar en yakın zamanda şaka demiyom abartı demiyom gayet az söyledim o rakamı belki 370 falanda olabilir kartın düzgün çalışmıyor şuan

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kardes bndede 70 80 ni buluyor oyunda power sap 430 waat yeterme acaba
hd4850 mi kartın 4850 yse yeter

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tozlarını temizle biraz düzelir.Birde ekran kartı eski ağır oyunlar oynama basit oyunlar oyna.

Asosyalizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tozlarını temizle biraz düzelir.Birde ekran kartı eski ağır oyunlar oynama basit oyunlar oyna.
2 gün once temizledim. benimle aynı pc si olan arkadaşım bf3 maxpayne farcy3 vs vs oyunlarda ultrada 47-60 fps alıyor.bende bi sorun var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş haklı benim kartın aynısını kullanıyorsun benimde hd 4850 1 gb 256 bit valla oyunlarda hep artifact oluşuyor. Sanırım o da güç kaynağının yetersizliğinden 450 istiyor benimki 500 watt ama 550 öneriliyor

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benimde sorunum varr HW ile konrol ederken max 75c olarak görüyor ama baya sesde geliyor oynadığım oyun eurotruck full oynuyorum bir sıkıntı olurmu sizce ?

norm2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Bilgisayarımdada aşırı ısınma var ama sadece ekran kartında radeon hd serisi 4600 fanları temizledim termal macun sürdüm normal nette iken bir sıkıntı yok ama oyuna giriyorum en düşük ayarları seciyorum 4-5 dk oynadıkdan sonra pc kapanıyor sonra kasayı actım elledim ekran kartını ates gibiydi atesden farkı yoktu elim yandı resmen bu konu hakkında bana yardımcı ola bilirseniz sevinirim arkadaşlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim Bilgisayarımdada aşırı ısınma var ama sadece ekran kartında radeon hd serisi 4600 fanları temizledim termal macun sürdüm normal nette iken bir sıkıntı yok ama oyuna giriyorum en düşük ayarları seciyorum 4-5 dk oynadıkdan sonra pc kapanıyor sonra kasayı actım elledim ekran kartını ates gibiydi atesden farkı yoktu elim yandı resmen bu konu hakkında bana yardımcı ola bilirseniz sevinirim arkadaşlar

Şifremi unuttuğum için giriş yapamadım böyle yazıyorum.
Kasa içi hava sirkülasyonu nasıl yani soğuk hava girişi ve sıcak hava çıkışı varmı en azından sıcak hava çıkışı mevcutmu kasanın yan kapağında fan yeri mevcutsa 120mm lik bir fan takabilirsiniz içeri soğuk olacak şekilde. birde biostan işlemci sıcaklığını kontrol ediniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fanını değiştirsen belki düzelebilir
bende nvidia geforce gtx 550 ti var oda çok ısınıyor ama kasmada yapmıyor oyunlarda 50-60 derece ve üstüne çıkıyor
genelde ati radeonlar çok fazla ısınır nvidia ati ye göre az ısınır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet arkadaşım güç kaynağğını hemn değiştirmelisin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ooo oda bişeymi bende nvidia geforce 9500gt var boşta 75c oyun oynarken 105c olup bilgisayar hata veriyor sebebi nedir ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu sıcaklığın kaç derece olduguna nerden bakıcaz benımkıde radeon 1 gb ekran kartı aldımda ısınıyo ve pc 5 saniye gidip gelıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar benim ekran kartım nvıdıa 8800 gt şimdiye kadar herhangi bi sorunu yoktu ama son günlerde oyuna girdigim anda oyun çizgi film gibi oluyor siz düşünün artık

Ben fanının filan açtım baya tozludu terman macunuda bitmiş kurumuştu resmen.

Terman macunu yeniledigim halde bi sorun olurmuu

Bu arada oyunda iken 64 lere kadar geliyordu derece

Acilen yardımınız lazım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende de AMD Radeon HD 4850 1 gb. 256 bit ekran kartı var ve oyunlarda pc kapanıyor bende gittim 600 watt 80+ Bronz High Power power aldım ama aynı sorun devam ediyor ve en güncel driverler yüklü ekran kartının yani sorun powerde değil daha önce aynı pc de daha düşük power varken ne oyunlar oynuyordum ama nedense sonra birden kapanmaya başladı pc bende hemen ekran kartını temizledim,macununu yeniledim ama sorun düzelmeyince burası gibi forumlardan sorunun pwer olduğunu düşündüm ama power dwğil buna emin olun. Özellikle HD 4800 serisi ekran kartlarında bir problem olduğunu düşünüyorum bununda danıyla ilgili olabileceği aklıma geliyor çünkü ekran kartının fanı çok sert ben çalışırken kontrol etmedim ama fanının döndüğünden emin değilim ya iyi bir ekran kartına uygun fan bulacağım yada ekran kartını değiştireceğim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayarımda normalde 27 derece yazıyor gta4 açınca 28-29 oluyor bu normalmi? bilgisayarın kasasını açtım ekran kartına el değmiyor ekran gidip geliyor bunun bi çözümü varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
programı verde aynı sıkıntı bendede var fönle sohutuyom :D

Asteria54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler benim ekran kartım nvidia geforce gtx660 normal ısısı 40-45 derecede oynuyor fakat en düşük oyuna bile girsem derece 80-85 derece geliyor ve yanıt vermemeye başlıyor bu işlem devam ettikce pc mavi ekran hatasına kadar gidiyor ekran kartı yanıcak diye korkuyorum daha önceden böyle olmuyordu

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ekran kartının üzerinde soğutucu var mi, mavi ekran system32'nin dosyalari zarar gördüğü için verir. Mavi ekranın çözümünün formatla geçebileceğini söyleyebilirim.

Asteria54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartının üzerinde fan var ve yeni temizlettim formatıda bugun attım yine aynı sorun var

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ekran kartının üzerinde fan var ve yeni temizlettim formatıda bugun attım yine aynı sorun var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi ya sorun yok benim ekran kartim 1GB 128BiT bostyakaen bile 55 60 derece de
ama sorun yasamiyom hic

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler benimkide amd radeon hd 5450 bu güne kadr bu kdr isndigini hiç görmedim güç kaynagi 300w

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler benim kart Nvidia GT 9400 oyun oynarken 90 dereceyi buluyor ve PC resetleniyor 300 watt PSU var. Sizce yeni ekran karti mi alayim yoksa PSU watt mi yukselteyim Fanlarda sorun olmadığını dusunuyorum