Ekran Kartı Video Belleği Yükseltme [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş asus i5 işlemci 8 gb ram 2 gb e. kartı diye aldık fakat video belleği 32 mb olarak gösteriliyo neden ?

rapper256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar su anda 512 ram gecen oyun yok neyın derdındesınız :D ekran kartı ram önemlı deyıl ben

örk 128 ekrankartıyla carbon oynadım

512 eknrakartı atı dır kendısı kastı amk :D yanı

yanı ramde alakası yok bıde konuyu saptırmayın :D

ekran kartı alınca da ram e bakmayınnn

bu arada 512 ekran kartıyla crysis 3 de oynarsınız ekran kartı ıyıyse tabı
Nereye 512 VRam geçen oyun yok? Max Payne full ayarlarda 2.5 GB mı 3 GB mı ne VRam tüketiyordu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:confused1::confused1::confused1:arkadaslar bi konuda size danışıcam ben bios güncelleme yapmadan önce ekran kartim 785.1 mb idi biosu güncelleyip win 8.1 pro kurdum ve ekran kartım 1024.1mb olarak gözukmeye başladı eskiden nfs mw2 yi kasarak oynuyordum şimdi çok rahat oynuyorum bunu bana açıklayabilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler dizustunden oluyormu acaba ben biosa giriyorum sizin dediginiz seyler yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Oyunlar Probable error in graphics driver Hatası alyorum çözümünü bilen varsa lütfen yardım etsin yardım edene wolfteamda Gümüş Çar Vericem İçi Dolu Takla Var Söz Vericem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bende readon 7600 paylaşımsız e.k. 6 gb ram var. ram en çalıyor ve yetmiyor. acaba pc ye ram takarsam performans artarmı ? tütfen acil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eee kardeş ben MrTurktim nasıl ekran kartını yükseltecem onu fotolarla göstersene :confused1:

bayramcontay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
evet arkadaşlar bende de şöyle bir sorun var ekran kartı özellileri oyunu karşılamasına rağmen dxdiag dan baktığımda ekran kartı özelliklerine Yaklaşık Top. Bellek : 1696 mb ama pes 14 e girerken şöyle bir hata mesaji veriyor. " Video , kartınız gerekli özellikleri karşılamıyor (GPU:VRAM 512 MB) " diye sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben ekran katimda toplam kullanilir video bellegi 1696 diyo ayrilmis bellek ise 64mb diyo nasil artiracam bunu bilmiyorum yardim edebilirmisiniz>?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ayrılmış 0 diyor bu iyimi kötümü lütfen acil cevap

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş benim laptop ayarlanmış video belliği ve pes 2013 de açılmıyor ney yapmam gerekiyor yardım edermisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:dirol::dirol::dirol::dirol::dirol::dirol::dirol:
Beyler Benim PC

Ankart= ASUS
Ekran K.= Asus GTX730m 2 GB 128 Bit
Ram= 8 GB Kingston
Kasa= Casper

PC TOPLAMA

dnzy123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gençler benim ekran kartı 2GB ama ben onun 512 mb tını kulanıyorum biostada yapamadım ekran kartım : ati radeon 4800 series:(:(
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar atı Radeon 8520 ekran kartı 2 GB bende de aynı sorun var 256 kullanıyor istediğim performansı alamıyorum.

Aynen bende

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Gençler benim ekran kartı 2GB ama ben onun 512 mb tını kulanıyorum biostada yapamadım ekran kartım : ati radeon 4800 series:(:(
--- Gönderi Güncellendi ---

Aynen bende
Youtube'deki DNZY Deniz Yukarıçukur ile alakanız var mı? :)

bilal76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allaha şukur sistemim baya ıyı benım oyunlarım da iyi

bandicam 2017-05-14 14-35-28-593.jpg bandicam 2017-05-14 14-35-06-326.jpg game.jpg game2.jpg

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
beyler oyunlarda ayrılmış bellek pek işe yaramaz. asıl olan gpu daki bellektir ve o da yükseltilemez. gpu yu değiştirmeniz gerekir. ayrılmış bellek , sanal bellek bunlar boş ve faydasız şeyler.eğer biostaki 256 mb ya da 512 mb dediğiniz gpu asıl belleği ise işlemcinin içindeki intelin giriş seviyesi gpusun belleği olmasın. bir resim atın da bakalım. zira benim 1 gb gpu için biosda öyle bir seçenek hatırlamıyorum ve hepsini full kullanabiliyor.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Kimse cevap vermemiş yapma falan demiş çözümünü bilen yazsın boşa yazmayıın bari

OoSADRAZAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun Bende de Mevcuttu AMD RADEON HD 7350 2 GB EKRAN KARTIM 256 mb da çalışıyordu verimlilik alamıyodum biosta denk geldi 128,256 ve max Seçenekleri mevcuttu maxa aldım wolfteam oyuncusuyum 60 fps den 120 lere çıktı oyun içi 80 pfs alıyodum

yearsnow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ramden kullanarak arttırma imkanı var ama bu pek bir şey değiştirmez.Kart kötüyse 2gb oldu diye performans artmaz.
Önemli olan kartın verimi ve değerleridir.
Merhaba ramden kullanarak arttırmayı nasıl gerçekleştire bilirim? Anlata bilir misiniz?

Emil Atamoğlanov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Selam.4 gb ram im var.ekran kartım İntel hd grapichs 4000 2gb,Nvidia Geforce 710m 3gb.Gta 5 i Nvidi ekran kartıyla çalıştırıyorum ,fakat gta 5 ekran kartımı 1023 görüyor.Youtube de bir çok videoya baktım çözümü bulan yok.BİOS a falan girdim oda 128mb gösteriyo.yükseltmiyo.lütfen biri yardım etsin bıktım artık düşük grafikte oynamaktan.Lütfen birileri yardım etsin.@Recep Baltaş
Arkadaşlar Merhaba Aşağıda verdiğim resimdede göründüğü gibi toplam ekran kartı 2367 gb olarak görünüor ama oyunlarda falan 1 gbsini kullnıyor yani ideo belleği kullanıyor bu ekran kartıyla GTa 4 de kitlenme verio Ram 4 Gb İşlemci INtel Core 2 Dou Ekrandan dolayı verdiğini düşübnüorum acaba 1 Gb yi yüksetebilmyz 1 gb değilde 1.5 Gb sini kullnsn windows nyse ne demek istediği anlamışsnz yardm edersenz sevinirm

f42ob8.png
Öncelikle Selam.4 gb ram im var.ekran kartım İntel hd grapichs 4000 2gb,Nvidia Geforce 710m 3gb.Gta 5 i Nvidi ekran kartıyla çalıştırıyorum ,fakat gta 5 ekran kartımı 1023 görüyor.Youtube de bir çok videoya baktım çözümü bulan yok.BİOS a falan girdim oda 128mb gösteriyo.yükseltmiyo.lütfen biri yardım etsin bıktım artık düşük grafikte oynamaktan.Lütfen birileri yardım etsin.@Recep Baltaş

Komrat16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar bende asus k555ub i5 6.nesil leptop var rami yükseltmek istiyorum 16gbye kadar destekliyor ancak tek ram slotu var ve bu ram 4gb diğer ram nerede vd ben bu rami nasıl 16gb ye yükseltebilirim