Ekran kartı ve işlemci

Bu konuyu okuyanlar

Bb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakın zamanda ekran karımı değiştirdim. Bütçem kısıtlıydı hd 6850 ekran kartı aldım, işlemcim i3 birinci nesil bilgisayarım baya eski yani ekran kartını aldım h1z1 miscreated gibi hayatta kalma oyunları oynuyoruz arkadaşlarla ama sistemim çok kasıyor. Şimdi ben ana kartı işlemciyi rami değiştiricem kafamda şu var
İşlemci i5 7600k 3.8 ghz 6mb
Fiyatı 1000 lira
Ram de 8 gb takıcam 300 lira civarında
Anakartıda 300 lira gibi bi fiyata takıp bilgisayarı toplamak istiyorum

Benim sorum böyle iyi bir işlemci alsam ekran kartını yeni aldığım için değiştirmek koyuyor, değiştirmesem bu sistem çocuğu oyunu oynatır mı kalite önemli değil low da oynayayım ama kasma olmasın yeter bana.

HD 6850 ekran kartına çok iyi bir sistem kurmak yeterli olur mu güncel kaliteli oyunları lowda oynamak için??

Bu arada bunu sormak için foruma şuan üye oldum şimden teşekkürler

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Sen diğer parçaları yenile tam upgrade'lik bilgisayar olur. İşlemcin iyi 1 2 seneye ekran kartını satıp iyi bir ekran kartı alırsın. Aldığın ekran kartı çoğu oyunu oynatır.

Bb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen diğer parçaları yenile tam upgrade'lik bilgisayar olur. İşlemcin iyi 1 2 seneye ekran kartını satıp iyi bir ekran kartı alırsın. Aldığın ekran kartı çoğu oyunu oynatır.
Benim işlemci şuan kötü. Eğer bu dediğimi alırsam bide 8 gb ram takarsam bu ekran kartı güncel oyunları açar mı kasmasan oynatır mı benim sıkıntım o. Ekran kartını yeni değiştirdiğim için yine ona para vermek yerine en iyi işlemciyi alıyım diyorum . Hata mı ederim bizim çocuklar 500 liralık bi işlemci al parayı ekran kartına yatır diyorlar bende almışken işlemciyi iyi alıyım diyorum

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yahu ekran kartın idare eder. Sen git i5 7600k al. 1 2 seneye upgrade yaparken darboğaz sorunu yaşamazsın.

Bb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oh be valla bunu duyduğuma sevindim. İnlallah dediğin gibi olur bidaha ekran kartı almak zorunda kalmam teşekkürler ✋

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Upgrade demek ekran kartını daha iyi almak demek :D bak yeni bir ekran kartı almak gibi bir niyetin yoksa hiç elleme boşver işlemciyi. O ekran kartıyla bir çok oyunu oynarsın hiç masrafa girme.

Bb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hadi ya
Oynayamıyorum işte çok kasma oluyor lowda bile. Ya oyunda karşıma adam çıkınca kasıyor ölüyorum deli oluyorum. İşlemci ve ram takviyesi bu sorunları geçirmez mi illada ekran kartı mı yani ?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
İşlemcini tam yazar mısın? Belki işlemci darboğaz yapıyordur.

Bb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcini tam yazar mısın? Belki işlemci darboğaz yapıyordur.

İşlemcim 3.2 ghz i3 1. Nesil bütün bildiğim bu işlemcimle alakalı çok oyun oynatıyor bana bu sistem ama yeni oyunları kaldırmıyor artık birşey yapmam lazım. Buarada darboğaz ne oluyor :)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
İşlemcinin modeli lazım bilgisayarıma sağ tıkla özellikler de oradan bak. Darboğaz, ekran kartının işlemcinin seviyesine inebilmek için hızını düşürmesidir.

Bb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki ben bu dediğim işlemciyi alırsam darboğaz yapar mı yüzde ki verim alırım o işlemciden

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yapmaz. Bak ne diyorum. Sen yazdıklarını topla. Sen seneye ekran kartını satıo upgrade yap en mantıklısı.

Bb.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım tamamdır kardeşim sağol. Baya bişey öğrendim 2 günde

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
cpu i3-540 değil mi? 1.nesil i3 deyince google onu verdi...