Ekran kartı sürücüsünü yüklediğim zaman ekran siyah oluyor.

Bu konuyu okuyanlar

Ekonivaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Video izlerken ekran siyah oldu ve PC dondu bende reset atmak zorunda kaldım ve PC açılırken Windows logosundan sonra siyah ekranda kalıyor. Güvenli modda PC açıp ekran kartı sürücüsünü kaldırdığım zaman bilgisayar açılıyor tekrar ekran kartı sürücüsünü yüklediğim zaman tekrar PC donuyor ve siyah ekranda kalıyor. Bunlar olurken o sırada fare klavyede çalışmıyor. Ekran kartının eski sürümlerini de indirip yükledim formatta attım başka PC'lerde de aynı sorun var ekran kartı yandı mı ne oldu yardımcı olursanız sevinirim.

Ekonivaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet güncelledim hatta ekran kartını başka bilgisayarlardada denedim hepsinde aynı sürücüsünü yüklediğim zaman ekran siyah oluyor tekrar başlattığım zaman da Windows logosundan sonra siyah ekranda kalıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Chipset arızası mı acaba?

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Ekran kartı arızalanmış gibi.

Ekonivaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizce tamir olur mu? Bu zaman da ekran kartı alınmaz.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Güvenilir bir bilgisyarcıya göstermek en mantklısı olur ama tanımdağınız birine gitmeyin arıza 20 tl ise 100 tl ye kitler ne olduğunu anlamazsınız :/Büyük ihitmalle arızalı çünkü sahibinden.com da 100 tl altındaki modeli yüksek arızalı kartarın açıklamalarında hep driver yüklenince ekran siyah oluyor yazıyor belki tamir olur bilemiyorum bilgisayarcıya gösterin bi :/

Ekonivaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Büyük ihtimalle chipset arızası iyi bir tamirciye götürüp arıza tespiti yaptıracam sonra verecekleri fiyata göre hareket ederim

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Tamirciden bilgi aldıktan sonra buraya geri dönüş yaparsanız bundan seneler sonra bu konuyu okuyanlarda bilgilenmiş olur :)