Ekran Kartı Sürücüsünü Kurulduktan Sonra Mavi Ekran Hatası Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Leylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba ben samsung np350v5c-s0ftr laptoba format attıktan sonra amd ve intel ekran driverını yükleyince resetten sonra hata veriyor diye windows 10-8.1-8 sürümlerini lisanslı olarak format işlemini sırası ile tekrarlayıp driveri yükledikten sonra her seferinde hata boyutu artar şekilde hatalar almaya başladım en sonunda driver yükledikten sonra bilgisayar mavi ekran vermeye başladı bende bilgilerimin silinmemesi için hdd yi söküp servise ekran kartı kontrolü için gönderdim bana test hdd si ile denediklerini ekran kartında hiç bir problem olmadığını (hatta crysis 2 online ı sorunsuz olarak çalıştırdığını) söylediler sorun kesinlikle hdd nizde olabilir ama göndermediğiniz için test edemiyoruz dendi sormak istediğim şey ise hdd arızası böyle bir sorun yaratabilirmi bilgisayarda hiç bir sorun yok sadece ekran kartını tanıtınca sorun yaşıyorum bunun hdd den kaynaklanma ihtimali nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz.

ukar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan yokmudur acaba varsa yardımcı olursanız çok sevinirim sizce yeni HDD almak gerekirmi

Cagri3334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hdd gerekmez diye düşünüyorum. Ekran kartının bilgisayara uyumlu olup olmadığını kontrol eder misiniz driverin mesela 64 bit 32 bit olabilir YADA orijinal sitesinden indirin ve yatta başka bi işletim sisteminde deneyin

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Öyle driver kurunca hata veriyorsa HDD değişim farksızın hata vermeliydi. Servise gidip çalışır halde olmasını ve Driver kurulmuş mu diye bir bakın.
Eğer hakkatten çalışıyorsa HDD dedir sorun. Servis çok şey söyleye bilir bence Serviste yaşanan sorunları okumamışsınız.:)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,349
Ekran kartında olması lazım driver kurunca resetleniyorsa laptop hdd ile alakası olacağını sanmıyorum HDD de sorun olsa pc açılırken hata alır

ukar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servisten iade talebi yaptim önümüzdeki hafta elime ulaşmış olacak. Geldiği zaman dediklerinizi uygulayacağım. Sorun bana da ekran kartı gibi geliyor ama aklımı kurcalayan tek şey var 3-4 kere üst üste format attım ve her formattan sonra hata boyutu daha da arttı. Kurduğum Windows orijinal ve driveri bilgisayarın kendi driver güncelleme programından ve AMD ve intelin kendi sitesinden indirip denedim ikisinde de aynı sorunla karşılaştım.