Ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Ekran kartım kafayı yemeye başladı ya da bana öyle geliyor. Uygulamalardan küçük küçük çizgiler kalmaya başladı. Oyun oynamaya niyetlendim oyunu açtım donmalar, görüntü kesilmeleri ve daha bir çok şey meydana geldi. Ve 2 defa aşağıdaki hatayı aldım.

Ekran kartım Asus EAX550.

hatads4.jpg

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
donanımsal bir arıza gibi görünüyor ama sürcüyü silip yaniden kurarak denemeni tavsiye ederim.

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Donmalar takılmalar oyunun en başından beri mi oluyor yoksa ilerleyen zamanlarda mı?

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı şey bir arkadaşımın başınada geldi. Çizgiler artmaya başladı, takılmalar artmaya başladı ve en sonunda hiç açılmaz oldu. Servise gönderdiğinde ekran kartı yanmış dediler. Isınmadan kaynaklıymış.

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim ki günlük ısınmadan dolayı kaynaklanıyordu sanırım.. Şİmdi hiç bir sorun yok.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
VPU Recovery teknolojisi Ati'nin kartlarında bulunan ve aşırı ısınmalarda kartın hasar görmemesi için belliğin sıfırlanması veya kendini kapatmasını sağlayan teknolojidir. Büyük ihtimal ekran kartının soğutucusunda problem vardır ama sen yinede ekran kartı sürücüsünü tekrardan yükle, eğer sorun devam ederse aldığın yere götür baksınlar, garantisi devam ediyorsa değiştirirler bence.

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kart Fabrika çıkışlı Overclock'lu değil değil mi ? , Bu Sorun ısınmadan kaynaklanan bi sorun olabilir , Kartın Sürücüsünü yeniden yükle , Sorun aynı şekilde devam ederse ısısını bi kontrol et aldığın yere götürüp değiştirmelerini söyle

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sistemini yazmamışsın. donanım uyumu sorunu olabilir. anakartında ob. ekrankartı varsa bios tan iptal etmelisin.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Kart Fabrika çıkışlı Overclock'lu değil değil mi ? , Bu Sorun ısınmadan kaynaklanan bi sorun olabilir , Kartın Sürücüsünü yeniden yükle , Sorun aynı şekilde devam ederse ısısını bi kontrol et aldığın yere götürüp değiştirmelerini söyle

x550'nin fabrika çıkışlı hız aşırtmalı olması çok anlamsız değil mi? :)

sorun soğutucudan kaynaklanıyor çok büyük ihtimalle.

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
eee Olası Soruların hepsini Sormak lazım değil mi?

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu hatayla tekrar karşılaşmadım. Ekran kartımın üzerine elimi koyduğumda çok fazla ısındığı belli oluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Garantisi varsa Götürüp değiştirmeni öneririm belki donanımsal bi sorunu vardır , ama tabi testlere tabi tutacaklar buda bir kaç gün belkide bi hafta kadar sürecek ne yazıkki. Onun dışında donanımsal bi sorunu varsa kartın yeni bi soğutma sistemi almanın pek bi mantığı kalmıyor zaten.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
garantisi varsa götür göster, yoksa sürücüyü tekrar yükle belki ondan kaynaklanıyordur

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
sürücüden kaynaklı olabilr.ben eski sürücüyü güncelleştiriğim zaman hiç bi 3d oyune giremez oldum.pcde baya şişmişti zaten.sonunda format attım düzeldi herşey.sürücüyü kaldır yeniden yükle derim.atinin kartları kendi kendine çok fazla ısınan kartlar değildir.kaldıki ben overclock yaptığımda bile kart ısınmıyor.sadece oyunlarda ısınıyor.yani windowsta birşey yapmıyorken kendiliğinden ısınıyorsa sürücüyü kaldırıp yenisini yükle.yine olmadı format at.yine olmadı servise gönder.ben olsam böyle yaparım yani :)

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
aynı ekran kartı bende de var ve 1.5 senedir sorunsuz kullanıyorum.Ekran kartı aktif soğutmalı ve üzerinde ufacık bir fan var az bişey tozlansa durur yani.O yüzden arasıra temizlemeni tavsiye ederim.Sorun büyük ihtimalle ısınma sorunu.İyice bi temizledikten sonra bikaç kere daha kullan hala sorun devam ediyorsa donanımsal bir sorunudur.Garantiye götür.

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynı ekran kartı bende de var ve 1.5 senedir sorunsuz kullanıyorum.Ekran kartı aktif soğutmalı ve üzerinde ufacık bir fan var az bişey tozlansa durur yani.O yüzden arasıra temizlemeni tavsiye ederim.Sorun büyük ihtimalle ısınma sorunu.İyice bi temizledikten sonra bikaç kere daha kullan hala sorun devam ediyorsa donanımsal bir sorunudur.Garantiye götür.

Her ay tüm fanları tek tek temizliyorum zaten. Ama ilk mesajımdaki sorunum ile bir daha karşılaşmadım.. Şuanda hiç sorunsuz kullanıyorum..

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tamamen ısınma ile ilgili bir şey. Ekran kartlarıyla birlikte gelen soğutucular hep yetersiz kalıyor. Daha büyük bir fan takarsan ileriye yönelik iyi bir yatırım yapmış olursun.