Ekran kartı performans problemi

Bu konuyu okuyanlar

serhansaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, şuan kullanmakta olduğum Acer Aspire Nitro v model bilgisayarımda başlıkta da bahsettiğim gibi ekran kartı problemleri yaşıyorum. Bilgisayarda gtx 860m olmasına rağmen bırakın gta v oynamayı hatta witcher 1 oynamayı cs:go oynarken bile fps düşük. Üstelik cs de ayarlarda sadece texture yüksek diğerleri düşükken düşük fps alıyorum varın gerisini siz düşünün. İlginçtir ki masaüstünde sağ tıklayıp gerekli sekmeye girdiğim zaman bilgisayar onboard ekran kartını kullanıyor gözüküyor, sürücüsü yüklü olmasına rağmen gtx 860m gözükmüyor. Aynı durum dxdiag için de geçerli orada da onboard intel ekran kartı kullanımda gözüküyor. Acaba diyorum belki oyunlarda da onboard kartı kullanıyor da bu yüzden mi düşük fps alıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sloshed Rabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Laptopunuz prize takılı değilken gtx 860m devreye girmez. Eğer batarya kullanımıyla oyun oynuyorsanız prize takılı halde ve performans modunda oynamayı deneyin, düzelecektir.

serhansaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptopunuz prize takılı değilken gtx 860m devreye girmez. Eğer batarya kullanımıyla oyun oynuyorsanız prize takılı halde ve performans modunda oynamayı deneyin, düzelecektir.
Aksine laptop her zaman prize takılı bir şekilde çalışıyor bataryası da takılı bir şekilde. Keşke o kadar kolay bir problem olsa ah keşke.

Sloshed Rabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Masaüstünde sağ tıklayarak NVIDIA Denetim Masası'nı açarak soldaki menüden "3D Ayarlarının Yönetilmesi" bölümüne tıklayınca "Genel Ayarlar" sekmesinde bulunan "Tercih edilen grafik işlemci" kısmında GTX860M'in seçili olup olmadığını kontrol edip, değilse onu seçmeyi dene. Eğer seçiliyse aynı bölümde "Program Ayarları" sekmesinde oynadığın oyunları bulup "Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin" kısmında bir terslik var mı diye kontrol et. Her şey doğruysa sürücü için güncelleştirme kontrolü yap. Aklıma başka bir şey gelmedi şuan maalesef.

serhansaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Masaüstünde sağ tıklayarak NVIDIA Denetim Masası'nı açarak soldaki menüden "3D Ayarlarının Yönetilmesi" bölümüne tıklayınca "Genel Ayarlar" sekmesinde bulunan "Tercih edilen grafik işlemci" kısmında GTX860M'in seçili olup olmadığını kontrol edip, değilse onu seçmeyi dene. Eğer seçiliyse aynı bölümde "Program Ayarları" sekmesinde oynadığın oyunları bulup "Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin" kısmında bir terslik var mı diye kontrol et. Her şey doğruysa sürücü için güncelleştirme kontrolü yap. Aklıma başka bir şey gelmedi şuan maalesef.
Nvidia denetim masasında tercih edilen grafik işlemci otomatik olarak seçiliymiş onu düzelttim ama masaüstünden sağ tıklayıp gelişmiş görüntü ayarlarına girdiğimde malesef hala onboard kart kullanımda gözüküyor. Yardımınız için teşekkürler aklınıza gelen birşey olursa beklerim.