Ekran kartı oturmuyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar ben ekran kartı satın aldım . Ama bir türlü takamıyorum . PCI express slotumdaki ufak slot girmiyor uzun olan taraf giriyor kücük olan kısım girmiyor bir türlü. Hani şu çıkış dvi hdmı filan varya orası da tam yaslanmamış şekilde alt tarafta anakart olduğu için ekran kartının demiri izin vermiyor fotolardan bakınca nedemek istediğimi daha iyi anlıyacaksiniz

Arkadaşlar ekran kartının demiri sanki hafif bükük gibi ondan olabilir herhalde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuya sanırım fotoğraf eklemeyi unuttunuz.
1 sn

Konuya sanırım fotoğraf eklemeyi unuttunuz.

Bi ıssırabilsem

Profesör
Ekran kartının arka parlak demiri anakartın ve kasanın arasına girecek orası tutuyordur.

Bana eksiklerimi sorma hayat. Mustafa Kemal derim.
Arkadaşlar ben ekran kartı satın aldım . Ama bir türlü takamıyorum . PCI express slotumdaki ufak slot girmiyor uzun olan taraf giriyor kücük olan kısım girmiyor bir türlü. Hani şu çıkış dvi hdmı filan varya orası da tam yaslanmamış şekilde alt tarafta anakart olduğu için ekran kartının demiri izin vermiyor fotolardan bakınca nedemek istediğimi daha iyi anlıyacaksiniz
Anakratınız DDR 3 mü ? Ekran Kartı GDDR5 veya DDR4 ise girmeye bilir.

Bükerken dikkatli olman lazım ancak, diğer taraftan bir kaçırırsan ekran kartını oyuncak diye oynarsın. :)
Ohhh oldu sanırım

1.Resimdeki yamulmuş yeri düzeltmen gerekir o düzeltilen yerdeki küçük çentikler kasadaki yerlerine takılmalı
Elimle zar zor düzelttim

Anakratınız DDR 3 mü ? Ekran Kartı GDDR5 veya DDR4 ise girmeye bilir.
Evet DDR3 ama daha önceden bu kart tiplerinden çok taktım sadece windforce da böyle oldu

önemli olan slot tabi kasadaki yerde onu sabitlemek için şart yoksa kart esnediğinden dolayı kırılır. (=
Valla orayı tam sokmadim ama calistirdim

önemli olan slot tabi kasadaki yerde onu sabitlemek için şart yoksa kart esnediğinden dolayı kırılır. (=
Usta 1024x768 önerilen diyor eski kartım AMD ydi catalyst center var driver olarak şimdi Nvidia'nın driver yüklemesem de düzeltilebilir mi şimdi geçici olarak

stat counter