Ekran Karti Onerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

jakedaniels

Üyecik
arkadaşlar mrb elimde 2007den kalma pc var satamıyom hatırası var ekran kartı ati radeon x550ydi yandı sistem asagıda
Windows 7 Home Premium 32-bit SP1
3,00GB Dual-Channel DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15)
ASUSTeK Computer INC. P5KPL-AM SE (Socket 775)
Genel PnP Monitör ([email protected])
Intel G33/G31 Express Chipset Family (ASUStek Computer Inc)
74GB Seagate ST380815AS ATA Device (SATA)
psu:350lik
1 gb ekran kartı takılırmı bu sisteme lütfen yardımcı olun:/

ForeverPower41

Doçent
İşlemci çok kötüyse ekran kartı almak çok bir işe yaramayacaktır :(Malum darboğaz :I
Eğer imkanınız varsa biraz para biriktirin (En azından 2000TL) ve ikinci el bir masaüstü almaya bakın çünkü dediğiniz gibi sistem çok eski.

jakedaniels

Üyecik
specyyden bakıyom hocam donanımdan pek anlamıyom

evet eski hocam rahmetli anamın hediyesi satmaya kıyamıyom gözüm gibi baktım 12 yıl
İşlemci çok kötüyse ekran kartı almak çok bir işe yaramayacaktır :(Malum darboğaz :I
Eğer imkanınız varsa biraz para biriktirin (En azından 2000TL) ve ikinci el bir masaüstü almaya bakın çünkü dediğiniz gibi sistem çok eski.
aktif kullanıyom pcyi ama uygun bi ekran kartı bulamıyom yeni pc alırım almasına ama alınca napcam ondanda sıkılcam buna ekran kartı bulamazmıyız yani filmleri rahat izletcek oyun meraklısı bi adam değilim zaten anladıgım kadarıyla sistemin anakartında ekran kartı var yinede zayıf bazen donuyor bu sisteme uygun hic mi ekran kartı alamam işlerimi görecek kadar yani

ForeverPower41

Doçent
Anladım durumunuzu,Allah sabır versin üzüldüm :(
Bilgisayarınızı elimden geldiğince hızlandırmaya çalışacağım :)
Öncelikle Power Supply nin net bir resmini bana atmanızı rica edicem,power supply ye yapıştırılmış bir kağıt olacak üzerinde power supply nin bilgileri yazar bi tablo şeklinde,okunacak şekilde bir fotoğrafını rica edicem.

jakedaniels

Üyecik
Anladım durumunuzu,Allah sabır versin üzüldüm :(
Bilgisayarınızı elimden geldiğince hızlandırmaya çalışacağım :)
Öncelikle Power Supply nin net bir resmini bana atmanızı rica edicem,power supply ye yapıştırılmış bir kağıt olacak üzerinde power supply nin bilgileri yazar bi tablo şeklinde,okunacak şekilde bir fotoğrafını rica edicem.
Tşkler allah razı olsun psu Everest 300 w iyi değil önceki yanmışti bunu aldım cooler master 600w almayi düşünüyorum intel Pentium 4 işlemci bi sıkıntı olmaz demi psu yu yukseltcem

Mantıklısı psu yu yükseltmek 600 w a sonra msi ddr3 pci e ekran kartı almak en mantıklısi olcak peki 64 bit 128 bit hangisini almaliyim

ForeverPower41

Doçent
Ama sizin işlemciniz çok kötü,eğer maks bütçeniz 500Tl ise bunları almak çok zor olucaktır.
İşlemci 150TL
600W psu 250TL
2GB ram 25TL
Ekran kartına 75 TL kalıyor ve ayrıca kargo paralarını bile katmadım.

Not yazacaklarınızı tek seferde yazmaya çalışın sayfa uzamasın gereksiz yere.

jakedaniels

Üyecik
Bunun yanına ekran kart önerin nedir hocam güzel bi ekran kartı olsun 500 600 olsun farketmez güzel bi ekran kartı olsun

PM yazabilirmiyim hocam sana orda konuşalım işlemci ekran kartı psu vs bunları konuşalım toplam ne tutar para var uygun bütçeyle çözmek istiyorum işi

Utkuversus

Dön Gel Biraz Da Cennet Özlesin Seni Atam!
Yönetici
Moderatör
O islemciye R5 230 onerebilirim.

Utkuversus

Dön Gel Biraz Da Cennet Özlesin Seni Atam!
Yönetici
Moderatör
Tşkler hocam kaç gb o ekran kartı peki hiç anlamıyorum donanımdan psu önerin varmı işlemci ve psu yuda degiscem
GB onemli degil hocam. GPU onemli.
Islemci degistireceksen Daha iyi bir kart alabilirsin. PSU nedir?

jakedaniels

Üyecik
GB onemli degil hocam. GPU onemli.
Islemci degistireceksen Daha iyi bir kart alabilirsin. PSU nedir?
Psu Everest 300 w iyi değil o önceki yanmış oksitlenmiŞti idareten bunu aldım sorun değil psu alırım işlemci alırım güzelde bi ekran kartı bu işi çözerim bütçe ne gider peki hepsine

ForeverPower41

Doçent
PM e gerek yok.Buyrun :)Güzel bir ekran kartı istiyorsunuz ama bu ekran kartından yukarı çıkmak çok akıllıca bir fikir olmaz,en azından bu sistem için.Ama bu ekran kartı çöp değil merak etmeyin güzel bir ekran kartı önerdim :)

jakedaniels

Üyecik
PM e gerek yok.Buyrun :)Güzel bir ekran kartı istiyorsunuz ama bu ekran kartından yukarı çıkmak çok akıllıca bir fikir olmaz,en azından bu sistem için.Ama bu ekran kartı çöp değil merak etmeyin güzel bir ekran kartı önerdim :)

Hocam allah razı olsun oyunları kaldırirmi yani bu kadar harcama yaparsak

jakedaniels

Üyecik
Yalnız bunlar ikinci el 0 alırım ben yokmu sıfırlari

Vietnam need for speed Crysis hitman Resident Evil bunları kaldırır mı savaş oyunları strateji oynamiyom

stat counter