Ekran Karti Gozukmuyor

Bu konuyu okuyanlar

BobMarleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba abilerim ablalarim

Babamin 1 yil kadar once aldigi bi laptop var . Asus marka . Laptopu onceden hic incelememistim.Bu aralar babamin laptopu kulanmak zorndaym. Ama laptop herseye kasiyor. Dxdiag ve aygit yoneticisinde ekran karti yok(VGA) gozukuyor.Driver yükledim slim drivers ile bu sefer de laptop acilmadi.geri yukleme yaptim.Windows update de 1 guncelleme var(sanirm ekran kartiyla alakali olabilr) bunu yuklemiyor hata veryor.Laptop uzerinde amd HD 5470 yaziyor ama laptopta bu gozukmuyor.Ne yapabilirim ?
WW2QyE.png
[/URL][/IMG]
q9qWaV.png
[/URL][/IMG]

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhaba.Kullandığınız işletim sistemi ne tam olarak Windows 7 sanırım ama 32-Bit mi 64-Bit mi ?

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Wındows 7 ultimate 32 bit

Dostum bak şimdi öncelikle Denetim Masası`ndan ekran kartı sürücüsü adına ne varsa sil.AMD Catalyst ile alakalı.Ekran kartı sürücüsünü kaldırdık.Ardından Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları altında senin ekran kartın olacak.Adında da Microsoft VGA Görüntü Bağdaştırıcısı falan yazıyordur.Ona sağ tıklayıp Kaldır de Bu aygıtın sürücü yazılımını sil.`i işaretleyip Tamam`a tıkla.Böylelikle ekran kartını da kaldırmış olduk.En son senin ekran kartın için olan aşağıdaki sürücüyü indirip kurman kaldı.Yükleyince sorunun hallolması lazım.Umarım işe yarar... :)

AMD Mobility Radeon HD 5XXX Series Notebook Catalyst™ Display Driver 14.4

AMD Mobility Radeon HD 5XXX Series Notebook Catalyst™ Display Driver 14.4 Direk Bağlantı

BobMarleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bak şimdi öncelikle Denetim Masası`ndan ekran kartı sürücüsü adına ne varsa sil.AMD Catalyst ile alakalı.Ekran kartı sürücüsünü kaldırdık.Ardından Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları altında senin ekran kartın olacak.Adında da Microsoft VGA Görüntü Bağdaştırıcısı falan yazıyordur.Ona sağ tıklayıp Kaldır de Bu aygıtın sürücü yazılımını sil.`i işaretleyip Tamam`a tıkla.Böylelikle ekran kartını da kaldırmış olduk.En son senin ekran kartın için olan aşağıdaki sürücüyü indirip kurman kaldı.Yükleyince sorunun hallolması lazım.Umarım işe yarar... :)

AMD Mobility Radeon HD 5XXX Series Notebook Catalyst™ Display Driver 14.4 Direk Bağlantı

prpg.ekle kaldrda falan amd ile alakali bisey bulamadim . Kalan asamalardan devam edeyim mi ? Birde soyledgn yollari uygularsam lptopun acilmama gibi biseyi olabilir mi

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
prpg.ekle kaldrda falan amd ile alakali bisey bulamadim . Kalan asamalardan devam edeyim mi ? Birde soyledgn yollari uygularsam lptopun acilmama gibi biseyi olabilir mi

AMD ya da ATI Catalyst adına birşey yoksa diğer adımlardan devam et.Bilgisayara birşey olacağını zannetmiyorum.Benim de Toshiba bilgisayarda başıma geldi aynı olay Windows 8 yüklediğimde.Sana anlattığım şekilde yaptım ben de.:)

BobMarleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD ya da ATI Catalyst adına birşey yoksa diğer adımlardan devam et.Bilgisayara birşey olacağını zannetmiyorum.Benim de Toshiba bilgisayarda başıma geldi aynı olay Windows 8 yüklediğimde.Sana anlattığım şekilde yaptım ben de.:)

vga yi kaldirip verdigin linktekini kurdum fakat hala bulmuyor ekran kartini.Daha sonr ada vga yi kendi yukluyor.Laptop 2. elmis. Acaba ekran kartsz olabilir mi ?
Fotolarida bunlar
LdYmAa.png
[/URL][/IMG]
PvYmk7.png
[/URL][/IMG]
GbpaRV.png
[/URL][/IMG]

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
vga yi kaldirip verdigin linktekini kurdum fakat hala bulmuyor ekran kartini.Daha sonr ada vga yi kendi yukluyor.Laptop 2. elmis. Acaba ekran kartsz olabilir mi ?

Ekran kartı var üstünde çünkü hem GPU-Z`de hem de DirectX Tanı Aracı`nda Yonga Türü`nde ATI ATOMBIOS yazıyor.Asus dizüstü bilgisayarının modeli ne tam olarak ?

BobMarleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı var üstünde çünkü hem GPU-Z`de hem de DirectX Tanı Aracı`nda Yonga Türü`nde ATI ATOMBIOS yazıyor.Asus dizüstü bilgisayarının modeli ne tam olarak ?

K72DR galiba dxdiagda ole yaziyor . laptobun altinda X72DR yaziyor

BobMarleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah razi olsun adamsin oldu sonunda cok tesekkur ediyorum
gjnrmR.png
[/URL][/IMG]

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6

BobMarleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica ederim dostum... Allah cümlemizden razı olsun.Sorunu hallettiğine sevindim.:) Eğer aşağıdaki sürücüleri de üstüne yüklersen son sürüm sürücülere kavuşmuş olursun :):)

duzeltmısken bozmak ıstemıyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Rica ederim dostum... Allah cümlemizden razı olsun.Sorunu hallettiğine sevindim.:) Eğer aşağıdaki sürücüleri de üstüne yüklersen son sürüm sürücülere kavuşmuş olursun :):)

duzeltmısken bozmak ıstemıyorum. :D :D

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Düzeltmişken bozmak istemiyorum. :D :D

Yok yok bir şey olacağını zannetmiyorum zaten yüklenmezse hata verir ve kurulmaz yani.:) AMD ekran kartları böyle işte sürücü desteği 0.:thumbdown: nVidia olsaydı şuan ekran kartın başına böyle bir şey gelmezdi.Bana da AMD`li Toshiba aldığımda ders olmuştu.:yes::yes: Gidip nVidia Ekran Kartlı bir bilgisayar aldım kurtuldum.:thumbup1:

16_gorkem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam kardeş aynı problem bendede var laptopumun markası lenovo b5030 bi yardımcı olurmusun

brkcm547

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s.a abi benim bilgisayarımdada aynı sey var ama win 8.1 64bit microsoft temel goruntu bağdaştiricisi yazıyor ne yapmam lazım ekran kartını bulmuyor

ErkanCoşkun1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba forum arkadaşlarım
Dxdiag ve aygit yoneticisinde ekran karti yok(VGA) gozukuyor ekran kartım gözükmüyor
Windows 7 Ultimate 32 bit
İşlemci:AMD Athlon(tm)II X2 260 Processor (2 CPUs), - 3.2 GHz
Geçerli görüntü modu:1280 x 1024 (32 bit) (1Hz) -- Ve ekran çözünürlüğünde önerilen ayarlar yok pc kasıyor.
Yonga türü: NVIDIA
Ana sürücü: vga
WHQL Logolu:Evet

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Merhaba forum arkadaşlarım
Dxdiag ve aygit yoneticisinde ekran karti yok(VGA) gozukuyor ekran kartım gözükmüyor
Windows 7 Ultimate 32 bit
İşlemci:AMD Athlon(tm)II X2 260 Processor (2 CPUs), - 3.2 GHz
Geçerli görüntü modu:1280 x 1024 (32 bit) (1Hz) -- Ve ekran çözünürlüğünde önerilen ayarlar yok pc kasıyor.
Yonga türü: NVIDIA
Ana sürücü: vga
WHQL Logolu:Evet
Yeni bir konuda yardımcı olabiliriz.

Numan İSPİRLİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

B0Z0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

GoldArcher123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benzer sorun bende de var bana da yardım edebilir misiniz?

B0Z0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benzer sorun bende de var bana da yardım edebilir misiniz?
Dostum boşa gir security seçeneği gir oralarda bazı şeyler unlock mu ne olacak onlar var orda ekdan karti ayari var onu degistirecen, değiştir sonra kaydet çık. Erkan kartı diğerini kur (BU SEFER KURACAKTIR) bu arada o unlock olanların hepsini degistirirsen pc nin bazı şeylerini kapatılsın sesini usb sini felan, hade kolay gelsin

karloss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benım sorunum ekran kartımı laptopum hiç bir şekilde görmüyor format attım kaç kere olmadı kaçkere drıver yukledım olmadı olmadı lutfen yardım edın samsung np350v5c 0-jtr
amd radeon hd 7600m series
intel hd 4000 aygıt yöneticisinde göruntü bağdaştırısında sadece intel hd 4000 gözüküyor lutfen yardım edın

hagi2495

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benım sorunum ekran kartımı laptopum hiç bir şekilde görmüyor format attım kaç kere olmadı kaçkere drıver yukledım olmadı olmadı lutfen yardım edın samsung np350v5c 0-jtr
amd radeon hd 7600m series
intel hd 4000 aygıt yöneticisinde göruntü bağdaştırısında sadece intel hd 4000 gözüküyor lutfen yardım edın

hocam aygıt yöneticisinde gizli mi gözüküyor?aynı sorun bende de vardı hallettim.

Kikuchides

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam aynısı benim başımda şuanda. HP Pavilion Dv6 notebook'um var, 64bit Win7 kullanıcısıyım. ATI Radeon 5650'yi görmüyor bilgisayar. Kendi raminden VGA görünerek alıyor görüntüyü ve hiçbir oyunu açmıyor. Ne yapacağım bilemiyorum.

synchronous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s.a hp 2211st leptop aldım bir arkadaşımdan şuan hd 4000 var görünen GPU-Z`de 128 bit yazıyor ama ekrankartını aygıt yöneticisinde bulamıyorum driver yüklerken devamlı aygıt bulunamadıgı için yükleme yapmıyor bios ta a görünmüyor yardımcı olabilirmisiniz şuan vin 10 yüklü
kart.jpg

Ekli dosyalar

• kart.jpg
    kart.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 387

alprn90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben de dell 3521 var ekran kartım görünmüyor bu aralar aşırı kasmaya başladı dxdiagda ve cpu z de ekran kartım yokmuş gibi ama aygıt yöneticisinde görünüyor
*Parlaklık ayarını da değiştiremiyorum
IMG_20190913_111156.jpg