Ekran kartı görüntüyü kesiyor

Bu konuyu okuyanlar

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ekran kartı bazen görüntüyü kesiyor reset atmadan gelmiyor tekrar ekran.Bazı çözümler önerilmiş format atmak, ram slotlarını değiştirmek gibi bunların faydası olabilirmi ? driver sorunuda olabilir.Aklıma takılan ram slotlarını değiştirsem + format atsam bişey farkedermi bi çözüm olabilirmi ?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Öncelikle donanım bileşenlerini yazarsan daha iyi olur.
Yapman gerekenleri sayayım. Başka PSU ile denemek. Tek modül başka ram ile denemek veya ramlerini tek tek denemek. Temiz format atıp sadece ekran kartı driverini offical sitesinden indirip kurmak. Ekran kartını detaylı bir şekilde temizlemek hatta macununu değiştirmek. Sıcaklık değerlerini kontrol etmek. Daha bir çok sebep sayabilirim. Görüntü gittiği zaman monitör ışığı yanıp sönüyor mu ? Capslock tuşuna seri seri bas görüntü gittiğinde capslock ışığı yanıp sönüyor mu ?

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bilgisayar yeni.Yeni oldğu için toz dahi yok.Yani toz veya macundan kaynaklanan sıcaklık problemi gibi bişey değil.Denedim yanıp sönüyor capslock sadece ekran gidiyor görüntü kesiliyor.Format atıp dediğiniz gibi sadece ekran kartı drivernı sitesinden indirip deniyim.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bilgisayar yeni.Yeni oldğu için toz dahi yok.Yani toz veya macundan kaynaklanan sıcaklık problemi gibi bişey değil.Denedim yanıp sönüyor capslock sadece ekran gidiyor görüntü kesiliyor.Format atıp dediğiniz gibi sadece ekran kartı drivernı sitesinden indirip deniyim.

Driver sorunu gibi duruyor. Win7 kullanıcısıysanız derecelendirme yapın hata verirse ekran görüntüsü alıp buraya atın

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hata vermeden tamamladı.Ekran kartı amd r9 290 bu kartta driver sorunu görülüyomuş ama driver kaldırıp denedim yine aynı şey oldu

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hata vermeden tamamladı.Ekran kartı amd r9 290 bu kartta driver sorunu görülüyomuş ama driver kaldırıp denedim yine aynı şey oldu

AMD kartları zaten hep sorunlu. PSU, işlemci ve anakart marka model verirseniz yardımcı olurum. Ekran kartına 6 pin connector takmadan deneyin. Bios güncellemeside işe yarayacaktır.

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Anakart:MSI Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz
Psu:Xigmatek Tauro 700Watt PowerSupply.
İşlemci:Intel Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Anakart:MSI Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz
Psu:Xigmatek Tauro 700Watt PowerSupply.
İşlemci:Intel Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci

Dediklerimi denediniz mi ? Monitördende yapabilir. Onboarda takıp bir dene bakalım yine aynı kesilmeyi yapacak mı ?

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bios güncelledim sorun çözüldü sanırım.Geçen sürede 4-5 kez yapardı.Teşekkr ederm.:thumbup:

eyup72667

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı bazen görüntüyü kesiyor reset atmadan gelmiyor tekrar ekran.Bazı çözümler önerilmiş format atmak, ram slotlarını değiştirmek gibi bunların faydası olabilirmi ? driver sorunuda olabilir.Aklıma takılan ram slotlarını değiştirsem + format atsam bişey farkedermi bi çözüm olabilirmi ?
Ayni sorun bendede cikti duzelttiyseniz nasil duzeltiginizi belirtebilirmisiniz