Ekran kapalıyken fazla şarj yemeyen telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Telefonu fazla kullanan birisi değilim. Genelde işlerimin çoğunu bilgisayardan hallediyorum WhatsApp dahil. Wi-Fi hep açık olur o kadar. Ortalama yarım saat Twitter, yarım saat YouTube kullanırım. Toplamda 1 saat de Chrome, Hepsiburada ve Amazon uygulamalarını kullanırım. Evdeyken maksimum yaptığım bu. Dışarıda da BT kulaklığım ile Spotify dinlerim. Oyun hiç oynamam. Şu an ortalama 1 yıldır Mi 9T kullanıyorum. Telefonu ilk aldığımda yaklaşık 3 gün şarj etmiyordum. Şimdi neredeyse 1 günde şarjı bitiyor durduğu yerde. MIUI güncellemeleri bataryayı çok kötü etkiledi. Ek olarak benim telefonda da sıkıntı olabilir emin değilim. Yüzde 60'dan 20'ye kadar 1 saat 58 dakika ekran süresi aldım. Yüzde 60'a kadar da büyük ihtimalle o civar almışımdır. Yani 4 saate yakın ekran süresi alıyorum. Telefon genellikle bekleme modunda. Şarjın bu kadar gitmesi sinirimi bozuyor. Bu yüzden, ekran kapalı olduğunda çok az şarj yiyen cihaz arayışı içerisindeyim. Bütçem 4K.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Telefonu fazla kullanan birisi değilim. Genelde işlerimin çoğunu bilgisayardan hallediyorum WhatsApp dahil. Wi-Fi hep açık olur o kadar. Ortalama yarım saat Twitter, yarım saat YouTube kullanırım. Toplamda 1 saat de Chrome, Hepsiburada ve Amazon uygulamalarını kullanırım. Evdeyken maksimum yaptığım bu. Dışarıda da BT kulaklığım ile Spotify dinlerim. Oyun hiç oynamam. Şu an ortalama 1 yıldır Mi 9T kullanıyorum. Telefonu ilk aldığımda yaklaşık 3 gün şarj etmiyordum. Şimdi neredeyse 1 günde şarjı bitiyor durduğu yerde. MIUI güncellemeleri bataryayı çok kötü etkiledi. Ek olarak benim telefonda da sıkıntı olabilir emin değilim. Yüzde 60'dan 20'ye kadar 1 saat 58 dakika ekran süresi aldım. Yüzde 60'a kadar da büyük ihtimalle o civar almışımdır. Yani 4 saate yakın ekran süresi alıyorum. Telefon genellikle bekleme modunda. Şarjın bu kadar gitmesi sinirimi bozuyor. Bu yüzden, ekran kapalı olduğunda çok az şarj yiyen cihaz arayışı içerisindeyim. Bütçem 4K.
Realme 7 serisini bekleyin hocam çok güzel telefonları var.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Benim 9T'de ekran süresi 8 saati geçiyor. Buna şaşrıdım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Arayüzün çok cafcaflı olması benim için önemli değil. Çok özellik arayışında olan birisi değilim. Sade olsun, telefon durduğu yerde şarjını bitirmesin en önemli kriter bu benim için. Realme 7 Pro beni götürür sanırım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Realme 6 Pro al keyfine bak.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Benim 9T'de ekran süresi 8 saati geçiyor. Buna şaşrıdım.
Telefonu kullandığım zaman benim de çok yemiyor. Yoğun kullanımda bir günü çıkarır çok rahat ancak sıkıntı telefonu kullanmadığım zaman bataryada delik var gibi şarjın bitmesi.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Arayüzün çok cafcaflı olması benim için önemli değil. Çok özellik arayışında olan birisi değilim. Sade olsun, telefon durduğu yerde şarjını bitirmesin en önemli kriter bu benim için. Realme 7 Pro beni götürür sanırım.
Bende Realme tavsiye ediyorum size konuyu sabitletebilirseniz sabiyleyin kesin karar verin :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 6 Pro al keyfine bak.
Ne 6 Pro'su 7 serisinin çıkmasına az kalmış.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Telefonu kullandığım zaman benim de çok yemiyor. Yoğun kullanımda bir günü çıkarır çok rahat ancak sıkıntı telefonu kullanmadığım zaman bataryada delik var gibi şarjın bitmesi.
Android de bekleme süresi iyi olan firmalar: Huawei,Oppo, Realme bu firmaların ürünlerinden herhangi birini alırsan beklemede batarya sorunu yaşamazsın.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
valla sıfır olan herşey uzun gider. pilin de belli zamandan sonra performansı düşüyor ister istemez.

hard format atın, bi kendine gelsin telefon. gereksiz uygulamaları kurmaktan kaçının. arkaplanda açık kalan uygulamaları da kapatırsanız uzun süre kullanırsınız ( huawei de pil bölümünde açılışta başlatmama gibi bir ayar var, sizin telefonda var mı bilmiyorum. benim çoğu oyun falan öyle kapalı vaziyette)

zamanının dolduğunu düşünüyorsanız yeni telefonlara yönelme vaktiniz geldi demektir.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Mi 9T kullanıyorum bu şarj yeme konusunda özellikle güncellemelerden sonra daha sık karşılaştım araştırdığım kadarıyla tavsiye edilenleri uyguladım şu an beklemede aşırı pil tüketimi sorununu çözdüm gibi ama siz yeni telefon alacaksanız Realme 7 Pro öneririm bildiğim kadarıyla Realme Xiaomi'den bu konuda daha başarılı.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bence en matklısı yine Realme 6 Pro. 7 Pro ile arasında neredeyse hiçbir fark yok. Bir de üzerine 90hz'i kırpıp 500TL de zam yapmışlar. AMOLED koysalar da pek bir şey değişmez çünkü 90hz ile telefonun ekranı gerçekten çok canlı duruyordu.

Ben olsam Realme 6 Pro alırdım.

Ek olarak bir de Poco X3 çıktı özellikleri çok benzer hatta bazı yönleri (ekran ve işlemci) daha bile iyi olmasına rağmen şu an 3 bin TL. Ona da bir bakılmalı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Realme 7 pronun stereo hoparlör dışında Realme 6 Pro ya göre ciddi bir avantajı yok.Stereo hoparlör takıntın varsa Realme 7 proyu bekle.
AMOLED ekran, bir tık daha iyi batarya ve şarj performansı için aradaki farka değer sanki. Güncelleme konusunda nasıl Realme? Öyle hemen gelsin takıntım yok ama 2 yıl Android güncellemesi veriliyor mu?

valla sıfır olan herşey uzun gider. pilin de belli zamandan sonra performansı düşüyor ister istemez.

hard format atın, bi kendine gelsin telefon. gereksiz uygulamaları kurmaktan kaçının. arkaplanda açık kalan uygulamaları da kapatırsanız uzun süre kullanırsınız ( huawei de pil bölümünde açılışta başlatmama gibi bir ayar var, sizin telefonda var mı bilmiyorum. benim çoğu oyun falan öyle kapalı vaziyette)

zamanının dolduğunu düşünüyorsanız yeni telefonlara yönelme vaktiniz geldi demektir.
Telefonda uygulama sayım epey az. 64 GB sürümün 35 GB'ı boş zaten. Bir 10 GB fotoğraf / video var en az. Temiz bir format atmayı düşünüyorum. Çare olmazsa yeni bir telefon bakacağım. Ben 3.5 yıl HTC One A9 kullandım. 9T'nin bu kadar çabuk eskimemesi lazım diye düşünüyorum. Birde cihazıma epey iyi bakarım ben. AccuBatery'nin Pro versiyonunu satın almıştım batarya sağlığını yüzde 90 olarak gösteriyor. 1 yıl sonuna göre iyi sanki.

Bence en matklısı yine Realme 6 Pro. 7 Pro ile arasında neredeyse hiçbir fark yok. Bir de üzerine 90hz'i kırpıp 500TL de zam yapmışlar. AMOLED koysalar da pek bir şey değişmez çünkü 90hz ile telefonun ekranı gerçekten çok canlı duruyordu.

Ben olsam Realme 6 Pro alırdım.

Ek olarak bir de Poco X3 çıktı özellikleri çok benzer hatta bazı yönleri (ekran ve işlemci) daha bile iyi olmasına rağmen şu an 3 bin TL. Ona da bir bakılmalı.
Poco'nun çerçeve plastik olduğu için hiç sıcak bakmıyorum yoksa fiyatına göre epey iyi cihaz bence de.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
AMOLED ekran, bir tık daha iyi batarya ve şarj performansı için aradaki farka değer sanki. Güncelleme konusunda nasıl Realme? Öyle hemen gelsin takıntım yok ama 2 yıl Android güncellemesi veriliyor mu?

Telefonda uygulama sayım epey az. 64 GB sürümün 35 GB'ı boş zaten. Bir 10 GB fotoğraf / video var en az. Temiz bir format atmayı düşünüyorum. Çare olmazsa yeni bir telefon bakacağım. Ben 3.5 yıl HTC One A9 kullandım. 9T'nin bu kadar çabuk eskimemesi lazım diye düşünüyorum. Birde cihazıma epey iyi bakarım ben. AccuBatery'nin Pro versiyonunu satın almıştım batarya sağlığını yüzde 90 olarak gösteriyor. 1 yıl sonuna göre iyi sanki.

Poco'nun çerçeve plastik olduğu için hiç sıcak bakmıyorum yoksa fiyatına göre epey iyi cihaz bence de.
2 yıl güncelleme sunuyor ama güncelleme olayına çok takılma derim.Firmalar bir noktadan sonra planlı eskitme yapıyor.Cihazda sorun yoksa güncelleme yapmamak en doğrusu.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Hocam bütçeyi arttırma şansınız var mı?
Bütçeyi artırabilirim belki ama pek mantıklı değil gibi. Ortalama bir cihaza ek olarak iyi bir batarya süresi istiyorum sadece. Bu özellikleri Realme 7 Pro sunabiliyor. İhtiyaçlarıma yönelik en iyi ve ucuz cihazı almak tabi ki benim için önemli.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Realme 6 Pro veya 7 Pro almanızı öneririm.
Realme 6 pro ile 90hz standart kullanımda 8.30-10 saat arası alıyorum. 60hz'de 12.30-13 saati gördüğüm oldu.
Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %96'ya inmişti.
7 Pro hem 60hz, hem de amoled olduğundan pil konusunda daha başarılı olabilir. Ama 6 pro'nun garip bir şekilde 7 pro'ya göre birçok üstünlüğü var.
Realme ui arayüzü sade, akıcı bir arayüz. Batarya dostu diyebiliriz. :)
Android 11 ve 12'yi de alır büyük ihtimalle.
@Cvnmrt 'in açtığı güncelleme takvimiyle ilgili konuda Aralık 2020'de Android 11'in geleceği realme tarafından açıklandığı yazıyordu.
Cihazla hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şeyi sorabilirsiniz hocam :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam Güzel Fikir Ama Realme 7 Pro 3999 TL Neredeyse Aynı Fiyattan Satılacak Realme 6 Pro Almak Sizce Mantıklımı? Bence Akıl Karı Değil
Aralarında Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir fark yok.İşlemci ikisindede Snapdragon 720g.Realme 6 Pro nun 90 Hz ekran hızı avantajı var.Realme 7 Pro sözde bir üst model ama ekran 60 Hz.Şu var stereo hoparlör takıntısı olan biri(Benim gibi) Realme 7 proyu alabilir ama stereo hoparlörü çok takmayan biri için bence Realme 6 Pro almak daha mantıklı.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Hocam Güzel Fikir Ama Realme 7 Pro 3999 TL Neredeyse Aynı Fiyattan Satılacak Realme 6 Pro Almak Sizce Mantıklımı? Bence Akıl Karı Değil
Evet, 7 pro üst model ancak garip bir şekilde realme 6 pro daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek gorilla glass teknolojisi, daha yüksek ekran gövde oranına sahip. Malzeme kalitesi ve ön kamerada da realme 6 pro daha başarılı.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,335
Aralarında Stereo hoparlör ve Amoled ekran dışında bir fark yok.İşlemci ikisindede Snapdragon 720g.Realme 6 Pro nun 90 Hz ekran hızı avantajı var.Realme 7 Pro sözde bir üst model ama ekran 60 Hz.Şu var stereo hoparlör takıntısı olan biri(Benim gibi) Realme 7 proyu alabilir ama stereo hoparlörü çok takmayan biri için bence Realme 6 Pro almak daha mantıklı.
Sorun Ne Olup Olmadigi Değil Hocam Tamamen Fiyat Bana Kalırsa 3500 TL Verip Realme 6 Pro Yani 1 Yaş Eski Bir Cihaz Almak Yerine Sadece 500 TL Daha Ekleyip Stereo Höparlör Gibi Artilari Olan Daha Yeni Cikmis Taze Bir Cihazi Almak Daha Mantikli