Ekran görüntünüzü bluetooth ile paylaşın! [Symbian]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
screenshares603.gif

Bluetooth her ne kadar menizli ve hızı ile son derece çağın gerisinde bir iletişim birimi olsa da mobil cihazlar için şu an için en popüler bağlantı seçeneği.

Şimdi bu bluetooth bağlantısını biraz farklı bir amaçla kullanacağız.

ScreenShare programı adından da anlaşılacağı üzere ekran paylaşım uygulaması.
İki telefonu bluetooth ile birbirine bağlayan program cihazların biribirlerinin ekranlarını görmelerini sağlıyor.
Ayrıca sunucu olan cihazın kamerası açılmak suretiyle farklı amaçlar için de kullanılması olası.

Program mantıkta son derece mantıklı ve kullanışlı görünse de bluetoothun olumsuzlukları program için ciddi bir dezavantaj teşkil ediyor.
NOT: Symbian os9.xx cihazlarda çalıştığı belirtilen program; Nokia N82 ve N95 ile karşılıklı olarak denenmiştir.
Signed bir uygulamadır.

http://rapidshare.com/files/211099176/ScreenShareS60_3_S60_3_0_v_1_1_0_Signed_SDN.sis

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
"Bluetooth her ne kadar menizli ve hızı ile son derece çağın gerisinde bir iletişim birimi olsa da"

yerden yere vurmuşsun valla bluetooth u :mrgreen:

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
"Bluetooth her ne kadar menizli ve hızı ile son derece çağın gerisinde bir iletişim birimi olsa da"

yerden yere vurmuşsun valla bluetooth u :mrgreen:

Valla artık değişmesi gereken bir arabirim diye düşünüyorum.:D Ama yakın bir zaman için pek de mümkün değil.
Symbian cihazlar için wireless kullanan programlar gelişiyor ama henüz emekleme evresinde bakalım gelecek Symbian adına iyi olakcak diye düşünüyoum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
kızılötesine olan olur buna da, önce wireless ve bluetootun birlikte olduğu telefonlar çıkar şimdi olduğu gibi sonra bluetootha tamamen tekmeyi basarlar :D

ama bluetootun iki tel arası veri paylaşımı için yeterli olduğunu düşünüyorum

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
kızılötesine olan olur buna da, önce wireless ve bluetootun birlikte olduğu telefonlar çıkar şimdi olduğu gibi sonra bluetootha tamamen tekmeyi basarlar :D

ama bluetootun iki tel arası veri paylaşımı için yeterli olduğunu düşünüyorum

Mobil cihazlar da tıpkı bilgisayarlar gibi hızla gelişiyor. İlerleyen günlerde HD videoların paylaşıldığını düşünürsek bağlantı eminim kimseye yeterli gelmeyecektir. Düşünsene N82 ile 5dk video çekiyorum 120MB tutuyor. Gel de bunu bluetooth ile bekle:D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
haklısın durum vahim gözüküyor :D bide bill gates 64 kb herkese yeter diyordu :D