Eğitimsiz amirlerden bıktık

Bu konuyu okuyanlar

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ülke genelinde birçok kamu kurumunda birçok amir var, ofis programını bile adam gibi bilmiyor, bunu geçtim bilgisayarda düzgün işlem yapmayı bile bilmiyor.
Bazıları da öyle gıcık ki, eline bir şey geçtini sanıyor, cevabını bildiğin soruyu soruyor. Çalışan yapması gereken işi biliyor; ama amir her sefer geliyor hepsini tek tek yine anlatıyor. Çalışanı, milletin yanında küçük düşürmeye çalışmasından bıktık.
Eğitimsiz, cahil, liyakatsız amirlerden bıktık.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Ülke genelinde birçok kamu kurumunda birçok amir var, ofis programını bile adam gibi bilmiyor, bunu geçtim bilgisayarda düzgün işlem yapmayı bile bilmiyor.
Bazıları da öyle gıcık ki, eline bir şey geçtini sanıyor, cevabını bildiğin soruyu soruyor. Çalışan yapması gereken işi biliyor; ama amir her sefer geliyor hepsini tek tek yine anlatıyor. Çalışanı, milletin yanında küçük düşürmeye çalışmasından bıktık.
Eğitimsiz, cahil, liyakatsız amirlerden bıktık.
Bu her sektörde böyle iş bilmeyipte sırf birilerinin tanıdığı diye o konuma gelen çok

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Türkiye' de sorun yetkisi olanlar bilgisiz, bilgisi olanlar yetkisiz durumda. Birde çalışanlara mobbing yapılıyor, liyakat sıfır. Düzelir mi kesinlikle düzelmez.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Bende sizler gibi bu tip kişilerden hoşlanmam

ben 26 yıl inşaat işinde operatörlük yaptım,farklı meslek gruplarında 10 15 çeşit farklı işlerde çalıştım,yazdıklarınızda başından sonuna kadar haklısınız,bitermi bunlar bitmez,amip gibiler,örnek patronun her konuda bilgisi olmaz ne getirilirse önüne ,onun hakkında getirilen kadar bilgisi olur,ortada dolaşan dahsilli cahiller bunlar yapmaktadır.ya bunları kenara bırakalımda
kısa hikaye vardır,bilirsiniz işte:):):)tabiki zansürlü olarak (sözümüz meclisten dışarı,konu herkesi,her yetkiliyi kapsamaz)

"bir gün vücuttaki tüm organlar toplanarak aralarında bir müdür belirlemek isterler. tüm organlar beynin müdür olması gerektiğini savunurken tög kendisinin de pozisyona talip olduğunu belirtir. tüm organlar 'olmaz öyle şey olmaz' dese de tög seçim yapılmasını ister.

iki aday arasında bir seçim yapılır ve seçimi tabi ki beyin kazanır. seçimi kaybetmeye içerleyen tög kendini kasarak çıkışı kapatır. ilk bir kaç gün 'ses etmeyin üzüntüsü geçince normale döner' modun da olan tüm organlar tögün bir haftalık kasılması sonucunda isyan eder ve beyne giderek konuyu müdür olarak beynin halletmesini isterler. beynin tögle yaptığı konuşmalardan hiçbir mantıklı sonuç alınamaz ve beyin vücudun sağlığı için müdürlüğü töge bırakmak zorunda kalır.

önce Yunus Emreden
slide_14.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Güzel bir kıssadan hisse, teşekkür ederim.