Eğer Yurt Dışına Çıkıyorsanız Seyahat Sigortası Şart!

Bu konuyu okuyanlar

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Geçtiğimiz kış, kız arkadaşım ile birlikte yurt dışına çıkalım dedik. Kendisinin haberi yoktu evlenme teklif edeceğimden. Neyse biz herşeyimizi hazırladık uçak biletlerimizi aylar öncesinden aldık ve nihayet ol gün geldi uçağa bindik ve Almanya’ya doğru yola çıktık. Çocukluğumdan beri hep gidip görmek istediğim yerler vardı bayern münih stadı gibi. Neyse indik uçaktan sonrasında airbnb den kiraladığımız eve doğru yola çıktık. Evin özelliklerinde ısınma konusunda özellikle ev sahibi ile iletişime geçtim o konuda için rahat olsun dedi. Bizde güvendik ona göre gittik ilk gün ev cidden sıcaktı ama sonrasında doğalgaz kesildi.

Türkiye’deyken bir arkadaşım mutlaka seyahat sigortası yaptır demişti onu dinlememiştim. Keşke dinleseymişim dedim kendi kendime. O doğalgazın kesildiği ve ısınamadığımız gün kız arkadaşım (eşim) ve ben hasta olduk olmaz olsaydık neredeyse uçak biletleri kadar hastaneye para ödedik.

Şimdi balayı için yurt dışına çıkacağız bu sefer tedbirimi aldım üşenmedim oturdum araştırım kapsamı en geniş, fiyatı en düşük olan seyahat sigortasını Halkbank veriyor.Ayakta tedavi harcamaları, hastane tedavisi (ameliyat, tıbbi tedavi vb. giderleri, tıbbi nakil, vefat halinde cenazenin defni veya yurtdışından nakli giderleri poliçede belirtilen limit dahilinde karşılıyorlar.

Siz siz olun her konuda tedbirinizi elden bırakmayın arkadaşlar. Pahalı diye yaptırmadığınız sağlık sigortasına yurt dışına çıktığınızda muhtaç kalırsınız.

enginsev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yerinde tespit 3 kuruştan kaçıcam derken ah vah ediyoruz