Edifier m3300sf vs edifier x600 sizce ?

Bu konuyu okuyanlar

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Edifier x600 sipariş vermiştim şuan yolda yarın gelecek büyük ihtimal ama araştırma yaparken birde gözüme Edifier m3300SF çarptı aralarında 60tl fark var ve 24 watt RMS daha fazla bu yani farklarını belirtiyim.

X600
•Subwoofer 14 Watt RMS
•Uydu 2 x 8 Watt RMS
•Toplam 30Watt RMS
• Kablolu kumanda yok
• 100TL

M3300SF
• Subwoofer 30 Watt RMS
• Uydu 2 x 12 Watt RMS (Sanırım uydular plastik ama tweeter var.)
• Toplam 54 Watt RMS
• Kablolu kumanda var
• 160TL

Sizce ? arada 60tl fark var bu farklar için 60tl değer mi ? yoksa siparişi iptal edip 60tl daha ekleyip m3300sf mi almalıyım ?

Yardımlarınızı bekliyorum acil.

gokhanbilgin74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
330 sfden fazla bişey bekleme. Sürücüleri x600 kadar iyi değil. Sesini dinlemek nasip oldu önermem o yüzden. Basslar daha cansız o sistemde midlerde plastik kasa olduğu için akustik olarak iyi değil. Eğer oda ortamında kullanıcaksan x600 zaten sana fazlasıyla watt baabında yetecektir. her 100 wattı gerçek 100 watt sanma. Edifier 40 watt diyorsa 40 wattır :D

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
330 sfden fazla bişey bekleme. Sürücüleri x600 kadar iyi değil. Sesini dinlemek nasip oldu önermem o yüzden. Basslar daha cansız o sistemde midlerde plastik kasa olduğu için akustik olarak iyi değil. Eğer oda ortamında kullanıcaksan x600 zaten sana fazlasıyla watt baabında yetecektir. her 100 wattı gerçek 100 watt sanma. Edifier 40 watt diyorsa 40 wattır :D

m3300sf de edifier zaten 54 watt diyor

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Plastik kaplı ses sistemi olmaz, ses en iyi, en tatlı mdfden çıkar ;)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Eğer imkanın varsa 160TL lik olanı al, yoksa 100TL lik olanı al.

Yurtdışı fiyatlarına bak muhtemelen iki ürün arasında 15-20$ falan fark vardır.
İşte ikisinin arasındaki kalite farkıda o kadardır.

Bu adamlar salak değil.

Ürün yapıyor, sonra 3-5 küçük oynama ile iyisini yapıyor biraz daha pahalıya satıyor.
Elin ecnebisi gidip hadi birilerini kazıklayalım gerçekte daha kötü olanı daha pahalıya satalım diye bir düşünceye sahip olsalardı emin ol şuan piyasada olmazlardı.

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Plastik kaplı ses sistemi olmaz, ses en iyi, en tatlı mdfden çıkar ;)
evet oda doğrudur ama demek istediğim edifierle ilgili değildi. Diğer markalarla ilgili gerçek 40 watt apartman dairesende çok bile fazla sana öyle söyliyeyim
Arkadaşlar ürün elime ulaştı az önce denedim gayet güzel sesi yarıya bile getiremedim %30 %40 lara kadar açabildim apartmanda oturuyorum evet beni düşman edecek bu sistem sesleri gayet net hoşuma gitti açıkcası 2+1 den beklenmeyecek bir performans yardımlarınız için çok teşekkür ederim sayenizde hem hesaplı hemde fiyatının üzerinde performans sergileyen ses sistemim oldu :D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
sesi anlatmak çok zor insanlar sizin gibi deneyince anlıyorlar hayırlı olsun :)

gokhanbilgin74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ürün elime ulaştı az önce denedim gayet güzel sesi yarıya bile getiremedim %30 %40 lara kadar açabildim apartmanda oturuyorum evet beni düşman edecek bu sistem sesleri gayet net hoşuma gitti açıkcası 2+1 den beklenmeyecek bir performans yardımlarınız için çok teşekkür ederim sayenizde hem hesaplı hemde fiyatının üzerinde performans sergileyen ses sistemim oldu :D

Konumlandırmayı doğru yaparsan ki incelememde anlattım nasıl yapılacağını bir çok hi-fi standardında satılan 500-600 liralık cihazlarla sesi yarışır :) hayırlı olsun