Edebiyattan kalirsam sınıfta kalır mıyım 10.sinif

Bu konuyu okuyanlar

emreyesildagy09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar 10. Sinifta okuyorum. İlk donem ortalama 57 geldi. Ama edebiyattan kaldim gecen donem 38 puan ile.
Bu donemde ilk sinav 12 aldim. Eger bu donem edebiyattan kalirsam ama ortalamam 50 üstü olursa sorumlu gecermiyim. İnternette arastirdim herkes farkli birsey diyor baraj dersden kalinca sinifta kalinirmis. Gercekten oylemi sorumlu gecme diye birsey yok mu ?
(Edebiyatla dil anlatim ayirmiyoruz sadece edebiyat diye geciyor.)

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Arkadaslar 10. Sinifta okuyorum. İlk donem ortalama 57 geldi. Ama edebiyattan kaldim gecen donem 38 puan ile.
Bu donemde ilk sinav 12 aldim. Eger bu donem edebiyattan kalirsam ama ortalamam 50 üstü olursa sorumlu gecermiyim. İnternette arastirdim herkes farkli birsey diyor baraj dersden kalinca sinifta kalinirmis. Gercekten oylemi sorumlu gecme diye birsey yok mu ?
(Edebiyatla dil anlatim ayirmiyoruz sadece edebiyat diye geciyor.)
Ortalamanın 50 üstü olması demek direkt geçmen demek sıkıntı yapma yalnız notlarını yüksek tutmaya çalış.

emreyesildagy09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ortalamanın 50 üstü olması demek direkt geçmen demek sıkıntı yapma yalnız notlarını yüksek tutmaya çalış.
Ancak baraj ders oldugu icin kalirsin diyorlar ve toplam mat kimya fizik biyoloji edebiyattan kaliyorum. Ama belki bunderslerden birinden gecerim daha 2.sinavlar var. Ama yinede toplam 5 ders ten kalicsk gibiyim. Ortama 50 ustu gelicek o kesinde edebiyattan sorumlu gecermiyim onu merak etmistim

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Ancak baraj ders oldugu icin kalirsin diyorlar ve toplam mat kimya fizik biyoloji edebiyattan kaliyorum. Ama belki bunderslerden birinden gecerim daha 2.sinavlar var. Ama yinede toplam 5 ders ten kalicsk gibiyim. Ortama 50 ustu gelicek o kesinde edebiyattan sorumlu gecermiyim onu merak etmistim
Gönlünü rahat tut notlarını yükseltmene bak.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ortalamanız 50 puan'nın altında olmasında. Gerisi düzeltilebilir.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Sorunlu geçersiniz gelecek senede yani bir üst sınıfta ondan geçemediğin için sınava gireceksin ve 12.sınıfa kadar o borcunu ödemen gerek.
Edebiyatı zorlarsan yapabileceğinizi düşünüyorum.
Öğretmenler edebe , terbiyeye ve ders notlarına bakar.
Bunları yaptığın takdirde sınıfı geçebilrsin
hocanın huyuna git.

emreyesildagy09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunlu geçersiniz gelecek senede yani bir üst sınıfta ondan geçemediğin için sınava gireceksin ve 12.sınıfa kadar o borcunu ödemen gerek.
Edebiyatı zorlarsan yapabileceğinizi düşünüyorum.
Öğretmenler edebe , terbiyeye ve ders notlarına bakar.
Bunları yaptığın takdirde sınıfı geçebilrsin
hocanın huyuna git.

Yabanci Dil sectigim icin 11.de bol bol zamanim olucak. Dilim gercekten cok iyi oldugu icin daha cok edebiyat calisma zamanim olucak. Suan ders calismak icin temelimi yapamadim o yuzden cok karisti isler. Yeterki sorumlu geciyim yazin baslarim calismaya.

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayalım liselerde baraj ders Dil ve Anlatım dersidir. edebiyattan kalsan da ortalaman 50nin üstü olsun geçersin.. arkadaşın sorumlu geçmesi için dil ve anlatım dersinden kalması gerekir.

murat8550

Asistan
Reaksiyon puanı
10
evet arkadaş doğru söylüyor... dil anlatım baraj dersi... edebiyat değil...düzeltme için sağol.

Son mesajlar