ECS A780GM-A Anakart tavisyesi

Bu konuyu okuyanlar

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bd50479.jpg

ECS A780GM-A Black Serisi Anakart - S940 5200MT DDR2-1066Mhz HDMI ATX Phenom Destekli

Teknik Özellikler Yonga Takımı: AMD® 780G & AMD® SB700 yonga seti
İşlemci Desteği: AMD Phenom/Athlon 64 X2 Dual Core işlemciler
Soket Tipi: Socket AM2+ (940pin)
Bellek Desteği: Dual Channel DDR2
Bellek Hızı: 1066/800/667/533MHz
Bellek Kapasite: 32 GB 4x DIMM
Grafik Arabirimi: ATI™ Radeon HD 3200 grafik
Grafik Bellek: 256MB paylaşımlı
PCI Yuva: 3 adet
PCI Express x1: 2 adet
PCI Express x16: 1 adet
Ethernet: Gigabit
Tümleşik Ses: 8 kanal ses
Sabit Disk (ATA): 1 adet
Sabit Disk (SATA): 5 adet
RAID Var SATA RAID 0,1
USB 2.0: 12 adet
Ölçüler (GxYxD): 305x220 mm
Boyut: ATX

AYRINTILAR 1 adet HDMI ve 1 adet eSATA çıkışı
DirectX10 destekli ilk anakart
ATI Hybrid Grafik Teknolojisi
Yüksek performans için Overclock işlemine uygun tasarlanmıştır
Katı kapasitör ile dayanıklı

Anakart ve özellikleri görüldüğü gibi.Hepsiburadadaki yorumlardan kartı hemen alasım gelsi ama biraz daha kullanan arkadslardan bilgi edinelkim dedim..Kullanan arkadslardan ricam yorum yapsınlar veya kullanmayanlar özelliklerini yorumlasınlar..

Peter Not : Konuyu ilgili bölüme taşıyorum ;)

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ben Asus M4A79 deluxe kullanıcısıyım arkadaşım.Bu özellikler gayet iyi hayırlı olsun.

Saad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk çıktıgı zamandar beri kullanıyorum neredeyse 1 sene oldu.
Ozamanlar benim 6 yıllık külüstür işe yaramadığı için yeni pc toplamam gerektiğine karar vermiştim. Nakit sıkıntım da olduğundan kendime uygun fiyat/performans bir sistem arıyordum ki karşıma ecs a780gma çıktı. EliteGroup ismi cismi bizim buralarda çok duyulmasa araştırmalarım sonucunda amerikada büyük bir üne sahip server kurulum şirketi olduğunu duymuştum. Ve ivedi bir şekilde anakartı aldım uzun lafın kısası.

İlk çıktığında özellikle ses kartından kaynaklanan problemlerden dolayı sıkıntıları vardı, 300 500 dolarlık extreme anakartları kullanan zibidilerin hemen agzına sakız oluvermişti ama çıkarmış oldukları son bios larla anakart mükemmel bir hale geldi sonunda.

Abartmadan söylüyorum, AM2+ işlemci alacaksanız, başka bir anakart almak gerçekten büyük bir ahmaklık olur.

1 senedir kullandığım sistemi söyliyeyim size;
Ecs A780gma
Athlon 64 X2 6000+
2GB ddr2 800 ram

üzerinde hd3200 ekran kartı(shader 4.0 ve 256MB kendi rami var + pc ninkini de paylaşıyor vista da)
Her oyunu babalar gibi açıyor, oynatıyor!
COD4, MOAH Airborne, NFS Prostreet Carbon Mostwanted, Half Life 2, CSS,Gta San andreas, Mirrors edge, Pes 2009... Bunları mis gibi oynuyorum.
İllaki, yeni oyunlar 1024*768 full ayarlarda kasıyor, ufak deneme yanılmalarla ya da 800*600 çözünürlükte güzel ayarlar tutturulup oyunlar çok akıcı oynanabiliyor.
HDMI ses+görüntü çıkışıda mevcut bu ekran kartında.

Kendi ses kartına söylenecek bir laf yok. Muhteşem! 7.1 hoparlor bağlayıp , kendi programındanda equalizer ayarlarını yapıp kullanıyorum. Müthiş bir ses.

Uzun lafın kısası; uygun fiyatlı mükemmel bir anakart! (+ idare eder bir ekran kartı da yanında hediye :) )

Tabiki bu laflar, quad core işlemci + hd4700 + soundblaster ayarında kallavi sistemleri kullanlara komik gelir, ama beni süper idare ediyor. Ben memnunum, sizde kalacaksınız. Bu anakartı alın aldırın kardeşim :)

pihuu reklam gibi oldu be :D eee ecs artık bana bi kıyak yaparsın :p (şaka şaka)

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende var esc yenim e yanlıs vermiş ler gayet ii calısıyor da pc gec acılıyor neden se bios günceleme de yapamıyorum ayni bi işlem ci var arkadasta ayni hardisvar yani sadece anakart deyişik onun ki asus benim kin den hızlı acılıyo ve onun ram 3 benim ki 4

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saad hocam saol verdiğin bilgilere..Bende sayfalarca bu ürüne dayalı yorumları okudum genelde hepsi senın gibi güzel ifadeler kullanarak yazıyor bu anakart hakkındaki düşüncelerini..Bende nakit sıkıntısı çektiğim için şu aralar biraz daha ara vereceğim almak için..Yalnız o kadar arastrdım stokta kalmamıs hiçbiryerde..Nasıl bulacagım anlamadım interneetten almakta istemıorum..Acaba senın sistemi ne kadar alabilirim anakart+işlemci+ram ????

Saad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD ATHLON 6000 DUAL CORE AM2+ (fansız)
ECS A780GM-A
RR-CCX-W9U1-GP COOLERMAST Cpu Fan
Team Xtreem DDR2 800MHz CL 4-4-4-10 2GB

dragon bunları 1sene önce ben tam 381TL+kdv ye almışım kardeşim. Şuanki fiyatlar ne durumda bilemiyorum.

Evet bende bakındım da nette, yok gibi anakart piyasada. Misal; hepsiburada da 140tl ye, bilgestore da 133tl ye var.
Ama netten alabilirsin güvenle. Bi sıkıntı olmaz. Elden alacağım dersen de bilgisayarcıları dolaşman lazım, stoklarda vardır muhtemelen.

Tabi bir de ucuza 2.elini bulabilirsin.

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nerden baksan 450 ytlye geliyor..350 WAAT POWER var yeterli olurmu başka masraf cıkarsa alamam 450 bile cok fazla para su anda ...