ebook reader hakkinda

Bu konuyu okuyanlar

victorhugo87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar, hangi basligin altina acacagimi bulamadigim icin buraya yazayim derdimi dedim:
benim bir ipadim var ve ara ara ordan ibooks uygulamasını kullanarak okuyorum, ama muhtelemelen sizlerin de farkettigi gibi tabletten kitap okumak ekranindan dolayi cok da konforlu olmuyor. o yuzden bir ebook reader alsam mi diye dusunuyorum, gecenlerde dr'da kobo marka e-readerları gordum cok pratik gorunuyordu, daha once de bir cok kisiden kobonun cok iyi oldugunu kindledan daha iyi oldugunu filan duymustum, drdaki arkadaslar da tabi kobonun daha iyi oldugunu iddia ettiler turkce karakteri destekledigini turkiyede teknik servisi oldugunu (kindle'in aksine) anlattilar.
fakat merak ettigim konu su ki bildiginiz uzere ekitap storelarda her istedigimiz kitabi bulamayabiliyoruz, ornegin ben apple storeun ebook bolumune girdigimde turcke icerikler cok kisitli,istedigini bulmak cogunlukla mumkun olmuyor veya cok pahalı da olabiliyor:) o yuzden ben genelde ipadimde safariden googlea istedigim kitabin adini yazip ariyorum ve cesitli web sitelerden buluyorum aradigim kitabi, forumlarda, bloglardan vs vs nerden bulursam artik, e pub olur pdf olur, tabi epub tercih ediyorum ama istedigim kitabin hangi formatini nasil bulursam onu indirebiliyorum, cunku kitap isteklerim cok spesifik olabiliyor. sonra bu online ebook sitelerinde forum veya bloglarda paylasilan dosya depolama sitelerinde paylasilan linklere tiklayip kitabi indirip onu da ibooks goodreader vs gibi ebook okuma applarinde acip okuyorum. tabi gonul isterdi ki illegal kitap paylasilmasin okunmasin filan ama dedigim gibi appstoredaki icerikler cok kisitli o yuzden biz de her genc gibi korsana basvurmak zorunda kaliyoruz bazen:) yani kisaca demek istedigim apple ipadim simdiye kadar bu konuda beklentilerimi karsiladi acaba kobo veya kindle da ayni seyleri yapabilecek miyim? yoksa sadece kendi storelarindaki kitaplara mi ulasabilecegim?
cok tesekkurler simdiden

Son mesajlar