EBA E-Kurs Başvuruları Nasıl Yapılır? EBA Kurs Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
EBA+e-kurs+ba%C5%9Fvurular%C4%B1+nas%C4%B1l+yap%C4%B1l%C4%B1r%E2%80%99+EBA+kurs+%C3%B6%C4%9Frenci+giri%C5%9Fi+nas%C4%B1l+yap%C4%B1l%C4%B1r%E2%80%99

EBA kurs başvuruları öğrenciler için 11 Şubat itibari ile alınmaya başlandı. EBA öğrenci girişi ekranı yoğun ilgi görüyor. EBA kurs kayıtları 17 Şubat’a kadar yapılabilecek. Öğrenciler için tercihler 4 Şubat ve 10 Şubat tarihleri arasında alınmıştı. Kurslar 25 Şubat tarihinde başlayacak. Kayıt yapmak isteyen öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapabilecek. Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler başvuruda bulunabiliyorlar.
EBA e-kurs başvuru yapma ve giriş ekranı yoğun ilgi görüyor. EBA e-kurs başvuruları 11 Şubat itibari ile başladı. Öğrenciler 17 Şubat’a kadar kayıt işlemlerini tamamlayabilecekler. Kayıt yapmak isteyen öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapabilecek. Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler başvuruda bulunabiliyorlar. Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifreleri alarak, bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edebilecek. Kurslar 25 Şubat tarihinde başlayacak.
EBA BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN
EBA KURS ÖĞRENCİ BAŞVURU TARİHLERİ
EBA öğrenci kurs başvuruları 11 Şubat ve 17 Şubat tarihleri arasında yapılıyor. Kurslar 25 Şubat tarihinde başlayacak.
050220190855432395848.Jpeg

EBA KURS ÖĞRENCİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?
Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapabilecek.
Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifreleri alarak, bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edebilecek.
EBA'nın resmi sitesi www.eba.gov.tr girdikten sonra E-Kurs sekmesini açın.
050220190900332398408.jpg

Karşınıza Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi gelecek. Buradan öğrenciler için eba girişi seçeneğini tıklamanız gerekiyor.
Daha sonrasında karşınıza EBA Giriş adresi gelecek.
Buradan da e-okul bilgileri seçeneğini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek.
İlgili alanları doldurduktan sonra giriş yap seçeneğine basarak sistem içersine girebilirsiniz.
Sistem içinde yine e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra karşınızda öğrenci bilgileriniz gözükecek.
Sistem üzerinde bilgilerimi güncelle seçeneğine bastıktan sonra öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercih sekmesine tıklayarak kurs tercihleriniz yapabilirsiniz.
Ders seçimi bittikten sonra kaydet seçeneğini işaretleyerek işleminizi bitirebilirsiniz.
EBA ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Milli Eğitim Bakanlığı'nın vereceği Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan öğretmenler, bu işlemleri MEBBİS ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfaları üzerinden gerçekleştirebilecek.
Öğretmenler, branşları kapsamında okutabilecekleri dersler için kurs başvurusu yapabilecek. Ayrıca öğretmenler, atama branşları ile okutabilecekleri farklı branşlara da başvuruda bulunabilecek.
Görevlendirme kayıtlarında yer alan üç kurs merkezine kadar tercih yapabilecek olan öğretmenler, dilerlerse “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” seçeneğini işaretleyerek, ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilecek.
DYK'larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. Bu öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.
050220190900442392809.jpg

Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılacak.
İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilecek. Görevlendirme işlemi yapılmadan önce başvuran öğretmenlerin gerekli belgeleri alınarak değerlendirilecek. Başvuru esnasında sisteme girdiği bilgileri belgelendiremeyen ücretli öğretmenlere görev verilemeyecek.
Her üç tercihinde de görev alamayan ya da girebilecekleri azami ders saatini doldurmayan öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretlemişler ise ilçe millî eğitim müdürlüklerince ihtiyacı olan diğer kurs merkezlerinde görevlendirilebilecekler.

Kaynak: Akşam