Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İyi okumamışsın diyorum ama hala okumamışsın. :)

Zaten senin aldığın hatayı aldığım için o yöntemi akıl ettim ve yaptım. Yani başarılı. Boşuna anlatım yapmışım hissine kapılıyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Program 2 MB zaten, hemen deneyebilirsin 15 dkdır soracağına 30 saniyede kendin bakardın. :)
Kusura bakmayın.Okudum ve cevabı anladım.Hem anlatımınız boşuna değil. :)
Adsız.jpg

Super Grub Disc yöntemini uygulayınca burada kırmızı ile göstediğim yer böyle mi olacaktı?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İki tane fazladan olmuş ama önemli değil önceki eklemeye çalıştıklarının heralde. ISO yu seçip ekle dediysen olmuştur.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İki tane fazladan olmuş ama önemli değil önceki eklemeye çalıştıklarının heralde. ISO yu seçip ekle dediysen olmuştur.
O dosyaları silip baştan Super Grub Disc isosunu EasyBCD ile gereken ayarı yaptım.Ve o dosyalar şimdi olması gerektiği gibi.
yanlış mı var? xp,vista,7,8,9,10 ile de grub2'yi iptal edebilir orma menüsünden başlangıcı onaracak.
Amacım o değil ki hem amacımı önceki mesajımda belirtmiştim ama yine de yazayım:
Benim amacım GRUB önyükleyicisini kurmadan Windows'un önyükleyicisine kuracağım Linux'u eklemek.Yani Windows önyükleyicisinde bir sorun yok şu an için.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
O dosyaları silip baştan Super Grub Disc isosunu EasyBCD ile gereken ayarı yaptım.Ve o dosyalar şimdi olması gerektiği gibi.

Amacım o değil ki hem amacımı önceki mesajımda belirtmiştim ama yine de yazayım:
Benim amacım GRUB önyükleyicisini kurmadan Windows'un önyükleyicisine kuracağım Linux'u eklemek.Yani Windows önyükleyicisinde bir sorun yok şu an için.
o olmaz grub2 olcak ilk windows kurulacak sonra linux mint,ubuntu bu ikisinden biri grub2 kurunca windows veya linux mint seçimi olur windows mbr de sadece windows olur linux olmaz.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@__kadıköyRAP__ Yaptım.Ama böyle oldu.Nerede hata yaptım ki?Acaba şu birinci resimde de görüldüğü üzere ubuntu'nun orada gözükmesinden dolayı mıdır?Bunu nasıl çözebilirim?
1-
1.jpg

2-
2.jpg

3-
3.jpg

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İşletim sistemi bulamamış Super Grub, bendeki eski sürümdü onu verdim ondan görememiş olabilir program çok güncellendi ondan sonra, günceli görebilir.

Birazdan yeni sürümle dönerim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İşletim sistemi bulamamış Super Grub, bendeki eski sürümdü onu verdim ondan görememiş olabilir program çok güncellendi ondan sonra, günceli görebilir.

Birazdan yeni sürümle dönerim.
Birinci resme bakar mısınız?Sizde de böyle miydi?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Evet doğru yapmışsın sadece Ubuntu orada fazlalık ama zararı yok. SuperGrub'un Ubuntu'yu bulamamasının nedeni Ubuntu'nun Grub 2 olması olabilir. SuperGrub2 var, onu deneriz. Birazdan yazarım.
SuperGrub2'i buradan indir.
https://sourceforge.net/projects/supergrub2/files/2.02s5/super_grub2_disk_hybrid_2.02s5.iso/download

Aynı yöntemle Windows Loader'a ekle. Başlayınca Detect and Show boot methods seç, karşına çıkacak listede Linux dağıtımı bulacak mı bakalım.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Evet doğru yapmışsın sadece Ubuntu orada fazlalık ama zararı yok. SuperGrub'un Ubuntu'yu bulamamasının nedeni Ubuntu'nun Grub 2 olması olabilir. SuperGrub2 var, onu deneriz. Birazdan yazarım.
SuperGrub2'i buradan indir.
https://sourceforge.net/projects/supergrub2/files/2.02s5/super_grub2_disk_hybrid_2.02s5.iso/download

Aynı yöntemle Windows Loader'a ekle. Başlayınca Detect and Show boot methods seç, karşına çıkacak listede Linux dağıtımı bulacak mı bakalım.
Önceki Super Grub Disc'i silip mi kurayım?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Farketmez onlar birbirinden bağımsız. Önceki işine yaramadı silebilirsin.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@__kadıköyRAP__ Olmadı.Belki de yanlış bir şey yapmışımdır.
Bilgisayarı yeniden başlattığımda Super Grub Disc 2'yi seçince yukarıda Windows başlatılamadı yazıyor ve "Durum:0x000000f" olarak gösteriliyor.Acaba neden dolayı böyle oldu?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Eklemede bir hata olmuş bence. Bu şekilde ekledin değil mi?

2017-01-21_165545-png.16538