E90 ses sistemi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

olcy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba ,
2012 model e90 3.20d m sport aracim
Bir sorunum var arkadaslar ve çözum bulamadim gittigim ustalardan . Sorun ses sisteminde ses acikken 90 km hizi gecince genelde bass li muziklerde sanki baslar patlakmis gibi ses geliyor ama arac 90 km altindayken herhangi bir problem yok dururkende son ses son basta problem yok sadece hiz 90 km uzerine cikinca yapiyor. Bir cok ustaya gittim kimi bizi aşar dedi kimi şase vardir biz bakmiyoruz dedi bakanda anlamadi

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
sanırım bmw modellerinde 90 km/h hızı geçince ses yükseliyor, buda basa etki ediyor olabilir. eğer bas sonradan takılma ise ayar yapılabilir ama kendi bası ise yapmaması gerekir böyle bir şey, patlamış da olabilir kendi bası. :(

olcy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım bmw modellerinde 90 km/h hızı geçince ses yükseliyor, buda basa etki ediyor olabilir. eğer bas sonradan takılma ise ayar yapılabilir ama kendi bası ise yapmaması gerekir böyle bir şey, patlamış da olabilir kendi bası. :(
Ses yukseltme ayarini en sona getirdim (kisma olarak) ama devam ediyor bir cok ses sistemciye goturdum herhangi patlama yok orjinal ses sistemi var uzerinde. Servise sordum kapi fitillerinden hava aliyor olabilir dediler ama herhangi ses yada ruzgar hissetmiyorum ben.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
baslar koltuk altı mı acaba? sistemde bi sıkıntı yok ise kesin mekanik bi sorundur, hava alır siz farkedemeyebilirsiniz ya da oynamış olabilir her şey olabilir biraz garip

olcy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baslar koltuk altı mı acaba? sistemde bi sıkıntı yok ise kesin mekanik bi sorundur, hava alır siz farkedemeyebilirsiniz ya da oynamış olabilir her şey olabilir biraz garip
Evet koltuk altinda baslar. Fitilleri kontrol ettiricem bakalim o da degilse sistemi sökturucem son çare

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Yok orjinal ses sistemi
Benim e46 coupe aracımda olmuştu. Detaylı temizlik yaptıgımda hoparlör körükleri çürüdüğü için sesler patlıyordu özellikle bass çok zarar görmüştü. körükleri kontrol ettirebilirsin. Orjinal hastalığı yoksa 2 takım component bi bass bi anfi en güzeli olur :D

olcy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim e46 coupe aracımda olmuştu. Detaylı temizlik yaptıgımda hoparlör körükleri çürüdüğü için sesler patlıyordu özellikle bass çok zarar görmüştü. körükleri kontrol ettirebilirsin. Orjinal hastalığı yoksa 2 takım component bi bass bi anfi en güzeli olur :D
Senin aractada belli bir hizdan sonrami sesi bozuyordu ? Çünkü benimkinde arac dururken ve 80 km hiza kadar hic bir problem yok

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Mantık yürüterek cevaplıyorum. Benim araçta sesi yükseltince patlama yapıyordu. Senin 90'ı geçtikden sonra rüzgar sesini bastırmak için ses yükseltiyorsa eğer bundan kaynaklı olabilir. Ekolayzır ayarından bası azalt öyle dene. Zamanla yıpranma olabiliyor hoparlör körüklerinde.

olcy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mantık yürüterek cevaplıyorum. Benim araçta sesi yükseltince patlama yapıyordu. Senin 90'ı geçtikden sonra rüzgar sesini bastırmak için ses yükseltiyorsa eğer bundan kaynaklı olabilir. Ekolayzır ayarından bası azalt öyle dene. Zamanla yıpranma olabiliyor hoparlör körüklerinde.
Basi en kisiga aldim . Ses yukseltme ayarinida en kisiga aldim sorun devam ediyordu. prof . Ses sistemciye gittim bugun bir sorun yok dedi akü zayif dedi aküyü değiştirdim. Ama istanbul trafiginde 100 km üzerine cikamadim trafik yatişsin deneme yapicam :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sanal egzoz sesi filan var mı araçta? Bazı araçlarda ki gibi sanal egzoz sesi yapmaya çalıştığı anda yazılımsal bir sorun olabilir. Mantıken cevaplıyorum.

olcy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanal egzoz sesi filan var mı araçta? Bazı araçlarda ki gibi sanal egzoz sesi yapmaya çalıştığı anda yazılımsal bir sorun olabilir. Mantıken cevaplıyorum.
Sanal egzoz sesi yok aracta . Ama stage 1 yazilim var servispaşaoğlunda yapilma

olcy41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımsal olarak sanal egzoz sesi eklemeye çalışmış olmasınlar araca?
Gizli özellikler acildi ama o ozelligide acmaya calismis olabilirlermi bilmiyorum bi sorayim aklima takildi simdi

Semihbasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba ,
2012 model e90 3.20d m sport aracim
Bir sorunum var arkadaslar ve çözum bulamadim gittigim ustalardan . Sorun ses sisteminde ses acikken 90 km hizi gecince genelde bass li muziklerde sanki baslar patlakmis gibi ses geliyor ama arac 90 km altindayken herhangi bir problem yok dururkende son ses son basta problem yok sadece hiz 90 km uzerine cikinca yapiyor. Bir cok ustaya gittim kimi bizi aşar dedi kimi şase vardir biz bakmiyoruz dedi bakanda anlamadi
Merhaba, kimse bulamamış. Sırf bu sorunun cevabı için üye oldum. aynı sorun bende de vardı. camı kapatırsan sıkıntı olmaz. Camdan gelen hava kapıda bulunan kolonu sıkıştırıyor. Bundan dolayı patlamış gibi ses çıkartıyor. Sanırım cam kapalı olarak denemediğin için fark edememiş olabilirsin.