E-Ticaret Yapmayı Düşünüyorum Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Arkadaşlar uzun zamandan beri kafamda bir iş var e-ticaret yapmak. Bir paket satın alıp sitemi kurmak istiyorum daha sonrada satış yapmak istiyorum. Öncelikle bu konu hakkında tecrübesi olanlar bana bilgi verirse sevinirim. Ek gelir olarak başlamayı düşünüyorum daha sonra işler yolunda giderse ilerletmeyi düşünüyorum. Ama henüz kafamda daha neler satacağımı karar vermedim. Yada n11.com, hepsiburada.com da bir dükkan kiralayıp orada satış yapmayı düşünüyorum. Şuan özel sektörde çalışıyorum gerçekten çok sıkıldım hep parasal anlamda hem iş yerindekilerden. Hem ek gelir olarak bu işi yapmak istiyorum eğer tutarsa da İşi büyütüt hatta küçük bir ofis kiralamayı düşünüyorum. Sizlerin bu konu hakkında düşünceleri nelerdir çok merak ediyorum. Şimdiden yorum yapan herkese teşekkürler.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Çok bilgim yok ama bazı platformlar vardı. Sen sadece site açıyorsun reklam ve pazarlama işi yapıyorsun, tedarik ve gönderim işlerini onlar hallediyorlar.
Başlangıç için güzel bir yol olabilir. Tabi kar marjın da aynı oranda daha düşük olacaktır.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Çok bilgim yok ama bazı platformlar vardı. Sen sadece site açıyorsun reklam ve pazarlama işi yapıyorsun, tedarik ve gönderim işlerini onlar hallediyorlar.
Başlangıç için güzel bir yol olabilir. Tabi kar marjın da aynı oranda daha düşük olacaktır.
Mesela bildiğin siteler var mı?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hocam şu an benim kullandığım hazır e-ticaret paketi var. 2 site üzerinde uygulamaya başladım. Sorunsuz ilerliyorum. Php tabanlı hazır script kodları. www.atmlastik.com ve www.karfordparca.com incele. PayTR - iyziCO sanal pos firmalarına ait hazır entegre sistemi vs hazır. Admin paneli sms ile mail ile bildirim vs bir dünya özellik sunuluyor. GoDaddy, ticimax gibi sistemler gereğinden pahalı gibi geliyor bana. E satış için vergi mükellefi olmak zorundasın. N11 yerine siteni açman mantıklı %11'den başlayan komisyonlar ciğer solduruyor. Kendi siten gibisi yok. Ev sahibi olmak yerine neden kiracı olasın? Düşünecek olursan ulaş bana.

// @justlive4life o sistem eskide kaldı inncir yapıyordu onu bir dönem. Şu an o sistem ohal sebebi ile durduruldu bütün o sistem öldü. Artık sadece kendi işini yapıyorsun

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Hocam şu an benim kullandığım hazır e-ticaret paketi var. 2 site üzerinde uygulamaya başladım. Sorunsuz ilerliyorum. Php tabanlı hazır script kodları. www.atmlastik.com ve www.karfordparca.com incele. PayTR - iyziCO sanal pos firmalarına ait hazır entegre sistemi vs hazır. Admin paneli sms ile mail ile bildirim vs bir dünya özellik sunuluyor. GoDaddy, ticimax gibi sistemler gereğinden pahalı gibi geliyor bana. E satış için vergi mükellefi olmak zorundasın. N11 yerine siteni açman mantıklı %11'den başlayan komisyonlar ciğer solduruyor. Kendi siten gibisi yok. Ev sahibi olmak yerine neden kiracı olasın? Düşünecek olursan ulaş bana.

// @justlive4life o sistem eskide kaldı inncir yapıyordu onu bir dönem. Şu an o sistem ohal sebebi ile durduruldu bütün o sistem öldü. Artık sadece kendi işini yapıyorsun
Bilgi için teşekkürler Özel mesaj attım sana bu kurmuş olduğun site kendine mi ait yoksa herhangi bir paket mi satın aldın.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18

Doğrudur, uzun zaman önce duymuştum bu sistemi. Başlangıç için ideal duruyordu. Yani hiç bilmeyen için ticaret bence sıkıntılı iş. Hem site hem ürünler hem de müşterilerle uğraşmak fazla gelebilir diye düşündüm.

........................
Birde amazonun çalışma mantığı var. Çinden herhangi bir ürün alıp amazonun deposuna göndertiyorsun, Senin adına ürünü stoklarında tutup senden satın alanlara paketleyip gönderiyorlar. İstersen ürünü kendin de saklayıp gönderim işini kendin de yapabiliyorsun. Bir bak istersen.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Amazonun uygulaması tam bana göreymiş bir inceleyim. Bilgi için teşekkür ederim.