E - Ticaret sitesi açacağım nereden yardım alabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

doki^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar E - Ticaret sitesi açacağım profesyonel şekilde nereden yardım alabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bütçenize göre; ticimax gibi hazır paketler, hazır php scriptleri veya özel kodlanmış asp, php kodlama yollarını öneririm.

doki^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bütçenize göre; ticimax gibi hazır paketler, hazır php scriptleri veya özel kodlanmış asp, php kodlama yollarını öneririm.

Ticimax,omni ticaret,ideasoft gibi firmalar arasında veya başka bildiğiniz istanbulda olan firma var mı ? Hangi firmaları tavsiye edersiniz ve firmalarla görüşmelere gittiğim zaman nelere dikkat etmeliyim ?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Arkadaşlar E - Ticaret sitesi açacağım profesyonel şekilde nereden yardım alabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Daha önce bir eticaret tecrübeniz olmamış sanırım. Bu işler göründüğü kadar kolay olmuyor maalesef.

1- Öncelikle şuradan başlayın: Bu iş için yeterli bütçe ayırdığınızı düşünüyor musunuz? İnternet sitesi için yapacağınız yatırımlar, ürün stok maliyetleriniz, kuracağınız şirketin sabit giderleri, sosyal medya ve arama motorlarına vereceğiniz reklam giderleri, sitenizin seo ayarları için seo uzmanı tutmanın masrafı vs.

2- Satacağınız ürün(ler) için piyasada rekabetçi fiyatlar verebilecek misiniz? Yoksa fiyatları ile piyasayı domine eden hepsiburada gibi sitelerin gölgesinde çırpınmak zorunda kalabilirsiniz.

3- Ödeme sisteminiz için firma araştırması mı? (iyzico, kuveyt türk sanal pos vb) Yeni sitelerin sanal pos alması zor olabiliyor. Ya da sanal pos sağlayıcıların istedikleri komisyonlar yüzünden karınızda ciddi değişiklikler olabilir, edeceğiniz karlar firmanızın bilançosunda planlananın dışında etki oluşturabilir.

4- Satacağınız ürünlerin, ülkemizde internetten alışveriş alışkanlıkları/istatistikleri içindeki ağırlığını araştırdınız mı? Bunun için internet üzerinden en çok satılan ürünler vb. tarz araştırmalar yapabilirsiniz.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ticimax veya Ideasoft olabilir, belki. Genellikle duyduklarım bunlar.

Reaksiyon puanı
5,172
Ufak bir tavsiye. Bence bu hayatta tam olarak hakim olmadığın hiçbir işe adım atmamalısın. Umarım haddimi aşmamışımdır.

E ticaret sitesi kurmak göründüğü kadar karlı bir iş değil. İnsanlar sadece belli sitelere güveniyor.

esawebtasarim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
E-ticaret sitesi açmak aslında şu anda yapılacak en iyi işlerden bir tanesidir. Ancak siteyi açtıktan sonra SEO ve reklam çalışması yapmadan sipariş beklemeniz boşa olacaktır. E-ticaret çok detaylı ve uzun bir konu, aklınızda planı tam olarak anlatabilirseniz size yardımcı olmak isteriz.

Reaksiyon puanı
5,172
E-ticaret sitesi açmak aslında şu anda yapılacak en iyi işlerden bir tanesidir. Ancak siteyi açtıktan sonra SEO ve reklam çalışması yapmadan sipariş beklemeniz boşa olacaktır. E-ticaret çok detaylı ve uzun bir konu, aklınızda planı tam olarak anlatabilirseniz size yardımcı olmak isteriz.
Kesinlikle katılmıyorum. Rekabet çok fazla ve piyasa çeşitli firmalarca domine edilmiş durumda. Bu markalarla yarışabilmek için tıpkı onlar gibi toptan alıp uygun fiyata satabilmek gerekiyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ben aynı şekilde düşünmüyorum. E-ticaret yapılacak işlerden bir tanesidir.
Lakin büyük oranda sermaye gerektirir. Hepsiburadanın hepsijet gibi bir saçmalığı varken, N11'de her istediğini bulamıyorken rakiplerin dezavantajlarını avantaja çevirip yapılabilir.

Büyük oranda reklam, profesyönellerce tasarlanmış arayüz, güvenilir bir sistem(sonuçta kart kullanılıacak), satış öncesi ve sonrası destek ile herşey olur. Reklamından sitesine, ssl'idir hostudur, güvenlik duvarıdır, satış sonrası hizmetlerdir, toptan ürün alıp stoklamadır, stok maliyetidir çok büyük sermaye gerekli.
Arena, Pencere gibi bilişim teknolojilerinde lider firmalar olmasaydı ürün girmezdi memlekete. Vatan matan yoksa daha dünkü firma yani.

ahmetcim

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
kardeş hiç sağa sola para verme derim.
bu videoyu izlemen yeterli. ben sitemi bu şekilde açtım. 10 numara oldu. sadece sanal post koymadım henüz.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
kardeş hiç sağa sola para verme derim.
bu videoyu izlemen yeterli. ben sitemi bu şekilde açtım. 10 numara oldu. sadece sanal post koymadım henüz.
Kesinlikle tavsiye etmediğim yöntem. Wordpress cms sistemlerinde en yaygın olanı. Doğal olarak en çokta güncelleme alanı. Lakin güncelleme alması faydalı iken zararlı da. Bir şekilde uygulamalar güncellenmezse, cmd güncellenmezse back door ile tüm veriler çalınabilir. Buda sizi müşterilerinizin bilgilerini koruyamama anlamında büyük hukuksal sonuçlara yönlendirebilir.

İşi bilmeyen biri olarak en yakışacak yöntem ideasoft tarzındaki firmalardan satın alım danışmanlık veya güncellemelerin tamamını almanız. Bilmediğinizde takıldığınızda soru soracağınız biri olmalı. Wordpress ile bu iş yürümez. Zaten ürün kategorileriniz çoğaldıkça, ürün ekledikçe wordpress bir yerden sonra hizmet veremeyebilir isteklerinize.

Blog kuracaksanız eyvallah.

hakanc8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burda yapmamalısın etmemelisin gibisinden tavsiye verenleri anlamıyorum. Hayata bir kere geliyoruz ve o işi yapmadan yapabiliyor muyuz yapamıyor muyuz bunu keşfedemeyiz bana göre. Benimde korkularım vardı evet ama ben girdim e-ticarete ve şuanda da satışlarım devam ediyor çok şükür. www.webrime.com Ben bu siteden yaptırdım ticimax , ideasoft gibi sitelerin verdiği uçuk fiyatlar yerine bu firmayla çalıştım daha önce buraya bakmanı öneririm. Kadıköy'de yerleri var gidip görüşedebilirsin eğer hala böyle bir düşüncen varsa

hakanc8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kod:
<a href=”https://www.webrime.com/dunyanin-en-buyuk-e-ticaret-siteleri”>Dünyanın En Büyük E-ticaret Siteleri</a>
'ni konu alıyor bu site sana da yardımcı olabilir anlattıklarıyla