E-Ticaret Hakkında Destek ?

Bu konuyu okuyanlar

brightstarr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkeze merhabalar;

Burada ki birçok kişinin gerçekten bilgisine ve tecrübesine güvendiğimden bu konuyu açmak istedim. Sizin tecrübe bilgi desteğinize ihtiyacım var.
Konuyu açma sebebim başlıktan da anlaşılacağı üzere E-Ticaret...

Birçok yerde ve şirkette çalışmanın verdiği bunalımla artık ufaktan kendi işimi yapmak veya kendi işimi kurmak istiyorum.

E-Ticaret düşünüyorum tabi sizlerde tavsiye ederseniz.
Ne satacağımı bilmemekle beraber ( kitap diye aklımdan geçiyor ) kendime sıfırdan bir site açmak mı yoksa hepsiburada n11 vb. siterlerde dükkan kiralayıp buralardan mı başlamalıyım bilmiyorum. Bu ideasoft olsun, KobiMaster olsun bakındım. Benim gibi sıfırdan başlayacaklar için hangi yol daha doğru olur neler tavsiye edersiniz ?

Bu işe girmelimiyim yoksa gidip sıradan hayatıma devam mı etmeliyim. Ne yapmalıyım bilmiyorum.

Ne yapayım bir akıla bir tavsiyeye gerçekten çok ihtiyacım var.

Yorumlarınız bekliyorum.

ohazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam,

Yardımcı olmaya çalışacağım. 2015 - 2017 yılları arasında kendi pazarlama şirketimi yürüttüm, yatırım fonları ile çalışıyorum ve kendi dropshipping e-ticaret sitemi kenarda ekstra gelir olsun diye 6 ay yürüttüm.

İlk olarak ürününü doğru seç derim. Hedef kitlen bunu istiyor mu? Talep var mı? Eğer talep varsa ve bunu talep eden bir hedef kitle varsa, abi ne olursa olsun sat önemli değil. Eğer gelir için yapıyorsan bunu, önce bunu seç. Mesela benim e-ticaret sitem kedi minderleriydi. Aslında kedileri çok bile sevmem hahah ama burada bir talep olduğunu görmüştüm ve oradan başladım. Online kitap satmak ne kadar mantıklıdır bilmem ama tabii ki beni dinleme burda, kendi araştırmanı yap ona göre ilerle.

Nerede satıcağına dair, Shopify güzel bir platform ama hepsiburada, n11 gibi sitelerden satmaya başlayıp, talep gördükten sonra Shopify siteni açmak daha mantıklı geliyor. Shopify aylık 20 dolar gibi bir masrafı var.

Günün sonunda, 16 yaşımda bir şirket başlatıp 19 yaşımda satmış biri olarak söyleyeyim kanka, buraya yorum atacak insanları çok kulak ardı etme. ( ben dahil). Eğer hayalin bu ise, koş peşinden. Özellikle Türkiye'de "yok yapamazsın, yok edemezsin" diyen çok var AMA yapan yok. Git dene. En kötü 50 - 100 TL ve 2-3 ayını harcamış olursun ama denemeden "ya deneseydim?" diye düşünüp durursun gelecekte.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer daha detaylı yardım istersen mesaj atabilirsin :)

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Selam,

Yardımcı olmaya çalışacağım. 2015 - 2017 yılları arasında kendi pazarlama şirketimi yürüttüm, yatırım fonları ile çalışıyorum ve kendi dropshipping e-ticaret sitemi kenarda ekstra gelir olsun diye 6 ay yürüttüm.

İlk olarak ürününü doğru seç derim. Hedef kitlen bunu istiyor mu? Talep var mı? Eğer talep varsa ve bunu talep eden bir hedef kitle varsa, abi ne olursa olsun sat önemli değil. Eğer gelir için yapıyorsan bunu, önce bunu seç. Mesela benim e-ticaret sitem kedi minderleriydi. Aslında kedileri çok bile sevmem hahah ama burada bir talep olduğunu görmüştüm ve oradan başladım. Online kitap satmak ne kadar mantıklıdır bilmem ama tabii ki beni dinleme burda, kendi araştırmanı yap ona göre ilerle.

Nerede satıcağına dair, Shopify güzel bir platform ama hepsiburada, n11 gibi sitelerden satmaya başlayıp, talep gördükten sonra Shopify siteni açmak daha mantıklı geliyor. Shopify aylık 20 dolar gibi bir masrafı var.

Günün sonunda, 16 yaşımda bir şirket başlatıp 19 yaşımda satmış biri olarak söyleyeyim kanka, buraya yorum atacak insanları çok kulak ardı etme. ( ben dahil). Eğer hayalin bu ise, koş peşinden. Özellikle Türkiye'de "yok yapamazsın, yok edemezsin" diyen çok var AMA yapan yok. Git dene. En kötü 50 - 100 TL ve 2-3 ayını harcamış olursun ama denemeden "ya deneseydim?" diye düşünüp durursun gelecekte.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer daha detaylı yardım istersen mesaj atabilirsin :)
Öncelikle ışıklı yorumun için teşekkür ederim n11de dükkan kiralama giyatları ne kadar bir bilgin var mı?

ohazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle ışıklı yorumun için teşekkür ederim n11de dükkan kiralama giyatları ne kadar bir bilgin var mı?

N11'de dükkan kiralamanın ücretli olduğunu bile bilmiyordum, özür dilerim hahah
Son 10 yıldır Yeni Zelanda'da yaşıyorum, yılda 1-2 kere Türrkiye'ye geliyorum o yüzden tam olarak bilgim yok o konuda. Genelde yerli ebay tarzı sitelerde satış yapmanın 1-3 lira arasında bir ücretinin olması lazım ama Türkiye'de farklı olabilir. Eminim ki eğer n11 sitesine girersen orada destek sorularından birinden bulabilirsin diye düşünüyorum. Veya destek hatlarını arayıp bulabilirsin?

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
N11'de dükkan kiralamanın ücretli olduğunu bile bilmiyordum, özür dilerim hahah
Son 10 yıldır Yeni Zelanda'da yaşıyorum, yılda 1-2 kere Türrkiye'ye geliyorum o yüzden tam olarak bilgim yok o konuda. Genelde yerli ebay tarzı sitelerde satış yapmanın 1-3 lira arasında bir ücretinin olması lazım ama Türkiye'de farklı olabilir. Eminim ki eğer n11 sitesine girersen orada destek sorularından birinden bulabilirsin diye düşünüyorum. Veya destek hatlarını arayıp bulabilirsin?
Özel olmazsa yeni zelanda da ne işle meşgulsun. Ve nasıl gittin oraya.

ohazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özel olmazsa yeni zelanda da ne işle meşgulsun. Ve nasıl gittin oraya.

Özel değil, mutluluk duyarım.
Şu anda Yeni Zelanda'nın en hızlı büyüyen dijital pazarlama şirketinde Müşteri müdürüyüm. Maaşımı ödeyen iş bu. Ama aynı zamanda dünyanın en büyük gençler tarafından gençlere yatırım yapan yatırım fonunda yönetici ortaklardan biriyim. Maaş ödemese de,tanıştığım insanlar ve içinde bulunduğum girişimcilik ekosistemi için çok severek yaptığım bir iş.
Şimdi ek olarak yabancı öğrencilerin Yeni Zelanda'ya okumak, çalışmak ve yaşamak için gelmelerine yardımcı ve danışmanlık yapan bir şirket başlatma aşamasındayım. (YouGlobal Edu website'si hala yapım aşamasında!) Aralıkta Ankara'ya gelip Bilkent Üniversitesinde bedava seminerler yürüteceğim, eğer ilgilenirsen beklerim.

Dediğim gibi, Yeni Zelanda'ya 13 yaşımda Lise 1'den itibaren okumak için geldim. Saolsun ailem beni buraya lise için gönderdi ama kısa kesmek gerekirse Üniversite eğitimim itibaren part time/kendi şirketlerimle çalışarak tamamen kendi kendimi yaşattım. Yukarıda linkleri de "Hee, bu adam yalan dolan konuşuyor" denmesin diye ekledim haha.