E-Ticaret Açınca Yapılması Gerekenler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

engerex

Dekan
Eğer ürünleri tek bir yerden veya sayılı yerlerden alıyorsan kendi adına kestireceğin faturayı müşteri adına kestirebilirsin. Ne kadar sorun olur: aldığın firma satış fiyatını görecek. Birde Sana gerçekte sattığı fiyatın üzerinden fatura kesecek. Aradaki farkın KDVsini gelir vergisini, vs. o karşılayacak. Tabi Satış rakamların ufak olacağı için bu rakamlarda ufak ancak burada alaşmazlık çıkabilir.

akif14

Üyecik
Eğer ürünleri tek bir yerden veya sayılı yerlerden alıyorsan kendi adına kestireceğin faturayı müşteri adına kestirebilirsin. Ne kadar sorun olur: aldığın firma satış fiyatını görecek. Birde Sana gerçekte sattığı fiyatın üzerinden fatura kesecek. Aradaki farkın KDVsini gelir vergisini, vs. o karşılayacak. Tabi Satış rakamların ufak olacağı için bu rakamlarda ufak ancak burada alaşmazlık çıkabilir.
Ben ürünleri siteye koyacağımı söyledim , onlarda bana indirip yapacaklar , sitede ürünleri satarken zaten %18 fazladan kdv alınıyor. aldığım kdv yi oraya veririm direk . Faturayıda benim sattığım fiyattan kestiririm , anlaşmazlık çıkmayacağını düşünüyorum sonuçta onlarda malını satmış oluyor.

engerex

Dekan
Son bahsettiğimi unut. KAfa karıştırıcı. Eğer firmalar bahsederse o zaman izah ederim.

engerex

Dekan
Site güzel. Emek harcaman ve sabretmen ve tedarikte sıkıntı yaşamaman gerekiyor. Bir müşterinin bir çok ürünü olacak ve sen bunları belki başka başk yerlerden toplayacaksın. Senin için zor olan binlerce çeşit ürün eklemen ve direnç diyot gibi malzemelerin bir çoğunun birim fiyatının 1 liranın altında olması.
Emek ve sabır.

akif14

Üyecik
Site güzel. Emek harcaman ve sabretmen ve tedarikte sıkıntı yaşamaman gerekiyor. Bir müşterinin bir çok ürünü olacak ve sen bunları belki başka başk yerlerden toplayacaksın. Senin için zor olan binlerce çeşit ürün eklemen ve direnç diyot gibi malzemelerin bir çoğunun birim fiyatının 1 liranın altında olması.
Emek ve sabır.
Evet biraz öyle, ama tedarik edeceğim yerler aynı sokakda ankara konya sokaktan temin edeceğim çoğunu, belki 5 liralık ürün için gitmem gerekebikir. Eğer iş oturursa öyle durumlar için de adamlara söylerim, ürünün parasını kargo parasıyla birlikte veririm, onlar da kargolarlar.

stat counter