e-tab 5 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

grafikcoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
e-tab 5 Hakkında Bilinmesi Gereken konuları size aktarıyorum!

Öncelikle arkadaşlar, internette yayılan ve yanlış bilgi olan root atınca ceza alırmıyım konusunu size aktaracağım!

Ben tabletime 3 defa root attım ve üçündede tablet kilitlendi.Tabletinize root attığınız zaman kilitlenirse,yapacağınız ilk şey bilgisayar öğretmenine gitmek ve tabletim kaç gündür açılmıyor,öylesine duruyordu demek.
Tableti garantiye gönderebilmek için;
ya öğretmeniniz onu kendisi kargoya verecek yada siz MNG kargoya giderek fatih projesi kapsamında ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
(Eğer kendiniz MNG Kargo'ya gönderirseniz, öğretmeninize arıza kaydı yaptırmayı unutmayın,çünkü tablet okula gelecektir)

Tabletimizin kutusunun içine küçük bir kağıda:
Ad - Soyad
Telefon Numarası

ve "Tablet Açılmıyor" yazmanız gerekir.

Benim tablet 3 gün içinde geldi.

Hiçbir ücret alınmıyor.

ve hiçbir ceza alınmıyor.

Android açık kaynak kodlu bir sistemdir, ceza verme gibi bi hakkı bulunamaz.

Buda örnek bir gönderinin resmi
m5aGoZ.png

2.Husus ise Tablete Google Play Yüklenir mi veya neden yüklenmiyor?

Tablete Google Play yüklenmemesinin ilk sebeblerinden birisi: etab5'in MTK işlemci kullanmasıdır. Kurumsal Cihaz Yöneticisiyle alakası yoktur. Google Play MTK işlemcisini desteklemez.Çünkü: MTK işlemciyi genellik çin malı telefonlar kullanır.

Yüklenirmi konusuna gelirsek, Gooapps 4.4.2 dosyasını indirip, içinde bulunan priv-app dosyasındaki uygulamaların hepsini tablete yükleyip, Google Hesabı ekleyebilirsiniz.

Ancak Meb kendi dns adreslerini kullandığı için google hesabı ekleyince, oturum açılamadı hatası alırsınız ve sürekli GooglePlayServices işlemleri durduruldu hatası alırsınız.

J6Mpzj.png

OB5RzP.png

zY1mp9.png

3. Değineceğim konu ise MEB bizi izliyormu ?
Evet izliyor. MDM uygulaması bu yüzden var zaten.

.Kokpit>TabletDurum içindeki sizi izleyen dosyaların kayıtları vardır.

7Ppo3v.png

PBA5JQ.png

gyDkM2.png

Meb izliyor ama birşey olurmu derseniz, olsaydı şimdiye birsürü kişiye olurdu,o yönden bi korkunuz olmasın.Arada bir .Kokpit Dosyasını silmekte yarar var!

4. Diyeceğim özellik Sistem Güncellemeleri adresini değiştirme olayı!
Arkadaşlar oradaki Sistem Güncellemesi, sürüm güncellemesidir.Onu ne kadar değiştirirseniz değiştirin,tüm tablet güncelleme yiyecektir.Neden diye sorarsanız? Güncellemeyi oradan değil Kurumsal Cihaz Yöneticisinden yapmaktadır.

5. Tablette Dosya Yöneticisi gitti ve Clean Master yüklenmiyor!
Bunun için tek çözüm önerisi söyleyebilirim. Tableti Sıfırlamak!
Tableti sıfırladığınız zaman tc kimlik ve parola girmenize gerek yoktur.

İlk önce yapmanız gereken;
Tableti sıfırladıktan sonra
ilk şifreyi girip wifi'ye bağlanın, wifi adının yanında (*) çarpı işareti gelince,tableti kapatıp yeniden açın. Tablet kendisi otomatik olarak bilgilerinizi kaydedip açacaktır ve Dosya Yöneticisi gelecektir, Clean Master'da yüklenecektir.Ancak bu kalıcı bir özelliktir.Sabah 05.00 civarlarında tablet güncelleme indiriyor ve siliniyor.Ama bu zamana kadar, yükleyebileceğiniz uygulamaları yükleyin ve başka bir dosya yöneticisi yükleyin.

6. Tablete root atılırmı? ve/veya neden kitleniyor!
İlk önce tablete root atamazsanız,daha doğrusu atarsınız ama, bir işlem yapamazsınız! Çünkü tablette bulunan Mail(root_detector.apk) adlı uygulama root atıldığını (yani SuperSu dosyasınının eklendiğini) görünce tableti kilitliyor ve yenıden başlatınca tablet birdaha açılmıyor.Bu uygulamayı kaldırma gibi bir şansımız yok,çünkü sistem dosyası olarak gömülmüş!
Yani root atmanın Kurumsal Cihaz Yöneticisiyle bir alakası yoktur!

Tablete root atılırmı derseniz yani illaki atılacaktır. Ama root_detector uygulamasını değiştirmeden yada silmeden zor.

Bazı root attım diyen arkadaşlara inanmayın ve sizde root atmaya kalkmayın,tabletiniz kilitlenebilir(Yeni bir yöntem çıkanakadar)

7. Tablet güncelleniyor yazısı geldikten sonra uygulamalarım gidiyor, bunları geri getirmek için kısayol varmı?
Evet var, genellikle herkes tableti kapatıp açar, ama buna gerek yok.

Kurumsal Cihaz Yöneticisinde bulunan bir hata(bug) sayesinde bunu başarabiliyoruz.

İlk önce kurumsal cihaz yöneticisine giriyoruz!

Ordan profil resmimize tıklıyoruz!

n2aA1M.png

Sonra fotoğraf çekme alanına geliyoruz, ve sağ alt köşede bulunan fotoğraf çekme tuşuna peşpeşe 5 6 defa basıyoruz!

XJjBQk.png

Sonra Kurumsal cihaz yöneticisi hata veriyor! ve tamam'a tıklıyoruz

bYalzb.png

ve uygulamalarımız geldi!

d0anyX.png

Benim bildiklerim ve anlatacaklarım bu kadar arkadaşlar eğerki bir sorunuz varsa veya yardıma ihtiyacınız varsa yazabilirsiniz!

RedMyLie

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam son maddeyi denedim işe yaradı çok sağolun izniniz olursa youtube kanalımda videoya dönüştürmek istiyorum son maddeyi ?

B

Brtfght

SDN Okuru
Hocam mükemmellerde şu güncellemeleri engellemenin bir yolu yok mu

C

cikginkasseria

SDN Okuru
Kardesim clean master yuklemenin yolu varmidir meb engellemis eba market bugunu

grafikcoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam mükemmellerde şu güncellemeleri engellemenin bir yolu yok mu

Araştırıyorum dostum :) bulunca yazarım.

Kardesim clean master yuklemenin yolu varmidir meb engellemis eba market bugunu

5. Tablette Dosya Yöneticisi gitti ve Clean Master yüklenmiyor!
Bunun için tek çözüm önerisi söyleyebilirim. Tableti Sıfırlamak!
Tableti sıfırladığınız zaman tc kimlik ve parola girmenize gerek yoktur.

İlk önce yapmanız gereken;
Tableti sıfırladıktan sonra
ilk şifreyi girip wifi'ye bağlanın, wifi adının yanında (*) çarpı işareti gelince,tableti kapatıp yeniden açın. Tablet kendisi otomatik olarak bilgilerinizi kaydedip açacaktır ve Dosya Yöneticisi gelecektir, Clean Master'da yüklenecektir.Ancak bu kalıcı bir özelliktir.Sabah 05.00 civarlarında tablet güncelleme indiriyor ve siliniyor.Ama bu zamana kadar, yükleyebileceğiniz uygulamaları yükleyin ve başka bir dosya yöneticisi yükleyin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Google Play MTK işlemcisini desteklemez.Çünkü: MTK işlemciyi genellik çin malı telefonlar kullanır.
yanlış mtk olan telefonlarda google play var ve çalışıyor.

S

SDN Okur

SDN Okuru
Uygulamalari acinca "Kurumsal cihaz yoneticisi durdu"uyarisi geliyor uygulamalarimi nasil acarim

nuko1950

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada bir arkadaş MTK işlemciler Google desteklemiyor demiş,yanlış bilgi vermiş,mtk birçok telefonlarda tv box ta ve tablettlerde var ,Vestel telefonlarda MTK işlemci vae Google desteklemezmi yalan yanluş bilgi vermeyin lütfen..