E-Sigara hakkında bilinmesi gerekenler!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
E-Sigara hakkında bilinmesi gerekenler!

Tütün tüketiminin artması da beraberinde tütüne bağlı ölüm ve hastalıkları getiriyor. Peki, zararsız bir alternatif olarak görülen E-sigara gerçekten de göründüğü gibi zararsız mı?

:: E-sigara kullanımı konusunda ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

muratozdemir01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben e sigara kullanarak sigarayı bıraktım. Suanda e sigarada içmiyorum. Onuda bıraktım. Sigarayı bırakmak isteyenler alsın gönül rahatlığı ile kullansın.

barath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapılan makalenin çoğu bilgi yanlış ve taraflı esigara kullananların %80 i sigarayı bırakmış durumda geri kalan %20si de yanlış kullanım ve sigarayı bırakmak istememesidir.Benim çevremde en az 10 kişi esigara sayesinde sigaradan kurutuldu.Ayrıca dünya sağlık örgütünün esigara açıklamasında sigaraya göre %95 daha az zararlıdır yazısı vardır.Hücre yenilenmesi sigarada çok uzun sürelerde oluşurken esigara saniyeler içerisinde hüzreler bir araya gelir.Tamamen zararsız diye kimse birşey söylemiyor bilinçli kullanıcı bunu bilir pg bazlı aromaların ne kadar kullanılması gerektiği,kullanılan coilin ne kadar zamanla değişmesi gerektiği bir etkendir.Güvenilir marka likitler seçmek ve bunları analiz etmek malesef ki ülkemizde mümkün değil.Fakat ingiltere,abd gibi ülkelerde likitler denetlenir ve izinsiz üretimine izin verilmez.Sigaraya göre inanılmaz derece de vücuda etkilleri vardır.Sigara daki gibi koku yapmaz,dişlerinizde sararma olmaz,sabah daha dinç uyanırsınız,çervenizdeklileri rahatsız etmez,tad duyularınız daha iyi çalışır ve şuana kadar en önemli etken esigaradan kanser olan,kolu bacağı kesilen ve ölen bir insan olmamasıdır.

muratozdemir01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam uzun uzun yazmssnz teşekkürler. Ben sinirlendim yazamadım. İnsanlara hala karbonmonoksiti cigere cektirmeye devam ediyorlar. İlk başta yanma olmadığı için buharlayan insanlar yanma işlemi ile başlayan yüzlerce zehirden kurtulmuş oluyor. Kaldiki sigara gibi bağımlılık yaratmıyor.

troferz

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben likit uzerinden icildigi icin likitin icinde kimyasal oldugu icin "kimyasal madde iciyoruz" lafi ile daha zararli oldugunu biliyordum