E-Pin satış sitesi

Konusu 'Alışveriş Siteleri' forumundadır ve Arda Akgül tarafından 12 Ağustos 2017 başlatılmıştır.


Etiket:
 1. Arda Akgül

  Arda Akgül Asistan

  Katılım:
  5 Mart 2016
  Mesajlar:
  142
  Beğenileri:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  Ankara

  - E-Pin satış sitesi

  Merhaba forumdaşlar. E-Pin sitesi kurmak istiyorum ama bu işin vergisi sitesi vs. bu olaylar nasıldır? E-Pin vs. İçin ne kadar bir bütçe ayırmalısın teşekkürler
   


 2. dazzly

  dazzly Üyecik

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesajlar:
  31
  Beğenileri:
  8
  Ödül Puanları:
  8
  En basitinden League Of Legends, Steam, Blizzard gibi oyun şirketleri ile bir iletişime geçmen gerekmektedir. Eğer ben bunlarla geçmek istemiyorum dersen de E-Pin kod dağıtımı yapan şirketler var. Onlarla anlaşarak üstüne cüzi bir kar payı koyarak kazanç sağlayabilirsin. Ama şunu söylemem gerekmekte. Sağlam güvenlikli bir site şart. Kodların otomatik olarak alıcıya verilecek ve bu kodların çalınma riski de bulunmakta eğer dandik bir site kurarsan. Bu siteyi reklamlarla tanıtman ve güvenli olduğunu kanıtlaman gerekecek. Kredi kartı ödemeleri için uğraşlar uğraşlar. Eğer bir şirket kurmak istiyorsan ve bütçen var ise bunları yapmak başlangıçlar diyebilirim. Tabi iyi kazanç elde etmen için müşteri memnuniyeti ve zaman gerek.
   
  Arda Akgül bunu beğendi.
 3. Arda Akgül

  Arda Akgül Asistan

  Katılım:
  5 Mart 2016
  Mesajlar:
  142
  Beğenileri:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  Ankara
  Tahmini ne kadar bir bütçe gereklidir? Vergi vs. işleri var mıdır?
  --- Gönderi Güncellendi ---
  Ayrıca mesela kodları kendim adama mail yoluyla versem sistem otomatik olmasa nasıl olur?
   
 4. Mustafa Deliktaş

  Mustafa Deliktaş Hercules Jr Yönetici Moderatör

  Katılım:
  9 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.582
  Beğenileri:
  473
  Ödül Puanları:
  83
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Öğrenci
  her kodu tek tek mail atacaksan zaman mı kalır ki ?
   
 5. dazzly

  dazzly Üyecik

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesajlar:
  31
  Beğenileri:
  8
  Ödül Puanları:
  8
  • Küçük bütçeden başlamak gerekirse yani LOL, STEAM, BLİZZARD gibi olsun her satış kodundan en az 15 20 tane stoklarsın. Tutulan bir kaç oyunlarıda satın aldığını var sayarsak. Bu toplasan 20.000 TL yapar diye düşünüyorum belki fazla da tutabilir.
  • 10.000 TL'lik reklam bütçesi ayırsan.
  • Sağlam bir site kursan ve bunun için gerekli alım satımları otomatik ayarlamak için bir robot işlemi kurdursan oda 3.000 TL sonra aylık site ücreti felan 300 - 500 TL desek.

  Diğer işlemlerdi felan kaba taslak 50.000 TL felan tutar diye düşünüyorum belki daha az tutar belki daha fazla kaba taslak kafama göre söyledim ama biraz para ister bu işler özellikle reklam en önemli faktör. Youtube için reklam videosu, tüm sosyal medyalar için reklam yaymak lazım.

  Mail adresinden tek tek yollarsan insanlar çıldırır. Otomatik sistem olacak ki adam parayı öder ödemez anında koduna sahip olacak yoksa böyle müşteri kaybedersin. İnsanlara acil kod lazım oluyor ya da kodu ilk defa alacak birisini düşün kodum bir an önce bana gelsin diye can atar. O müşteriyi sana bağlı tutman için işinde süper ve hızlı olman gerekiyor. Yoksa diğer siteler jet hızında kod dağıtırken sen 24 saat içerisinde kodunuz elinizde dersen batarsın. Başlangıcın çok güzel olmalı çünkü o kadar çok güzel siteler var ki onlardan daha farklı ve daha etkili olasın ki paranı iyi kazan.

  Bu iş bir youtuber olmak gibi düşünebilirsin. Eskiden videoları kalitesiz çeksen bile tutulma imkanın vardı çünkü hiç kimse kaliteli video çekemiyordu. Fakat şimdi başlangıç videon kalitesiz olsun tutulma imkanın yok. Her şeyin en iyisi ile başlayamazsın ama en iyiye yakın günümüz teknolojisine benzer işlerle başlayarak daha profesyonel olabilirsin. Yeter ki işin de iyi ve müşteri memnuniyeti için uğraş.

  Eğer böyle bir site düşünüyorsanız yatırım çok önemli. Şirketiniz biz gün batabilir ve bunu düşünerek batmamasını önlemek için ileriyi görmeyi öğrenmelisiniz. İleriyi görmeden de hareket etmemelisiniz. İlerine bunu yaparak kar katarım bu işi hep ilerletirim diyorsanız ve azim var ise şimdiden kolay gelsin. Ben bu işi yaparım zorluk oldu mu bırakırım derseniz uğraşmanıza gerek yok.
   
  Arda Akgül bunu beğendi.
 6. Arda Akgül

  Arda Akgül Asistan

  Katılım:
  5 Mart 2016
  Mesajlar:
  142
  Beğenileri:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  Ankara
  Yanıtınız için teşekkürler 50.000 TL rakamını duyunca 10 saniye kadar baktım ekrana :D
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş