E-Okul Sistemi Yönetici Şifresi Hack

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve e-okul hack tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. e-okul hack

e-okul hack Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- E-Okul Sistemi Yönetici Şifresi Hack

Ataşehir Piri Reis İlköğretim Okulunun e-okul yönetici şifresi elime geçti yarın bu okula gidip yetkili kişileri uyarcam sizce adam teşekkür mü eder? yoksa aşağıdaki suçlardan seç beğen al mı yapar?

e‐Okul*Sistemi*Güvenlik*Uyarısı*

5237 sayılı Türk Ceza Kanununda bilişim sistemleriyle ilgili işlenen suçlar tanımlanmıştır. Buna göre;

“Bilişim sistemine girme

Madde 243- (1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme

Madde 244- (1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.” denilmektedir.

e-Okul sistemi içinde bulunan bilgilerin kanunda açıklanan ve suç teşkil edecek nedenlere kullanıldığının belirlenmesi durumunda ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.

e-Okul ve Veli Bilgilendirme Sistemi’ nin resmi giriş adresi https://e-okul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx ’dir. Bu adres dışında hiçbir yerden sistemlere giriş yapılmamalıdır. Sisteme girerken başka bir adreste yer alan benzer logoların ya da size gösterilen bir programda yer alan benzer giriş sayfasının kullanılması halinde gizli bilgileriniz izinsiz olarak kopyalanabilir.

Her ne şekilde olursa olsun e-Okul’ a değişik programlar aracılığı ile bilgi aktarmak, başka bir programdan e-Okul sistemine bilgi almak kesinlikle yasaktır.

Velilere kısa mesaj (SMS) gönderimi konusunda çalışma Bakanlığımız tarafından yapıldığından, okullarca ayrıca program satın alınmasına, bu türdeki programların e-Okul giriş bilgilerinin kullanılarak test edilmesine ve incelenmesine izin verilmemektedir.

e-Okul’ a veri transferi yapmak, e-Okul’ dan bilgi almak ya da e-Okul’ la ilgili herhangi bir işlem yapmak amacıyla sisteme giriş bilgilerinizin sistem dışı programlara girilmesi, size ait sisteme giriş bilgilerinin haberiniz olmadan ele geçirilmesine yol açacağı gibi, sorumluluğunuzda bulunan ve sistemde yer alan tüm bilgilerin de güvenliğini tehlikeye atmaktadır.

e-Okul sistemi, Bakanlığımız diğer sistemleri hariç, hiçbir programla anlaşmalı/uyumlu çalışmamakta ve bu tür kullanımlara izin verilmemektedir.

e-Okul giriş bilgileri sadece yukarıda yazılı adrese girilebilir. Aynı görüntüye sahip farklı sitelerden ya da programlardan kullanılmasına kesinlikle izin verilmemektedir. Bu tür kullanımlardan doğacak hukuki sorunlarda sorumluluk giriş yapan kullanıcıya aittir. Durumun tarafımızca tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.

2. parlement

parlement Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Nasıl eline geçtiğine bağlı sen ele geçirmeye çalışıp geçirdiysen suçlusun fakat tesadüfen bulduysan bir sorun olmaz.

3. TazzzY

TazzzY Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    Garip.

4. POWER

POWER Rektör

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanların "İYİ" olarak doğduğuna inanırım. İnsanlar "KÖTÜ" yü sonradan seçer.

Lütfen yanlışı seçmeyin... Lütfen...

5. e-okul hack

e-okul hack Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu okula yarın gitmeyi düşünüyorum açıkcası

6. NecronomicoN

NecronomicoN Profesör

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    adamları uyardığın için seni bir suçla itham edeceklerini zannetmiyorum. muhtemelen teşekkür edicektir. bana kalırsa git yarın.

7. ozgutozkan

ozgutozkan Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer açıktan faydalanarak şifreyi sen bulmuşsan okula gitmene gerek yok milli eğitim bakanlığının gerekli yerine bilgi ver açığı kapatsınlar.

Eğer şifreyi sana başkası vermişse, git okulu yarın uyar karneler verilmeden şifreyi değiştirsinler. Fakat sana nasıl öğrendiğini mutlaka soracaklardır.

Bende de şifre var ama bana verdikleri için :)

8. Vendetta_

Vendetta_ Profesör

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    eline geçti?? :D:D gülerim buna ya ne bağlantı varmış sende arkadaş :D:D şahsen inanmıyorum ha şu olur öğretmenler notları girsin diye güvendikleri çocuklara şifreleri veriyolar onlarda paşa paşa giriyolar ama sen sadece 1 ine girebilirsin atıyorum 12 tane öğretmen var okulda 12 tane şifre yapar bu sen yönetimin şifresini ele geçirsen bile en fazla geç kalma durumuna müdehale edebilirsin :D:D güldürmeyin beniiiiii :D:D

9. e-okul hack

e-okul hack Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yönetim şifresi ile okulun içindeki tüm işlemleri yapıyorsun.resim istiyorsun sen onu koyacağım merak etme

10. since1453

since1453 Doçent

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Senin niyetin üye isminden belli oluyor :wink: Benim 13 yaşındaki yeğen bile öğretmenin bilgisayarına girmiş o notları yazarken ekrandan izliyorum diye anlatıyordu.:angry:

11. ANNE

ANNE Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Şifreyi nasıl ele geçirdin? Asıl niyetin ne? Gerçekten anlattıkların doğru mu dur? Bu soruların cevabını havadadır. Yani; Bilinmiyor.

Okula gidersen, her halükarda zararlı çıkan sen olursun. Okulun telefon numarısını alıp herhangi bir ankersörlü veya kontörlü telefon bayisinden bilgilendirme yapabilirsin. En sağlıklı olan budur.

Diğer şekilde uzun uzun ifade vermek zorunda kalırsın. Sorgulanırsın. Bu zamanda kimse diğerine güvenmez. Lafın altında başka niyetler arar. Onun için gitmen zararlıdır. Okul yönetimlerini iyi bilen birisi olarak konuşuyorum. Okul yönetimlerinin idari bölümlerinde görev aldıydım. :)

Eğer doğru konuşuyorsanız, en iyisi kişisel bilgilerinizi vermeden telefon ile bilgilendirmektir.

12. Slokr

Slokr Profesör

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    bende mdür yardımcısı şifresi vardı ilkokulda istediğim öğrencinin resmine kaş göz yapıp koyuyordum :D hiç notlarımı değiştirmeye çalışmadım ama yönetici şifresiyle istediğini yapıyorsun :D

13. beyazad

beyazad Profesör

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    İlgili arkadaşları bu konuyu kilitlemeye çağırıyorum

14. ZorhaK

ZorhaK Rektör

Beğenileri:
    248
    Ödül Puanları:
    0
    E okul hack miş..Başına geleceğini bilsen bu hack yüzünden hıck ırık tutar seni:=)

15. mc92001

mc92001 Doçent

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bence gitme.okul müdürü muhtemelen senin bu şifreyi illegal yollarla ele geçirdiğini veya ona bir mesaj vermeye çalıştığını düşünüp kuşkulanabilir. seni şikayet edebilir.ama bu olayı burda yayınlaman bile şikayet konusu olmaya yeter. kendi kendini şikayet etmiş oluyorsun aslında. :)

16. baaydin

baaydin Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    değil okul şifresini bakanın şifresini eline geçirsende bişey değişmez. çünkü site 2 gündür çalışmıyor. :D

17. attorney

attorney Doçent

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ben inanmıyorum boyle bıseyın olacagına canı sıkılmıstır boyle bır konu acmıstır

18. ugurhanuslu

ugurhanuslu Profesör

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    eline gçse kaç yazar. bende zamanında öğretmenin notlarını giriyordum. şimdi hala tc kimlik numaralarıyla şifreleri aklımda :D

19. JJaWaa

JJaWaa Doçent

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım zaten girilen şifreler otomatik değişiyor değişen şifreleri hocalar müdürden gidip alıyorlar nerden biliyorsun diceksiniz çünkü bazı derslerin notlarını ben giriyordum yardım amacıyla hocalara ama sonradan öğrendim girilen şifreler otomatik değişiyor

20. ZorhaK

ZorhaK Rektör

Beğenileri:
    248
    Ödül Puanları:
    0
    değişmez.Ben kaç yıldır aynı şifreyi kullanıyorum değişmedi..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş