E kitap okuyucu veya tablet tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

gsakir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekitapları rahat okumak için bir okuyucu almak istiyorum.sizlerin kullandığı veya bilgisi olupta tavsiye edeceğiniz bir marka varmı?

başlıkta ekitap okuyucu veya tablet dememin nedeni ise internette kitap satış sitelerinde alacağım ekitapları okumada ekitap okuyucular açısından sorun olmaz.ancak elimde bulunan bazı kitaplar tarayıcı üzerine konularak taratılmış yani resmi çekilmiş gibi.bunlar ekitap okuyucuda görünme sorunu yaşanabilme olasılığına karşı tablet tavsiyelerinizide bekliyorum.

dilekcinarlik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de e-kitap okuyucu pazarı yeni yeni gelişen bir pazar ama sektörde bariz adı geçen ve kurumsallaşmış firma reeder. Geçtiğimiz ay, reeder 2 ürününü aldım büyük araştırmaların neticesinde. Uygun kampanyalar var. ben hepsiburada.com'dan almıştım.
www.reeder.com.tr adresinden inceleyebilirsin ürünleri. DAha ucuz ve dokunmatik olmayan, internete bağlanmayan modeli de var. Reeder lite.

tarayıcı ve görseller konusunda ise reeder epey geniş bir format destekliyor.MEsela benim aldığım üründe, pdf, office, pub, jpeg desteği var.

ürün yorumum ise, hafif ve uzun süre giden sarjına, not alma, sözlük kullanma ( ingilizce ve fransızca kullanıyorum ben, gayet işlevsel) ya daa müzik dinleme özelliği ekleyince seyahatlerde ve kitap okumak istediğim anlarda epey faydalı oluyor.
Ha bir de e-ink denilen ve güneşte parlamayan ve tıpkı kitap sayfası okurcasına üretililmiş ekrandan okuma yapmak ise ayrı bir zevk. bu açıdan
eğer kitap için alacaksan tablet pc önermem

soruların varsa cevaplayabilirim

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
El yazısı alıyor mu?
İng - Tur gibi sözlük eklenebiliyor mu? (Stardict tabanlı bir sözlüğü olduğunu düşünüyorum)
Pdf görüntülemesi nasıl? (Kindle da kendi formatına çevirince boyutlandırmaları daha doğru düzgün yapıyordu. Alınan notlar annotation olarak daha sonra bilgisayarda açınca görülüyor mu? )
Office dökümanlarını sadece görüntülüyor mu yoksa düzenleyebiliyor mu?

Sorularım ile sıkmış olaibilirim ama cevaplar ile ürün inceleme yazısına dönüşecektir :D

Yüksek lisansta not almak için tablet ya da böyle bir alet kullanmayı düşünüyorum.

dilekcinarlik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
El yazısı alıyor mu? dokunmatik klavye ile yazı yazılabiliyor

İng - Tur gibi sözlük eklenebiliyor mu? (Stardict tabanlı bir sözlüğü olduğunu düşünüyorum)
içinde default ing-tur sözlük ve 4 ayrı sözlük daha var

Pdf görüntülemesi nasıl? (Kindle da kendi formatına çevirince boyutlandırmaları daha doğru düzgün yapıyordu. Alınan notlar annotation olarak daha sonra bilgisayarda açınca görülüyor mu? )

hem normal PDF görüntüleme hem de reflow özelliği de mevcut. Notlar için reederEXPORTER yazılımı var.

Office dökümanlarını sadece görüntülüyor mu yoksa düzenleyebiliyor mu? Sadece görüntülyor, üzerine kağıda döküldüğünde gibi not alınabiliyor.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
@dilekcinarlik Daha sorular gelecek, kurtuldum sanma:)

---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

El yazısından dediğim, elle kelimeyi yazınca normal karakterlere dönüştürüp dönüştürmemesiydi?

gsakir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dilekcinarlik vermiş olduğun bilgi için teşekürler.

cihaz hakında sorum olacak. ilk olarak ekranın büyütme ve küçültme yani zoom özelliği varmı.?

ikinci olarak örneğin elimde bulunan bir pdf dosya da her sayfaya kitabın iki sayfası gelecek şekilde koyulmuş.bu okuma sırasında sorun teşkil edermi.?

üçüncü olarakta eğer mümkünse içerisinde herhangi bir ekitabın yani pdf bir dosyanın nasıl göründüğünü görmek açısından resmini paylaşabilirmisin.

dördüncü olarak ta hepsiburada da aldım yazmışsın acaba linkini buraya ekliyebilirmisin.

yardımların ve yorumların için şimdiden teşekürler

manisa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
reeder II hepsiburada haricinde sanal pazar sitesinde de satışa sunulmuş. Link budur http://www.sanalpazar.com/Reeder-Ii-E-kitap-Okuyucu__isp2106064

Benim tercihim reeder markasında tablet pc oldu, açıkçası beklememe değdi. reeder.com.tr'den mutlaka reedpadx ürününü inceleyin, çok ama çok memnunum. E-kitap okuyucu ile ilgili bilgi derseniz, reeder markasını ilk farkettiğim zamanlarda ürünlerini inceleme fırsatını buldum, gerçekten güzel, 2 yıl garanti güvencesi veriliyor her şeyden önce. Şimdi git getir dışardan ufak bir kar fikri yüzünden daha fazla zarara girme durumu oluşuyor. En çok parlama olayını merak ediyordum, youtube kindle karşılaştırmalı videoları gördükten sonra parlama olayı kesinlikle yok. reeder e-kitap okuyucularını alan eş dost herkes gayet memnun. Şu an paylaşabileceğim bir e-kitap okuyucu görselim yok ama reedpadx resimlerini seve seve paylaşırım, ben reedPADx ciyim :)

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Benim merak ettiğim şey bunun kalemle yazılan şekli var mı ?

manisa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kalemle yazılıyomuş, onun dışında normal herhangi bir sayfaya not alma özelliği de var dokunmatik klavye ile

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Amazon kindle keyboard ısmarladıydım postayla yollandı bugün yarın gelecek.Ama şunu söyleyeyim amazon kindleda kalemle karalanımıyordu öyle bir şeylerdi galiba bu reeder daha iyi gibi geldi şimdi.Çünkü amazon kindleda bazı şeyleri direk yapamıyorsun uğraştırıyor.Amerikalılar için yurtdışına yasak gibi bir şey.Sonra bazen Türkçe harflerde hata olabiliyormuş burdan alacaktım ama çok pahalıydı şimdi bu reederın fiyatıda güzelmiş.

manisa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim ilk başta aklım kindle'a falan gitti ama sonrası çok zor bozulsa etse kalıyor elde, burda daha mantıklı bence de adamlar serviste veriyor aldın ürünü git kardeşim modunda değiller. Yeni tablet pc sine mutlaka bakın bu arada daha öncede söyledim:biggrin:

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Sorun eokuyucu değil aslında onu aldın bunu aldın ama şöyle bir sorun var ekitap olayı daha gelişme evresinde istediğin her kitabı bulamıyorsun.Ben ihsan oktay anar kitaplarını bulamadım mesela korsan buldum onlar sayfa eksik falan harfler bozulmuş sayı olmuş.Birde korsan almak istemiyorum sırf daha ucuza kitap almak için eokuyucu aldım ama bazı kitapların fiyatları neredeyse normal kitap fiyatıyla aynı.Amazon,Barnes and Nobles gibi ekitap siteleri uygun fiyata satıyor.Elif Şafak kitaplarını sırf bu yüzden oradan alabilirim.idefix sitesinde baba ve piç 17 tl amazonda 11 dolar yani bir Amerikan için gayet uygun bir fiyat.Bir ekitap 20 tl'ye yakın olması iyi değil.Diyeceksiniz 11 dolar 20 tl'ye yakın şöyle bir şey diyeyim zaten kitap okumayan bir milletiz biraz daha ucuz olmalı 15 tl olabilir ama 15 den fazla olmaya başlayınca müşteriyi etkiliyor.Bir Amerikan için 10 dolar hiç bir şey ama bizim için 20 tl yakın bir ekitaba para vermek çok şey.Korsan indirmeden kitabı yazan hakkını vermek istiyorum.Yada hepsini korsan indirim normal kitabını da alacağım.Yazara gerçekten hakkı olan parayı vermek istiyorum ki daha çok yazsın.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
kalemle yazılıyomuş, onun dışında normal herhangi bir sayfaya not alma özelliği de var dokunmatik klavye ile

Bahsettiğin model reeder II modeli değil mi ?

Sorun eokuyucu değil aslında onu aldın bunu aldın ama şöyle bir sorun var ekitap olayı daha gelişme evresinde istediğin her kitabı bulamıyorsun.Ben ihsan oktay anar kitaplarını bulamadım mesela korsan buldum onlar sayfa eksik falan harfler bozulmuş sayı olmuş.Birde korsan almak istemiyorum sırf daha ucuza kitap almak için eokuyucu aldım ama bazı kitapların fiyatları neredeyse normal kitap fiyatıyla aynı.Amazon,Barnes and Nobles gibi ekitap siteleri uygun fiyata satıyor.Elif Şafak kitaplarını sırf bu yüzden oradan alabilirim.idefix sitesinde baba ve piç 17 tl amazonda 11 dolar yani bir Amerikan için gayet uygun bir fiyat.Bir ekitap 20 tl'ye yakın olması iyi değil.Diyeceksiniz 11 dolar 20 tl'ye yakın şöyle bir şey diyeyim zaten kitap okumayan bir milletiz biraz daha ucuz olmalı 15 tl olabilir ama 15 den fazla olmaya başlayınca müşteriyi etkiliyor.Bir Amerikan için 10 dolar hiç bir şey ama bizim için 20 tl yakın bir ekitaba para vermek çok şey.Korsan indirmeden kitabı yazan hakkını vermek istiyorum.Yada hepsini korsan indirim normal kitabını da alacağım.Yazara gerçekten hakkı olan parayı vermek istiyorum ki daha çok yazsın.

Haklısın, benim anlamadığım olay şu normal bir kitapta dağıtımcısı yazarı kağıt maliyeti vs gibi ücretler var. E-kitap dediğin olayda yazarın ve satan sitenin kar'ı haricinde bir gider olmamasına rağmen fiyatların kafa kafaya olması sinir bozucu.

hasanergundogdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence reeder' dan hiç bir şey almayın. servis fiyasko. her şey tek bir adresten (satış-servis-destek) yönetilmeye çalışılıyor ama amatör gibi elemanlarla yürümüyor elbette. servis ağını bırakın, başka bir ilde, şubesi bile yok. ben de dahil, tüm tablet alanlar, iade edemediğimizden, şimdi satıp kurtulmaya çalışıyoruz. benim reedpadx'im var. yakın zamanda ıce cream 4.0 güncelleme geldi ve tabletlerimiz devre dışı kaldı. şimdi 15 gündür çözüm bekliyoruz. bilmem karşınızda nasıl bir firma olduğunu anlatabildim mi?

ziya bilgili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Ben uzun araştırmarım sonucunda ve de bir çok sitede olumlu yazılar okuduktan sonra Reeder'dan ReedPAD satın aldım. Ipad'de bulunmayan Microsoft Office desteğiyle dosyalarda sadece görüntüleme değil aynı zamanda belge üzerinde değişiklik yapma özelliği, Flash desteği ile Youtube video izleyebilme ve de filmkolik olduğum için 5 saat full HD bir filmi izleme gibi özellikleriyle beni cezbetmişti. Ve iyiki de almışım. Böyle bir cihaza sahip olmaktan ve arkasında ihtiyacım olduğunda konuya hassas bir teknik desteği bulmaktan oldukça memnun oldum. Özellikle İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki teknik servis şubesindeki Barkın Bey'e yardımlarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Tavsiye ederim.

ismailha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekitapları rahat okumak için bir okuyucu almak istiyorum.sizlerin kullandığı veya bilgisi olupta tavsiye edeceğiniz bir marka varmı?

başlıkta ekitap okuyucu veya tablet dememin nedeni ise internette kitap satış sitelerinde alacağım ekitapları okumada ekitap okuyucular açısından sorun olmaz.ancak elimde bulunan bazı kitaplar tarayıcı üzerine konularak taratılmış yani resmi çekilmiş gibi.bunlar ekitap okuyucuda görünme sorunu yaşanabilme olasılığına karşı tablet tavsiyelerinizide bekliyorum.

Kindle paperwhite kullanıyorum. Çok memnunum. Ayrıntıları şu siteye yazdım.
isteyen bakabilir. ****
saygılar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam bende peperwhite kullanıyorum ve tavsiye ederim. Ayrıntıya girmedim sadece memnun olduğumdan dolayı tafsiye etmek istedim. Tüm özelliklerine ait blgiye ve diğer ürünlerden artılarına biraz araştırırsanız ulaşırsınız. İyi okumalar.

addariyos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,
Bende reederII kullanıyorum. 2 ay oldu gayet memnun kaldım. hafıza kartı ile desteklendiğinden istediğim kadar dökümanı yükleyebildim. Şarj süresi çok iyi optimaze de kullanıdığında, Mp3 desteklediği için arada şarkıda dinliyorum. Ekranları hassas oluyor buna dikkat edin. Mutlaka kılıfında kullanın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar, benimde bir sorum olucaktı bazı kitaplarımı yanımdan ayırmamak için taratıp pdf haline getirdim. pcde açarken bir sorun yaşanmıyor ancak acaba reederda açmakta sorun yaşarmıyım.

yigit35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence tablet al bende düşünüyordum eğer çok seyahat ediyorsan hem onu taşı hem tableti taşı olmaz amerika'da e-kitap normal kitaptan fazla satılıyor eğer amerika'da yaşasaydın al derdim ama illa alıcaksan reeder almalısın ama o kadar kötü değil fiyatına göre

addariyos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhabalar, benimde bir sorum olucaktı bazı kitaplarımı yanımdan ayırmamak için taratıp pdf haline getirdim. pcde açarken bir sorun yaşanmıyor ancak acaba reederda açmakta sorun yaşarmıyım.

Evet PDf dokümanları açıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bence tablet al bende düşünüyordum eğer çok seyahat ediyorsan hem onu taşı hem tableti taşı olmaz amerika'da e-kitap normal kitaptan fazla satılıyor eğer amerika'da yaşasaydın al derdim ama illa alıcaksan reeder almalısın ama o kadar kötü değil fiyatına göre
Tablet gözü çok yoruyor. Tabletten kitap okumak için deli olmak lazım...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bence reeder' dan hiç bir şey almayın. servis fiyasko. her şey tek bir adresten (satış-servis-destek) yönetilmeye çalışılıyor ama amatör gibi elemanlarla yürümüyor elbette. servis ağını bırakın, başka bir ilde, şubesi bile yok. ben de dahil, tüm tablet alanlar, iade edemediğimizden, şimdi satıp kurtulmaya çalışıyoruz. benim reedpadx'im var. yakın zamanda ıce cream 4.0 güncelleme geldi ve tabletlerimiz devre dışı kaldı. şimdi 15 gündür çözüm bekliyoruz. bilmem karşınızda nasıl bir firma olduğunu anlatabildim mi?
Siz her fırsatta bu firmayı kötülüyorsunuz? hayırdır başka bir husumetiniz mi var? aldığınız tabletin iyi ve kötü yanlarını yazın insanlar bilgilensin. Mantık!!!

artistpalette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Eğer yalnızca kitap okuma amaçlı bir cihaz edinecekseniz e-kitap okuyucu alın. Ancak çok amaçlı kullanacaksanız ve bütçeniz de uygunsa ayrı ayrı temin edin. Elektronik kitap okuyucular hakkında detaylı bir bilgi paylaştım. Almadan önce incelemek isteyenlere umarım faydası olur:
E-Kitap okuyucu almadan önce dikkate almanız gereken faktörler. Tabletten çok farklı bir cihaz. Tablet bu cihazın yerini tutmuyor. Ekran, batarya, format her şey kitaba göre dizayn.