E-Devletin Kapısı: www.türkiye.gov.tr

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve Elbruz46 tarafından 8 Aralık 2008 başlatılmıştır.


 1. Elbruz46

  Elbruz46 Rektör

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  11.169
  Beğenileri:
  479
  Ödül Puanları:
  83

  - E-Devletin Kapısı: www.türkiye.gov.tr

  Dokundurabilirsiniz: İşte 'e-devlet'!


  18 Aralık'ta e-devletin kapısı açılıyor. O gün, tüm kamu hizmetleri 'tek kapıdan" verilecek. Tabii 'şifrelerinizin' olması lazım. Bakın devletin şifreleri nereden alınıyor?
  [​IMG] Türksat A.ş Genel Müdürü Özkan Dalbay, Türkiye'de Kamu Hizmetlerinin Tek Adresten Elektronik Ortamda Sunulacağı 'Www.türkiye.gov.tr'nin 18 Aralıkta Açılacağını Bildirdi.
  TÜRKSAT A.Ş Genel Müdürü Özkan Dalbay, Türkiye'de kamu hizmetlerinin tek adresten elektronik ortamda sunulacağı ''www.türkiye.gov.tr''nin 18 Aralıkta açılacağını bildirdi.
  Dalbay, ''E-Devlet Kapısı Projesi''nde pilot uygulamanın teknik altyapı ve donanımının tamamen kurulduğunu, kimlik doğrulama ve temel güvenlik testlerinin de yapıldığını belirtti.
  İlk etapta 21 kamu kurumu hizmetinin elektronik ortamda sunulacağını, hizmet almak isteyenlerin 3 farklı şifreyle hizmet alabileceğini kaydeden Dalbay, ''Kimlik doğrulama için elektronik imza veya e-devlet kapısı şifreleri kullanılabilecek. Elektronik imza, üç özel şirketten veya TÜBİTAK'tan alınabiliyor. Mobil e-imza ise Turkcell ile entegrasyonumuz sayesinde Mart 2009'da e-devlet kapısında kullanmaya başlanabilecek'' dedi.
  Dalbay, e-devlet kapısı şifrelerinin 18 Aralıktan itibaren kimlik belgesi ile tüm PTT şubelerinden alınabileceğini söyledi.
  Özkan Dalbay, ''www.türkiye.gov.tr'' adresinde yer alan ''devlet'', ''iş'' ve ''vatandaş'' bölümlerinden herkesin bilgi edinebileceğini, hizmet alımı için e-devlet kapısı şifresi elektronik imza veya mobil elektronik imza gerektiğini belirtti.
  ''E-Pasaport'' uygulamasının 2009'un ilk üç ayında yapılmasının planlandığını bildiren Dalbay, Adalet Bakanlığının Ulusal Yargı Ağı Programı'nın (UYAP) entegrasyonunun da gelecek yılın yine aynı dönemde tamamlanacağını kaydetti.
  Talebin hizmet çeşitliliğini etkileyeceğini ifade eden Dalbay, Türkiye'de bilgisayarlaşma ve internet kullanım oranlarındaki artışın hizmet alımını artıracağını dile getirdi.
  Cep telefonundan elektronik hizmet sunumunun Mart 2009'da başlayacağını kaydeden Dalbay, böylece mobil e-imza aracılığıyla da hizmet alınabileceğini belirtti. Dalbay, Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemlerinin (3G) hizmete geçmesiyle elektronik hizmetlerin cep telefonundan rahatça sağlanabileceğini dile getirdi.
  Dalbay, e-devlet kapısı projesinin hem doğrudan kurumlar açısından hem de vatandaşlar açısından katma değer yaratacağını ifade ederek, sistemin ''kamu hizmetlerine hatasızlık ve hesap verebilirlik'' özellikleri getireceğini kaydetti.
  Sistemin donanım altyapısını kurduklarını bildiren Dalbay, internet sitesinde saniyede 150 bin kişinin işlem yapabileceğini söyledi.
  Her tür olumsuz duruma karşı sistemin ve site üzerinden hizmet veren kamu kurumlarının bilgilerinin de yedeklendiğini anlatan Dalbay, internet sitesinden Türkiye'nin ana internet omurgasına da birkaç koldan erişilebildiği için güçlü olduğunu ifade etti.
  Dalbay, internet sitesindeki hizmet alanında etkin güvenlik önlemleri alındığını vurgulayarak, ''Vatandaşlar şifrelerini kimseyle paylaşmasın. Farklı adlar altında siteler çıkabilir. Bunlara şifrelerini girmesinler. E-devlet Kapısı'nın resmi ve tek sitesi 'www.türkiye.gov.tr'dir'' dedi.


  Kaynak
   


 2. SDN Okuru

  SDN Okuru SDN Okuru

  tapudaki parsellerin çıktılarını nasıl albilirim
   
 3. mehmetkayumi

  mehmetkayumi Üyecik

  Katılım:
  22 Nisan 2013
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 4. promidal

  promidal Profesör

  Katılım:
  18 Ekim 2011
  Mesajlar:
  1.103
  Beğenileri:
  8
  Ödül Puanları:
  38
  sırf bu linki verebilmek için üye olup 5 yıllık konuyu mu hortlattın. allah bilir youtube a o videoyu da sen yüklemişsindir de izlenme sayısı artsın diye forum forum gezip link veriyorsundur
   
 5. SDN Okuru

  SDN Okuru SDN Okuru

  yurtdışından gelen telefonu nasıl açabiliriz.
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş