E-DEVLET Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dün akşamdan beri sisteme giremiyorum. Hatalı TC veya Şifre hatası veriyor. Şifre unutma gibi bi söz konusu yok, 2 yere not almıştım, haftada 3-4 kez giriyordum sisteme. Artık ne olduysa şifreye. Anladım ki 10 TL'ye yeni şifre almak böyle bi yola başvurmuş devletimiz. Araştırdım internette böyle sorun yaşayanlar varmış, bilginize...

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
aynı sıkıntı bendede oldu ne yaptıysam giremedim sonundada şifre blloke oldu yeni şifrem için aradım adamları adam bana yeni şifre alamnız lazım dedi bende kalsın gerek yok dedim:D:D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
gerçekten de devlet yapıyor bunu binlerce örnek var.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
boşuna ekonomimiz dünya 2. değil, devletimiz sagolsun her alanda ufaktan ufaktan götürüyo...

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
komik olan sorunun çözümü için devlete şikayet ediyosun , zaten bu haltı da devlet yiyo
trajikomik :)

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
E-devlet şifrenizi üç ayda bir değiştirmeniz gerekiyor, zamanı dolmuş olabilir mi?

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
E-devlet şifrenizi üç ayda bir değiştirmeniz gerekiyor, zamanı dolmuş olabilir mi?
böyle bir şart mı vardı ? ilk kez duydum.eğer değişmeyi biz yapmadığımız da otomatik kendi değiştiriyorsa.saman altından su yürütülüyor ve her zaman ki gibi kullanıcının gözünden kaçıyo :D

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58

Zamanı dolunca sistem seni uyarıyor "Şifrenizi değiştirmeniz gerekir." diye. Zaten değiştirmeden tekrar giriş yapamıyorsun.

Şifre kabul etmeme gibi durumla karşılaşmadım ama bu sorunu yaşayan çok.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Zamanı hiç dolmadığı için ne olduğunu bilmiyorum; ama üç ayda bir yenilemek gerekiyor ona eminim. PTT'ye yeni şifre için başvurursanız 10 TL alıyorlar sanırım.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Devlet hakkında açtığınız konu başlıklarını dikkatli seçin ki başınız ağrımasın.

Başlık değiştirildi.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bu durumdan nasibini alanlardanım. İki gün önce girdim sorunsuz bir şekilde az önce girmeyi denedim fakat kimlik no veya şifre hatalı mesajı verip duruyo.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
geçen gün ben de denemiştim, bi türlü olmadı... kendimden şüphe etmeye başlamıştım, yanlış kaydettim falan diye ya, değilmiş demek ki...
ama ben girmeyeli bayağı bir uzun zaman geçmişti. ama zaten öyle bi işime yaradığı falan da yok zaten. olmasa da olur.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Sigorta primlerine bakarken işe yarıyor hocam :D [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION]

Benim de başıma gelmişti fakat şifremi değiştirdikten sonra bir sıkıntı yaşamadım. Bayadır girmiyorum.

Choice

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar 10 tl değil devlet indirim yapmış :) 4tl 2 gün önce aldım yeni şifreyi :D

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Güvenlik riski nedeniyle şifreler periyodik olarak sıfırlanıyor. Sonuçta E-Devlet şifresi bu. Kimliğini kaybetmekten daha tehlikeli. Birinin eline geçse devletle alakalı her konuda her yere adınıza başvurabilir. Arada biraz da iyi yönlerinden bakın.

sblnt3657

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devletin yaptığı bi hatayı devlete şikayet etmek bu saçma.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bu durumdan nasibini alanlardanım. Iki gün önce girdim sorunsuz bir şekilde az önce girmeyi denedim fakat kimlik no veya şifre hatalı mesajı verip duruyo.

çok hayret verici ki bu yaziyi yazdiğim zaman ayni şifre ile girmedi sisteme hatta 10 kere yanliş girdiğim için bloke oldu yazdi.
Ama şu an ayni şifre ile girebiliyorum.
E-devlet gibi her türlü vatandaşlik bilgilerine ulaşalabilen bir sitede bence bu tür hatalar olmamasi gerek haksizmiyim. şuan içimde bir şüphe oluştu yani...

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Hortlatıyorum ama bir yere derdimi anlatmazsam sinir krizi geçiricem arkadaş koskoca devletin sitesi buglumudur nedir adres bölümüne adam gibi adres yazıyorum hata veriyor aaaa diye yazıyorum yine hata veriyor, Türkçe harfleri kaldırıp ingilizce harf giriyorum yine aynı.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Hocam bug değil siteler adam gibi yapılmıyor ki.Sunucular sanırım aynı , çok yavaş sistemler.Belki de yavaşlığından hatalı girdiniz ?