e-belge (kaynak) lazım VISUAL STUDIO

Bu konuyu okuyanlar

guy89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ...ben yeni başlıyorum , matematik mezunuyum hem adam gibi iş yok hem de artık öğretmenlik yapamam ben ,saçma sapan bi eğitim sistemindeyiz çünkü, bende yazılımda kendimi geliştirmek/uzmanlaşmak istiyorum.

linux ta f77 dilini biliyorum (emacs ile) ,windovstada bunu biliyorum.

matematik te de hep tek başıma öğreniyordum alışmışım kimse bana ders anlatsın istemiyorum. hoşlanmıyorum da.

neyse , tek ihtiyacım yazılı (e-)kaynak ...yardımcı olabilecek var mı aceba ..

NOT: BİLGİSAYARIMA İNDİRECEĞİM KAYNAK LAZIM , VE ÖNERECEĞİNİZ KAYNAĞIN İNGİLİZCE YADA TÜRKÇE OLMASI BİR FARK ETMEMEKTEDİR. ingilizce biliyorum

ayrıca bikaç sorum var benim:

1)green carda başvurdum da aceba a.b.d ye gitmiş arkadaslar var mı hangi programlar çok iş görür

VISUAL STUDIO VE Java düşünmüştüm de (şu an önermenizi rica ettiklerim bunlar)

2)bağışlayın bilmiyorum visual studio nun içinde c.. ,c,c# var mı ,yoksa bu bu programların eklentisini ihtiva eden başka bir program mıdır , bilgisayarıma visual studio yu kurdum.

3)ben bu programla -programlarla neler yapabilirm ,yaratıcı bir ruhum var ...tezli yl yapıyorum alanımda mesela harvard önerdiğim kanser tedavisinin uzay analizi prensiplerine göre yeniden denenmesi ile ilgili bir projem var ,birde bikaç makale yayınlanmamış. ama hepsi disiplinlerarası ..

ama bu programlarla tam olarak neler yapabilirm , uzun anlatırsanız çok sevinirim..(NOT: bu dediklerim yaratıcı yönümün olduğuyla ilgili sadece, yukarıdaki projenin v.studo ,java ..vs bu programlarla alakası yok ...)

4) ben celeron işlemcili ama tam istediğim ebatlarda bir pc aldım (çok hoşuma gidyor 1.3 kg heryere götürebiliyorum) ... oyun hiç oynamam , pes falan ..ama bu pc ile programlama çalışılamaz denebilir mi?

5) windovsa hem biraz yabancıyım hemde yabancı olarak kalmak isterdim doğrusu :) yani hemen hemen tüm yazılımları ücretli .. bu celeron anakart muhtemelen yavaş çalışacak ama aceba arada bir ben hdd yi sistem dosyalarına zarar vermeden biçimlendirebilir miyim..

pc yi aldığımda 320 GB hdd yazıyordu açtığımda 282 GB idi şu an 238 lere felan inmiş durumda ,nasıl temizlerim arada bir sistem dosyalarına zarar vermeden ve linuxta çalışsaydım ne kaybederdim..

HARİÇTEN

ya ben öteki bilgisayarıma linuxu kalıbı yazdırdıktan sonra ,bios ayarını da ayarladıktan sonra direkt yükleyebiliyordum ama bu pc de olmuyor , yani UEFI aygıtı varmış bu yeni cihazlarda biosta çıkıyor sanırım ondan ama , UEFI disabled yapıp yeniden başlatıyorum genede kurulum başlamıyor...

aceba kalıp yazdırırken UEFI ayarı nı da yapan bir program yok mu..şu an pc m windovsta yalnız.

TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:

guy89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir rica: pc m ile ilgili düşünceleriniz olumsuz ise ,yazmamanızı rica ediyorum...moralim bozulacak çünkü biliyorum :(

Toxifera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle hoşgeldiniz.Burada iyi vakit geçireceğinizi umuyorum.
Mantıklı bir karar vermişsiniz bence.Bende bilgisayar öğretmenliğini 1.sınıfta bıraktım bilgisayar mühendisliğini tutturmaya çalışacağım inşallah bu sene.Bilgisayar kendi içinde bile 10'larca meslek barındırıyor bu konuda iş alanı geniş.

Visual Studio'yu bilgisayarınıza kurmanız güzel olmuş.c++ , c#, visual basic gibi dilleri yönetebiliyoruz.
Bu dillerle çoğu şeyi yapabilirsiniz ama sorun hangi dili kullanacağınızda her programlama dili her ihtiyacı karşılayamaz.Mesela ben c#da oyun yapmıştım ama hafıza yönetimi çok kötü olduğundan oyun hiç bir zaman akıcı olmadı.İki üç obje koyunca oyun oynanamaz hale geliyordu.Sonradan öğrendim ki c++ oyun programlama için daha idealmiş.Fakat kendisi zor bir dil c#'a göre.C#'da da bir çok programı kolaylıkla yapabiliyoruz.
Okulların bilgisayar mühendisliği bölümlerinde genellikle c# öğretilmeye başlanıyor.Java ile çok benziyorlarmış birbirlerine.
Bence Microsoft'un bir internet sitesi var Açık Akademi adında.Buradan öğrenmeye başlayabilirsiniz.İnterakif bir eğitim.
Bilgisayarınız biraz eskiymiş bence bir SSD alın (240 gb ssd 200 TL civarı).Bu sayede bilgisayarınız daha hızlanacak.
ISO yazdırırken Rufus programı ile UEFI ayarı yapabilirsiniz.
İyi akşamlar.

Toxifera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu arada Visual Studio sürümü 2010'dan yüksek olursa iyi olur.

guy89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam @Toxifera ben 26 yaşındayım ..aslında çok enerjik ,hareketli ve çok neşeli bir yapım var ,yalnız bende insomnia kronik olmuş , ondan eğitim konuusnda çok dikkatli davranmaya çalışıyorum artık..

geçen gün harvard gsas telefonla aradığımda bana "admissions requirementsları okuyup okumadığımı sordular , çünkü hala 3 parça halinde gönderdiğim displinlerarası 22 sayfalık BAP çalışması (projesi) cevaplandırlmadı ..bende okumadığımı söyledim önce orayı okuyun ondan dolayı cevaplanmaış olabilir , GSE ,tek günde cevaplayıp oraya yönlendirince bende en azından olumlu olumsuz bi cevap gelir sanmıştım..

yani aslında matematikte hiçbirşey yok değil aslında , bilim alanının problemi sayısız teorem ihtiva etmesine karşın bunların neden yapıldığına dair bu teoremlerin kullanıldığına dair çok az veri var... öğretmenlik zaten pek istemediğim birşeydi üniversitede , ama eğer ki bu proje sahiplenilirse o zaman bu bilim alanında devam edebilirm pekala ..

tabii bikaç makalem de var... sanatta da matematik ilintisi kurulabilir aslında ,örneğin insan portresinde altın oran vardı sanırım bu önemli bir bilgi ,yada (üretim aşamasında olduğum bir çalışma buda) ,bazı müziklerin ses (nota) değerleri belirli bir kurala göre sıralandığında muhtemelen farklı bir tını ve butun çıkacaktır ortaya ...ama bu çalışma henüz yapım aşamasında ..

uzun yazıyorum kusura bakmayınız..

ama eminim ki öğretmenlik çok saçma , hemde saçmalığın daniskası ,yaşadığım şeyleri anlatsam hak verirdiniz.. :(

iü 2013 mezunuyum çünkü 3 yıl ücretli öğretmenlik yaptım ordan biliyorum..

TOEFL gireceğim ağusstosa kadar (planım)..

KONU İLE İLGİLİ

fortran programlamayı iyi biliyorum aslında yani öyleydi.. do döngüleri if komutu , subroutine alt programlar external dış fonksiyonlar ...bunları hala hatırlıyorum ..

üniversitede kaba bir .html ve SQL de vardı..

ama aceba türkiyede bir yandan iş (asgari ücret bile olsa tabii 4 günü aşmamalı)

bir yandan bu çalışmaları yapsam (yapabilir miyim) ,gerçi çoğu çıkan ilanlar

**üniversitelerin bilgisayar mühendisliği ,matematik mühendisliği,matematik,istatistik,endüstri mühendisliği lisans programlarından mezun diye başlıyor

ama bu tür ilanlarda bunların tamamını gördüm

## java,sql,C# programlama dillerini bilen

bunlar çok kullanılıyır demekki..

ama bana kaynak lazım yazılı

kurduğum visual studio 2015 :) , SSD ne bilmiyorum ama bakıcam ..

valla bilgisayar mühendisliği programına lisanstan değilde yüksek lisanstan başlamak sanki daha mantıklı..

Toxifera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Puanlar geldi matematik bilgisayar bölümünü okumayı düşünüyorum.İnşallah çok zor değildir ya :D