DVI to VGA taktim 2 monitor algiliyor,oyunlarda siyah ekran geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Ekselansce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay Gelsin, buraya sizlere 1 hafta once ortaya cikan bir sorunu paylasip bilgili arkadaslardan bir cozum yolu bulmak icin bulunuyorum.
Sorun soyle basladi: Yagmurlu bir gunde simsekler cakarken elektrik dalgalanmasi oldu ve ekran kartimin VGA girisinde bir sorun meydana geldi bu yuzden DVI porttan DVI to VGA araci ile kullanmaya basladim,o zamandan beri harici ekran karti driverini yukleyince bilgisayar tek kablodan 2 tane monitor algilamaya basladi ~PNP olmayan monitorler~ . Fortnite oynuyorum, DVI cikisini kullanmaya basladiktan sonra oyun basladiktan bi sure sonra siyah ekran geliyor ve Kablo baglantisini kontrol et uyarisi cikiyor ,bundan sonra bilgisayara reset atmak zorunda kaliyorum. Baska oyunda ayni sorun var mi birsey diyemeyecegim tek oyun var , dun format attim . Bandicam ile siyah ekranda neler olduguna bakayim dedim fakat tamamen siyah ekran ,hicbirsey yok,onun disinda sabah film izlerken de tek seferlik ayni sorun meydana geldi. En azindan 2 monitor olayina aciklik getirebilecek biri ciksa mutesekkir olurum, Iyi forumlar

PC: Masaustu
ISlemci: I5 2400 3.1 Ghz
Ekran Karti: Nvidia GTX 550 ti (eski ama hala bir suru oyunu kaldiriyor)
RAm: 4 GB
PSU : Delux 300 watt`lik (az biliyorum)

Ekselansce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forum ölmüş be kardeş.Allah rahmet eylesin.