DVI-DL Girişi ile Ekran Kartındaki DVI Girişi Aynı Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

OnurCan5334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BenQ XL2411 144 Hz monitörü almak istiyorum fakat okudugum bir forumda DVI-D girişine ihtiyacınız var yoksa 144 Hz alamazsınız diyor. Benim ekran kartım Zotac 1050Ti 4 GB arkasında DVI girişi var ama bu DVI-D girişi ile aynı şey mi kafama takıldı. Gerçekten HDMI ıle bağlarsam 144 Hz alamayabilir miyim ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Aynı değildir pin farkı vardır..

OnurCan5334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartının kutusunda dual link dvı yazıyor bu dvı-d anlamına mı gelıyor ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
ekran kartının kutusunda dual link dvı yazıyor bu dvı-d anlamına mı gelıyor ?
Dvi-d nin iki çeşidi mevcut biri dual link olarak geçiyor diğeri single link olarak geçiyor..

.png

OnurCan5334

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dvi-d nin iki çeşidi mevcut biri dual link olarak geçiyor diğeri single link olarak geçiyor..

Ekli dosyayı görüntüle 50150
benım ekran kartının dvı-d dual link girişinin aynısı herhalde monıtörün girişide budur çünkü acıklamada DVI-DL yazıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şahsen ben bu ürünü öneririm. O fiyat bandında artık Display Port şart oluyor.

Viewsonic XG2402 24" 1ms 144Hz (Display+2xHDMI) FreeSync FHD Fiyatı

BenQ markası bana daha çok cazip geliyor . Sadece merak ettiğim o giriş mevzusu DVI-DL girişi DVI dual link anlamına gelıyorsa uyuyodur .

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
benım ekran kartının dvı-d dual link girişinin aynısı herhalde monıtörün girişide budur çünkü acıklamada DVI-DL yazıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

BenQ markası bana daha çok cazip geliyor . Sadece merak ettiğim o giriş mevzusu DVI-DL girişi DVI dual link anlamına gelıyorsa uyuyodur .
Sen bilirsin. DP ile DVI arasında sadece giriş-çıkış farkı yok. En kaliteli görüntü ve sesi DP aracılığıyla alırsın ki ViewSonic monitör konusunda bana kalırsa BenQ dan daha iyi marka.