dvd'de ses yok görüntü var

Bu konuyu okuyanlar

Heisenberke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben kardeşimin mezuniyetini sony nin handycam modelli bir kamerasından çekmiştim cihaz çektiklerini küçük dvdlere kaydediyor.Yaklaşık 4 mini dvd tuttu.Bana bu dvdlerini tek bir dvd de toplayıp 20 tane kopya yapmamı söylediler.Bende mini dvddeki .mpg uzantılı videoları pc ye attım yaklaşık 4.53 gb tuttu.Sonra bunları nerodan dvd-Video olacak şekilde imaj dosyasını çıkardım fakat sesler yoktu imajda.Sonra cihazın dolby destekli olduğu aklıma geldi neronun ayarlarından ses kısmından dolby 5.1 seçtim ve yine sessiz oldu tüm seçenekleri denedim olmadı.Sonra olmayınca 4 videoyu 1 video haline getirip dvd ye UDF şeklinde attım ve pc de sorunsuz biçimde çalıştı, ses ve görüntüde sıkıntı yoktu.Fakat sıra dvd-Player da denemeye geldiğinde dvd yi algılamadı.Yani anlayacağınız baya bir sıkıştım ne yapmam gerekiyor? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Heisenberke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki dvd yi alanlarında kurması mı gerekiyor izleyebilmesi için. dvd playerı olanlar ne yapacak

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Çalıştımı ? denedinmi ? Evet dvd'yi başka bir bilgisayarda çalıştıracaksan o bilgisayara da kurulu olmalı.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kopyala veya Veri diski seçerek yazdır. (İngilizce Copy yada diğeri Datadisc)

Reaksiyon puanı
16,118
nero ile olur da bende yok şuan daha önce dvd yapmıştık tabi unutuluyor dvd mi kalmış?

Heisenberke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bi sorum daha olacak dvd playerlar dosyalama şeklinde yazdığım dvyi okur mu yoksa sadece Dvd-Video tarzında olanları mı okur?Türü MPEG uzantısı.mpg

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kopyala veya Veri diski seçerek yazdır. (İngilizce Copy yada diğeri Datadisc)
?

---- Mesajlar birleştirildi ----

nero ile olur da bende yok şuan daha önce dvd yapmıştık tabi unutuluyor dvd mi kalmış?
?

Son düzenleme: