Duvar kağıdını değiştiremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
923
Bilgisayarda duvar kağıdını değiştiremiyorum erkan siyah kalıyor ama bazı duvar kağıtlarını şeçtiğimde önceki duvar kağıdına dönüyor. Problem ne olabilir ?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Windows orjinal mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Temalar aracılığıyla mı duvar kağıdını değiştirmeye çalışıyorsunuz yoksa herhangi bir resimde de bu hatayı mı veriyor? Birde bütün güncellemeleri yaptınız mı?

Reaksiyon puanı
923
Temalar aracılığıyla mı duvar kağıdını değiştirmeye çalışıyorsunuz yoksa herhangi bir resimde de bu hatayı mı veriyor? Birde bütün güncellemeleri yaptınız mı?
İkisinde de bu hatayı veriyor, birde arka planı resim olarak seç ayarını ayarlıyorum ama sonra düz renk olarak değiştiriyor. Bütün güncellemeler yüklü.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yeni fark ettim arka plan ayarı düz renk olduğunda arka plan değişiyor ama sadece renk olarak değişebiliyor.

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
İkisinde de bu hatayı veriyor, birde arka planı resim olarak seç ayarını ayarlıyorum ama sonra düz renk olarak değiştiriyor. Bütün güncellemeler yüklü.
Çok tuhaf durum. Hiç rastlamadım açıkçası. Daha önce oluyor muydu?

Reaksiyon puanı
923
Hayır, ilk defa oldu.

Virüs programı olarak Kaspersky Free kullanıyorum.

Yine birşey farkettim arka planı slayt gösterisi olarak seçiyorum ardından sonraki masaüstü arka planını diyorum ve yenile diyorum böyle olunca duvar kağıdı değişiyor ama ben normal bir duvar kağıdı koyamıyorum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bende ilk defa böyle bir problem gördüm. Eğer bilgisayarı ilk aldığınızda hazır Windows 10 ile geliyorsa temiz bir format atabilirsiniz. Hem bu olay çözülmüş olur hemde sistem ile gelen o ağırlıktan kurtulmuş olursunuz.

Reaksiyon puanı
923
Bende ilk defa böyle bir problem gördüm. Eğer bilgisayarı ilk aldığınızda hazır Windows 10 ile geliyorsa temiz bir format atabilirsiniz. Hem bu olay çözülmüş olur hemde sistem ile gelen o ağırlıktan kurtulmuş olursunuz.
Kendim format atabilir miyim ?

Aslında eğer virüs değilse aşırı problem olmaz. Umarım sadece bir hatadır.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Kendim format atabilir miyim ?

Aslında eğer virüs değilse aşırı problem olmaz. Umarım sadece bir hatadır.
Tabi ki. Windows key anakartınıza kayıt olmuştur bu sayede format sonrası otomatik etkinleşir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Peki sizce bu bir virüs olabilir mi ? Yoksa bir sistem hatası mıdır ? Virüs programı olarak Kaspersky Free kullanıyorum.
Tarama yapınca bir sonuç çıkmıyorsa birde Malwarebytes kurup virüs taraması yapmanızı tavsiye ederim.

Son mesajlar