Düşük kalitede oyun bile oynayamıyorum

Konusu 'Masaüstü Bilgisayarlar' forumundadır ve anildemirizmir tarafından 17 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. anildemirizmir

anildemirizmir Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    izmir
    Evet bende daha once de belirttigim uzerine dediklerinizin aynisini soylemistim zaten. Bir hata yapildi hatanin kaynagi da anlandi. Simdi benim acikcasi 1080p 10 gb filmleri sorunsuz oynatan, düşük kalite oyunlari da iyi fps de acan bir sisteme ihtiyacim var. Gta 5 gibi bir hayalim yok ve 5 sene sonra da olmayacak. Amacim sadece kaliteli orn 10 gb boyutlu filmleri tikir tikir acmak ve lol oynamak( fps de 150+ olacak sekilde.) Bilmiyorum sizin kadar islemciyi vs vs bu yeterli olur mu ekran karti alinca vs.

2. FRosa

FRosa Dwayne Johnson Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    645
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    İzmir
    İşlemci şuanki neredeyse bütün güncel kartlara darboğaz yapacaktır veya anakart laptoptan bozma olduğu sistem boot etmeyecektir. Siz iade etmeye çalışın. Tekrardan bütçe oluşturun çok daha iyisini toplayalım.

rocker_tr ve eronis bunu beğendi.
  3. anildemirizmir

anildemirizmir Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    izmir
    Degerli mod, suan bu çöp kasaya ve donanimlarini degistirmek uzere 800 tl butcem var maksimum. Bu kasadan hdd ve ram sokup alabilirim sadece islemci, ekran karti ve anakart lazim. ( İslemci sogutucu vs lazim olur mu bilmiyorum. ) Bu kadar dusuk butceye bir oneriniz olur mu?

4. sıkıntılıbirisi

sıkıntılıbirisi Asistan

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    muz cumhuriyeti
    ah güzel kardeşim işlemciler anakart ve ekran kartı pahlı oluyor

5. rocker_tr

rocker_tr Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    Elindeki ramler DDR3 ve notebook ramleri olması lazım. O yüzden ramde alman lazım.

Oyun oynamalık en düşük modeller rx560 veya gtx 1050 olur. Onlarda 550 TL gibi bir fiyattan başlıyor. Oyun için 800 TL ile Anakart, işlemci, ekran kartı sıfır olarak toplanmaz kaldı ki bir de ram var. En ucuz 8gb ddr4 ram 391 TL Ekran kartı ve ram ile 800 TL bitti. Bence paranı biriktirip doğru dürüst parçalar alman elindeki anakart, işlemci, rami de satarsın üstüne koyarsın. Ben bekleyemem alacağım diyor isen de tavsiye etmem ama tek çözüm apulu amd ler kalıyor. Gene bir 150 TL üstüne koyman gerekecek. 950 TL gibi bir fiyata çıkıyor. Elindeki anakart, ram, işlemciyi toplu halde satarak çıkartabilirsin. Ram'i 1860 mhz altında almaman lazım yoksa apu daki r7 gpudan randıman alamazsın.

AMD A8 7600 Soket FM2+ 3.8GHz 4MB Önbellek 65W 28nm İşlemci + R7 GPU - 317 TL
    MSI a68hm anakart - 290 TL
    CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 Ram - 345 TL

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş