Düşük FPS Sorunu...

Bu konuyu okuyanlar

verschaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistemim:
i5 7500
GTX 1050Tİ
8GB Ram

Bu sistemim i5 7400lüsü başka bir arkadaşımda var ve benden daha çok fps alıyor (çok daha fazla). Mesela Rocket Leagude ben 120 fps alıyorum o 150 200 arası alıyor
LOLde 200 civarı alıyor. Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum her ne kadar Stok Fanım olsa da. Zaten bilgisayarım daha yeni yani tozlandığınıda düşünmüyorum. Daha yeni aldığım için daha kapsamlı oyunlarda test edemedim. Sizce neden kaynaklanıyor bu sorun?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Bios güncel mi? Sıcaklık değerleri nedir? AIDA 64 veya MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini kontrol et. Bir de driverların güncel mi kontrol et.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,344
Onlar grafik ayarlarını kısıp oynuyor olmasınlar
Ekran kartının sürücüleri güncel mi

verschaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;
Bios güncel mi? Sıcaklık değerleri nedir? AIDA 64 veya MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini kontrol et. Bir de driverların güncel mi kontrol et.
Hocam biosun güncel olduğunu nereden anlayacağım. MSI Afterburnerle deneyeceğim. Geforce Experience'ten ekran kartı driverini güncelledim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Onlar grafik ayarlarını kısıp oynuyor olmasınlar
Ekran kartının sürücüleri güncel mi
Sorduklarımda ultra diyorlar ve bende az fps aldığımı hissediyorum. Ekran kartı sürücülerim güncel ama ekran kartı asusun tek fanlı modeli phoenix. Ama yine de o kadar da çok düşük fps alabileceğimi düşünmüyorum.

Merhaba;
Battlefield 4'te sıcaklık değerleri 58de başlıyor oyun sonunda 72 oluyor

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Hocam biosun güncel olduğunu nereden anlayacağım. MSI Afterburnerle deneyeceğim. Geforce Experience'ten ekran kartı driverini güncelledim.
Şuan kullandığın biosa Dxdiag ile bakabilirsin. Daha sonra ankartın sitesinden bios sürümü güncel mi bakabilirsin.
Bilgisayar boşta iken bu değerler kaç?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Kaç w PSU kullanıyorsunuz?Birde kasanızın içine hava üfleyen ve dışarı hava veren kaç tane fan var?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,344

Sorduklarımda ultra diyorlar ve bende az fps aldığımı hissediyorum. Ekran kartı sürücülerim güncel ama ekran kartı asusun tek fanlı modeli phoenix. Ama yine de o kadar da çok düşük fps alabileceğimi düşünmüyorum.

Bilgisayarınız çok ısınıyor doğru düzgün bir havalandırma sistemi entegre edin bütün fanlar içerdeki havayı atmalı kasanıza kaç tane fan takılabiliyorsa o fan alıp ilave edin

verschaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kaç w PSU kullanıyorsunuz?Birde kasanızın içine hava üfleyen ve dışarı hava veren kaç tane fan var?
CoolerMaster 600W Aktif PFC 85% Verimli Güç Kaynağı kullanıyorum. 1 tane fan var.

Dediğimi uygulayın işlemci sıcaklığı 30 civarında GPU ise 25 derecede kalacaktır boşta yük altındada 65'i geçmeyecektir
tamam teşekkürler sıvı soğutma düşünüyorum

Dediğimi uygulayın işlemci sıcaklığı 30 civarında GPU ise 25 derecede kalacaktır boşta yük altındada 65'i geçmeyecektir
tamam teşekkürler sıvı soğutma düşünüyorum

Son düzenleme:

verschaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.