Durumumuz yok

Bu konuyu okuyanlar

garip hayat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar forum iyi forumlar çok farklı bir sorun ile karşı karşıyayım son 5 yıldır baya maddi durumumuz kötü istanbul'dan alanya ya taşındık ama babam yanımızda yoktu annem ben ve 2 kız kardeşimle beraber bizi teyzemler alanyaya taşıdı babam ise cezaevinde ama bilmiyorum neden ceza evinde kimse bir şey demiyor ve biz nerdeyse 2 yıldır alanyadayız babam ceza evinde diye para pek yollıyamıyor teyzemleri zaten sorarsanız okadar gelin dediler ama bizi yarı yolda bıraktılar ve hiç sahiplenmiyorlar benimde işim bitti anca bu memlekette yazın iş oluyor ve kışın hiç bir yerde çalışılamıyor ne yapıcaz bilmiyorum bundan 9 gün önce elektrik faturası geldi ve günü 2 gün oldu geçeli bi kaç gün sonra elektriği keserler diye korkuyorum ki kesmişlerdi o an ödiyemedik 3 gün evde elektriksiz kaldık bana çalış diyenleriniz olucak ama şuan hiç iş yok burda en az 1 aya açılır her yer bana ne yapıcağımı söyler misiniz gerçekten hiç hoş bi durum değil psikolojikmen çok etkisi oluyo iyicede kötü olmaya başladım lütfen yardım edin.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bu durumda olan çok aylardır bende iş bulamadım

Allahtan hayırlısını iste elbet bi iş çıkacaktır

Asgari arttığı için birçok kişi işten çıkarıldı

İdare etmek zorundayız bizi bu durumlara düşürenler utansın

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Aha buyrun bana laf attınız şu çocuk veya adamda mı yalan söylüyor? Çok büyük savaş çıkacak herkes o zaman rahatlayacak o zaman bakalım bay yol yaptının parası onu kurtaracak mı?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aha buyrun bana laf attınız şu çocuk veya adamda mı yalan söylüyor? Çok büyük savaş çıkacak herkes o zaman rahatlayacak o zaman bakalım bay yol yaptının parası onu kurtaracak mı?

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Memlekete iş sahası lazı

garip hayat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlar için teşekkür ederim umarım yardımcı olan biri çıkar borç para bile gönderse bile şuan çok iyi benim için

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Yorumlar için teşekkür ederim umarım yardımcı olan biri çıkar borç para bile gönderse bile şuan çok iyi benim için

E sürekli devlet yardımlarından bahsediliyor bir kesim tarafından siz ondan yararlanamıyor musunuz? Valilik kaymakamlık vs. başvurdunuz mı?

Reaksiyon puanı
142
  1. İş çok da, para vermeye çekiniyor firmalar ve iş verenler. Birçok işi, birkaç kişiye yüklüyorlar.
  2. Bulunduğunuz yerin valilik, kaymakamlık teşkilatlarına git/gidin. Bilgi alın.
  3. Kosgeb yardım yapıyor.
4. Twitter üzerinden Haluk Levent (iletisim bilgileri | Haluk Levent ve Ahbap Platformu Resmi Sitesi), Tümsad (TUMSAD - Tümsad, Tüm sağlık kuruluşları derneği) kesinlikle bunlara yaz. Aynı bu yazdıklarını onlara yaz, aktar.

Yaşın küçük, elin kolun bağlı, farkındayım. Yaşamayan anlamaz. Her zorlukta okumak için fırsat ara. Yaşamayan anlamaz.

Çok zengin olsaydım, çok yardım ederdim.