Dünyanın En Ürkütücü Korkunç Yerleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


akrcokn

Üyecik
Katılım
27 Tem 2017
Mesajlar
41
Puanları
8
Konum
ankara
Dünyanın en ürkütücü korkunç yerleri. Kimi bir tarih barındırırken kimide terk edilmenin yarattığı bir ürkünçlükte kimininse sırrı hala bilinmiyor…
Dünya üzerine öyle yerler ve alanlar vardır ki hem tehlike hem de gizem barındırır. Birçok yer sanki bir korku filmi platosundan çıkmışçasına insanın tüylerini diken diken eder. Aşağıdaki yerler kalbi zayıf olanlar için değil. Eğer kendinize güveniyorsanız okumaya ve resimleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Eski Yahudi Mezarlığı , Prag, Çek Cumhuriyeti

Eski-Yahudi-Mezarlığı-Prag-Çek-Cumhuriyeti.jpg


Eski-Yahudi-Mezarlığı-Prag-Çek-Cumhuriyeti-2.jpg


Oyuncak bebek Adası – Meksika

Oyuncak-Bebek-Adası-meksika.jpg


1950’li yıllarda Julián Santana Barrera isimli bir Meksika’lının toplamış olduğu oyuncak bebekleri götürüp bıraktığı bir ada var ve ada oldukça ürkünç durumda. Julián Santana Barrera 17 Eylül 2001 günü bu adada intihar etmiş. Bugün yaklaşık olarak 100 kadar oyuncak bebek bu adada yer almakta.

Kurukafa Şapeli – Portekiz
Kurukafa-Şapeli-Portekiz.jpg


Kurukafa-Şapeli-Portekiz-2.jpg


Bu şapel 16. yüzyılda bir Fransisken keşiş tarafından inşa edilmiştir. 18,6 metre uzunluğunda ve 11 metre genişliğindedir. Ama 5000 keşişin kemiklerini içeriyor. Çatısında ‘Melior est die mortis die nativitatis’ (Ölüm günü doğum gününden daha iyidir)
yazmaktadır.Terkedilmiş Pskiyatri Hastanesi – İtalya
Bir zamanlar bir psikiyatri hastanesi olan bina şimdi ise Brezilyalı sanatçı Herbert Baglione tarafından sanat eseri haline getirildi. Zemin ve duvarlarda tasvir edilen eski, işkence gören hastaların hayali figürleri ile bu yerin ruhunu kesinlikle yakaladığı söylenebilir.

Terkedilmiş-Psikaytri-Hastanesi-Parma-Italy.jpg

Paris Yeraltı Mezarları – Fransa
Yeraltı tünelleri ve mağaraları Paris’hemen altında yer almaktadır. Çeşitli kaynaklara göre toplam uzunluğu, 187 ila 300 kilometre arasında değişiyor. 18. yüzyılın sonundan bu yana yaklaşık 6 milyon insanın kalıntılarının Paris’in bu meşhur yer altı mezarlarına yerleştirildiği söylenmektedir.
Paris-Fransa-Yeraltı-Mezarları.jpg


 

Ekli dosyalar

_X_

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir!
Katılım
22 Ağu 2013
Mesajlar
2,101
Puanları
113
Konum
Uzaktaki Köy
İlginç yerler.

Paris yeraltı mezarlığı ne amaçla yapılmış olabilirki ?
 
Üst
stat counter